Ne volem... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Somebody74

Ne volem...

Oceni ovaj blog
Kao ni hiljadu i jednu stvar ne volem ni dočeke Novih godina, I zato ,unazad desetak godina nigde ni ne idem 31.12.-tog uveče. Jer me ,najblaže rečeno, nervira to teledirigovano veselje i silna sreća svih koje vidim. J.ebot.e svi se nešto raduju a da ih čovek pita ZAŠTO i ČEMU? Izuzetno mali broj ljudi bi znao da saopšti neki konkretan razlog tolikom veselju. Ostatak kao na nekim drogama smeje se i veseli. Jer pomalo mi je glupavo da se radujem tome što ću promeniti kalendar poviše stola sa plehanom pikslom i kariranim stoljnjakom. Pogotovo što za ovu nesretnu 2011.-tu niko ne kaže da će biti godina rasta standarda stanovništva, da će porasti kupovna moć. Ili bilo šta drugo što bi olakšalo život. Sva predviđanja su siva u najboljem slučaju. I onda sam ja kao blesav što to neslavim?! I da, evo danas nisam nikoga ni zvao da mu čestitam, jer neznam šta bi mu čestitao. Sve je to ,meni, bezveze. I drago mi je što nemam potrebe da izlazim bar još par dana, da se malo smiri situacija.

Pošalji "Ne volem..." na Facebook Pošalji "Ne volem..." na Google Pošalji "Ne volem..." na My Yahoo! Pošalji "Ne volem..." na Live Pošalji "Ne volem..." na MySpace Pošalji "Ne volem..." na Twitter Pošalji "Ne volem..." na Digg Pošalji "Ne volem..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. hakim bej (avatar)
    Ideja je da sebi dozvolis luksuz da se provedes.
    Datum je samo izgovor, ne i razlog.
    Pravi razlog je provod.
    Imas jos samo 364 dana ove godine da se dobro provedes.
    Ako ces ih iskoristiti, onda ti nova godina ne treba.
    Ako neces, a vecina gradjana nece, onda je docek sraf na ekspres loncu kroz koji izlazi pritisak.
    Srecna Nova Godina i zelim ti 364 dana provoda.
  2. mirar987 (avatar)
    uvijek nađi razloga da se veseliš.dođu dani kad ti je bogda srece nedosanjan san.zato, zgrabi svaku priliku koja ti se pruži da uživaš u veselju.
  3. Egreta27 (avatar)
    Ja unazad, mislim 12 god slavim negdje vani-kafic...Manje vise isto drustvo. Nebitno gdje.
    Shvatimo to kao izlazak. Malo skuplji, ali regularni izlazak. Operisana sam od fensi-morate ovo/ono za novogodisnju noc...opusteno i sa oblacenjem i svim, nikakav pritisak...
    Volim da plesem, pa mi to dodje bas praznik...(nema guzve, vise sati se ostane...)
    Slavim zadovoljstvo, licno povodom toga.
    Cestitam, nekom odgovorim, nekom prva, uljudno. Nista pretjerano. Ali, nema to neke posebne tezine. Naravno. Jer nije neciji licni datum, na kraju krajeva. Ali lijepih rijeci, nikad previse...I nadanja.
    Dva izuzetka 2003. i evo ova 2011., nisam slavila sa drustvom, vani, ostala kuci. Licni izbor i razlog, i potreba.
    Ali, osjetim taj 1.1. kao priliku za neki pocetak, start...
    I djeluje. Doduse, meni je i 1. septembar-start za nesto...ostala navika od skolskih dana...
    Nije bitan datum, bitno je da ti licno sam sebi organizujes "veselje"...da li primjetno ili ne, nebitno...vazno da si ti u dubini duse ispunjen i srecan.
    Razloga/povoda uvijek ima.
    Evo, ja danas bila vani, divan zalazak Sunca uslikah...miran grad...i znas onaj osjecaj kad si bez nekog posebnog razloga zadovoljan. Kad pomislis u sebi, dobro je. Nikakva euforija, prosto uzivanje u sitnici. A treba znati uzivati. To je bar besplatno, kako rece SMC Rambo
  4. MPMcB (avatar)
    Kao ni hiljadu i jednu stvar ne volem ni dočeke Novih godina,
    Ni ja, ali ne vidim šta tu ima da se napiše.
    Neko vole belo neko crno, ja ne volem špricere nikako

J.ebot.e svi se nešto raduju a da ih čovek pita ZAŠTO i ČEMU?
    Radost je osećaj.
    Moš do sutra da pitaš zašto krošto, niko ti neće objasniti osećaj, ajde objasni nekome crvenu boju.
    Probaj da osetiš ili bolje preispitaj šta ti osećaš i rešavaj
    pomaže
  5. Somebody74 (avatar)
    To mu dođe nešto kao onaj test sa flekom od mastila? Moram da Vas razočaram, redovno posećujem psihoanalitičara unazad 7 godina. Jedan od razloga je i to što sam mračan kao mrak na tavanu, uglavnom. I ta žena je prvo bila oduševljena i hrabrila me govoreći da imam veliki potencijal i bla,bla,bla.... I ,između ostaloga, puno mi pomogla da promenim neka svoja pogrešna shvatanja ali taj moj mrak sa tavana, o ne to je za svakoga preveliki zalogaj. I ne treba pokušavati progutati taj zalogaj, ostavlja jako gorak ukus..... Hvala na komentaru, i što ste uopšte izdvojili vreme da pročitate moje mračno i cinično viđenje novogodišnje noći!
  6. hirajgoagain (avatar)
    a volem al me nervira shto su i to iskomercijalizovali te docheke i veselje
    ono jedan dan amlo disesh.
    dodajmo i pravoslavlje, za zbunjivanje...