Moji bol i tuga

Posto je ovo za mene veoma bolna tema u privatnom zivotu i jos uvek nisam u stanju da sa nekim pricam o tome,a potrebno mi je da se ispraznim, moja prica pocinje ovako...
Moj dragi i ja smo zeleli da se ispunimo kao roditelji i naravno radili na tome. Bili su to meseci iscekivanja, testovi i razocarenja.
31.oktobar, prokrvarila sam... Jedna nedelja, druga, ne prestaje... Pomislila sam da nesto nije u redu i pozvala ordinaciju moje doktorke da zakazem pregled, medjutim, bila je u tolikoj guzvi da je mogla da me primi tek za desetak dana. Nista, zakazem za prvi slobodan termin, ali crv sumnje je proradio i nisam mogla da sacekam odlazak kod nje vec odem kod drugog doktora da bih malo umirila sebe. Kaze on ima malo slobodne tecnosti u stomaku, trudnoce u materici nema, ali ipak uradili test koji pokazuje i vanmatericnu, koji je bio negativan i tako sve se svelo na to da je pukla cista, da pijem antibiotike, odmaram i da ce proci. Dani su prolazili, a poboljsanja nije bilo, cak su i blagi bolovi poceli. Kada sam ponovo otisla kod njega rekao mi je da nastavim sa antibioticima i prepisao neke kapi koje porodilje piju za skupljanje materice. Samo jos veci bolovi i nista od poboljsanja... Hvala Bogu dosao je i taj dan kada sam imala zakazano kod moje doktorke! Kada je cula da mi je receno da popijem toliko antibiotika(3 kutije) i te kapi nije mogla da veruje, to nikako nisam smela. Nakon raznih pregleda i uradjenog jos jednog testa na veliku zalost otkrivena mi je vanmatericna trudnoca! Hitno sam to vece primljena u bolnicu i odmah ujutru uradjen je pregled na kome se video veliki sadrzaj krvi u stomaku i trudnoca u desnom jajovodu. Na moju srecu otkriveno je na vreme, jer su posledice mogle biti fatalne da je prosao samo jos koji dan, ali na veliku zalost odstranjen mi je desni jajovod.
Fizicke rane su zarasle, ali dusevne cini mi se nece nikada. Oziljci od operacije mi nisu bitni koliko cu zauvek nositi oziljak u dusi jer znam da je to mogla biti moja beba, moje najvece blago! Cini mi se da ovaj bol nikada nece proci, a tako boli...!
 
Draga, tvoj bol i tuga postadoše i moji, evo jutros, dok sa čitala tvoju ispovest.
Ne očajavaj! Sreće si zaista imala. Ne mora da znači da nećeš ostvariti svoj san o materinjstvu. Sad postoje načini da se to uradi i bez desnog jajovoda.
U moje vreme toga nije bilo. I ja sam dugo tugovala gledajući pelene prostrte po terasama susednih zgrada. Moja je bila prazna. Duša još više. Dobro, već sam bila majka jednom dečaku a želela sam da ima brata. I ime smo mu izabrali već. Nije se rodio živ.
Tebi dušo, želim puno pelena po terasi; dobro sad su to papmers pelene pa se ne vijore onako ljupko kao u moje vreme.
Budi strpljiva.: nebo strpljive voli....kaže se u pesmi. To vredi i za život.
Poljubac ti šaljem i :heart:
 
Neke stvari se jednostavno dese. Mora biti tako... Ali te stvari nam pomazu, da bi kasnije, kad dobijemo to sto zelimo, znali da cijenimo. Koga sreca cesto promasi, jednom ga i pogodi. Vjeruj, nadaj se. To je jedino sto mozes. I jednog dana kada te sreca pogodi, kad ti se zelja ostvari, sjetices se ove teske dobi. I osmjehnuces se, draga. :)
 
Moja radnica je imala vanmateričnu trudnoću i nakon toga silne neke promene na grliću materice. Posle godinu dana je ostala u drugom stanju.....Sada je to mali bucmasti dečak star 15 meseci
Naši prijatelji sada čuvaju bliznakinje....stare 1,5 mesec. Veštačka oplodnja koja je uspela iz cuga ali posle godina i godina svega i svačega što retko koja duša može istrpeti.
Možda ovi primeri tebi ne mogu pomoći.....ali meni daju nadu i veru i svakako mi vraćaju osmeh na lice....nadam se i tebi :zag:
 
Rekli su mi da ce sve biti u redu, da cu moci da imam decu... Valjda mi je takva sudbina da se malo pomucim oko toga! Tesko mi je i sto su mi rekli da je sa jajovodom sve bilo u redu i da im nije jasno kako se zakacila vanmatericna trudnoca. Sada imam i strah da pokusavam jer se plasim da se isto ne desi ponovo.
Znam, cula sam da je mnogo zena radjalo sa jednim jajovodom, svasta sam i procitala o tome, nista strasno ili porazavajuce ne pise...
Sada nam predstoji pauza (neko kaze 3 meseca, neko godinu, dve) , ali sve u svemu prvo cemo uraditi sve potrebne analize pa onda odluciti kako cemo i sta cemo. Boze zdravlje bice dece :).

Mari47, bojana_rock_queen i Ljiljo hvala vam na podrsci i utesnim recima :zag::cmok2:
 

Back
Top