Srecna Vam Nova 2011

Ima jedno nesto i jedno nista, ima nas i ima njih, i ima onoga i ovoga ... pa srecna vam Nova Godina ova. Zelim vam svima puno zdravlja i osmeha, zelim vam da ostanete to sto jeste i budete bar za milimetar blize onome cemu tezite, jer sam ubedjen da samo oni koji idu napred i koji se menjaju (ili bar zele da se promene) posecuju ove stranice i to me negde ugreje i podignem bradu i kazem hajde jos ova godina i bar jos jedno dete koje cemo nasmejati, jos jedan osmeh neke gospodje na besplatno, a tako tesko nekima za izgovoriti ’’Dobar dan!’’, jedno hvala od gospodina u godinama kojem smo podigli sesir sto ga je vetar bacio u ugao nase prelepe Zmaj Jovine ulice...Zelim vam da ugrejete bar jedno srce vise nego u protekloj godini, da bar jednom vise se nasmejete losem ili dobrom vicu i pustite suzu nad gluposcu i bedom.
Moram ponosno reci da sam ovu 2011 docekao u toplom drustvu prijatelja i nekolicine klinaca sa kojima se moj nivo zrelosti odlicno uklapa. Ponosno, jer svake godine se gotovo do 30.12. ponavlja scenario ugovaranja gde ce ko provesti tu tako ’’bitnu’’ 365 – tu noc i vecina se nesto prenemaze ’’pa neznam’’ ’’pa videcemo’’ ’’pa u krugu porodice’’ ’’pa ispod jorgan planine’’ te je ova organizacija uspela, okupilo se nekolicina ljudi koje volim i uz malo hrane i pica te dosta vatrometa provedosmo to vece u opustenoj atmosferi. Hvala im svima koji su bili i koji su svojim osmehom tu noc ucinili toplom.
Kad prodju praznici u meni ostane uvek nesto decije sete kao u danima kada je dolazila Baka na vikende pa smo je posle pratili na voz, kao kad nesto imas pa nemas, kao kad odes pa se vratis, kao kad volis pa te ne vole. Ostane posle praznika puno stvari koje podsecaju na ono sto vredi i sto zaboravim u toku godine i guzve da se prezivi, ostane toplote i pica, ostane puno praznih kutija od vatrometa, ispucalih petardi razbacanih po celom placu jos ne sklonjenih... ostane hrane... to je bas kao kazna i podsetnik... ostane hrane i par slobodnih dana da se samo sedi i jede... i bude ti zlo jer si se prejeo i ugojis se i cele godine pokusavas da smrsas bas kao da neko na taj nacin zeli da te podseti da sve vredi samo kad se podeli . Zelim nam da delimo jos vise ove godine, da se ne prejadamo i ne ugojimo, da se ne ljutimo i ne besnimo.
Zelim i Tebi srecnu, zdravu i uspesnu Novu Godinu i njemu i njima i Lei, a koju si mi uzela svojom tvrdoglavoscu da si najpametnija, najbitnija, najvrednija i dok sam vas pustao da odete, a znam da negde to ne mislis i ne mislim jer tesko je pokazati da osecas. Zelim ti da budes tako divna kao sto jesi, zelim ti reci da mi nedostaju, da mu nedostajes iako ne zna tacno sta, ali mozda bas ti. Zelim ti da nadjes ono sto trazis, da ti dozvole da nekad pokazes i slabosti. Zelim ti da uzivas i da neznas i da ne pomislis kako mi nedostaje to malo tebe i njih. Nedostaje mi ono porodicno druzenje, rostilji, Fruska Gora, po koje pice.... Zelim ti osmeh i da imas sta zelis i da negde osete bar malo da cesto mislim na njih.
Zelim i Tebi negde u blizini Zagreba Srecnu Novu, zelim ti da nikad ne dignes ruke od nekog kao sto si dizala svaki put od mene kad sam ti pokazao ono sto imam ispod grudi, ono sto placem, ono sto zivim. Zelim ti osmehe i da osetis toplinu svaki put kad otvorim tvoj profil da pregledam bar nesto novo u tvom zivotu. Zelim ti svu dobrotu koju smo ziveli, sva nadanja od kojih smo drhtali iscekujuci dan kada ce se nesto promeniti, zelim ti toplotu svih snova koje smo zidali.
Tebi dragi moj Prijatelju zelim da nadjes mir u nekom od manastira koje pohodis, da sve stihove koje zivis podelis sa nama i ne kidas ih u sebi, da sav bes vratis u one dane kada smo citali zvezdano nebo i cepali listove papira u konfete i pravili snove za Oliveru u studentskom parku uz gitaru kao i sve lutalice. Seti se kako smo cekali vozove za Aleksinac i Nis, kako smo odlazili greskom za Beograd i srecom stizali do Novog Sada. Mislim na tebe cesto.
Svi vi, hvala vam sto mi zivot cinite toplim svojim prisustvom i svi Vi drugi Moji oprostite mi greske, al cesto mislim na vas. Nedostajete mi. Zelim Vam zdravlje, mir, osmeh, nadu i prastanje.
Srecna Vam Nova !
 
Lepo, životno i intimno. Pokušavam da smislim odgovarajući komentar kojim bi zauzvrat čestitala NG, jer sam se pronašla u množini naslova, ali ne ide.
Možda je dovoljno poželeti da ostaneš jednako bogat rečima kojima nam pretakaš svoju dušu na ekran...i bogatiji novim uspomenama sa starim i novim , važnim ljudima u svom životu.
Srećna Nova Godina.
 
"...zelim ti da nikad ne dignes ruke od nekog kao sto si dizala svaki put od mene kad sam ti pokazao ono sto imam ispod grudi, ono sto placem, ono sto zivim."
Prelepo. Dotaklo me je.
Srecna i tebi Nova godina.
 
Kasnim "samo" pola godine sa ovim komentarom,dragi moj....:lol:

Sada sam pročitala tvoju novogodišnju čestitku,...sjajno napisano,kao i uvek kada je od tebe,Aleksej.
Prepoznatljivo,tvoje.... :zaljubljena:

Poželeću ti istovetne,najlepše želje,za ovu drugu polovinu 2011 godine...:heart:
 

Back
Top