NE OKRECI SE-GODINO!

Eh, kada bi moglo? Samo je jedan moguci odgovor-Ehhhhhhhhhhh.
Ma pustite je neka ide. Ja joj porucujem- ne okreci se-lakse ce nam (mnogima) biti. Broje se-za neke- sitni sati. Mnogi su sumirali rezultate ali mene brine muka onih koji, nazalost, nemaju sta da sumiraju. Otpusteni, najureni, obespravljeni, osiromaseni, ostavljeni, ma ima jos mnogo kategorija, i ne gledaju vise u sat, kalendar. I zasto bi? Sta im je odlazeca donela a sta ce im doneti ona sutrasnja. NISTA. Od obecanja se vise ne zivi. I u davno natrulim slamaricama nema vise coska u kome se jos ponesto moze pronaci za "dan zivota". Sa ekrana, ukoliko su jos uvek "zivi", smenjuju se face, gledaju u, bezlicna, lic napacenog naroda, krevelje se, ne prirodnim, vestackim, marketngski, doteranim osmehom, i lazu li lazu, i ne trepnuvsi. Ponavljaju se price. Bice bolje! Kada? Sutra. Ma jok. Malo sutra - e to vec mozda.
Od prodatog, nam, bogatstva, samo korist za Amere i slicne kapital-otimace. Ono malo raje sto osta da radi, zaboravilo na prijatelje, sto je najgore na porodicu, decu koja odrastaju uz tastaturu i obecanja. Osta jos Telekom. I njemu se broje dani. O Evropi, a sta ce nam, vecini, beli sengen, kad ni za leba nemamo, nekom drugom prilikom- za desetak (mozda) godina.
I rodni kraj nam je, tu pred nosom, daleko. Ostareli roditelji, ko ih jos ima, nemaju snage ni para da nesto proizvedu. Prezivljavaju, pa su vec godinama izostali cegeri puni zimnice, krompira, luka i naravno mesa. I oni bi kod dece u grad, bar da se ugreju. Ali gde? Deca imaju svoju decu a ta deca ne bi da im naborane bake i deke, u osamdesetim, "smrde", zanovetaju, dosadjuju dok oni djuskaju uz neku njima razumljivu muziku. A deka i baka bi nesto narodno. Mozda im Katarina nesto otpeva, jer eto i to se desi cudo, postade najbolji farmer, da nije tuzno bilo bi SMESNO, i osvoji prvo mesto ni dupetom ne mrdnuvsi na farmi, izuzev u Banetovom i Bakijevom skutu. Dzaba zvizduci, uaaaaaaaa, Grand je i ovaj put ucinio svoje. A ko bi da se odrekne dela kolaca koje su njihove ""zvezde", kako to ruzno zvuci, dobrovoljno svojim potpisom njima darivale. Otuda i moj predlog da mlada farmerka iz Leskovca, grada rostilja, ode selu u pohode i nauci ih kako se zivi i radi na farmi...Progutace ona zvizduke ali kako da Ekrem proguta cinjenicu da su se sa njim samo igrali. Mozda ce ga dopunska, vecernja, skola malo opametiti.
Tamo negde u nekakvoj 8oo kvadrata bogatoj vili odvija se , neki, zivot. Izuzev dva tri para, ostali skupljeni s koca i konopca izigravaju VIP-ovce u luksuzu iritirajuci narod. Doruckuju, rucaju, veceraju i piju li piju. Kakva im je uloga osim da 101 dana provedu dzabe u luksuzu a mozda i dodju do, vise i ne znam koliko, para. A narod...neka gleda, pise, glasa. .. Za koga?
E, moja 2010. Odlazi i ne okreci se. Zbogom.z:poz:
 
2010. neka je sretan put,
a nama neka bude sretna 2011.


°.˛*.˛.°★。˛°.*★* sretna*★* *˛.°.˛*.˛.°★。˛°.*★*
˛ °._██_*。*../ ♥ \ .˛* .˛.*.★* nova godina *★ 。*
˛...(´• ̮•)*˛° /.♫.♫\*˛.* ˛..._π_ * ♥ ♥ ˛*
.°.( . • . ) ˛°./• '♫ ' •\.˛*../______/~\*. ˛*.。˛* ˛. *。
*.(...'•'.. ) *˛╬╬╬╬╬˛°......|田田 |.門|╬╬╬╬╬*˚ .˛ *.*


0_5333b_529317d3_L.jpg


 

Back
Top