Kraj ove godine - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Tijara

Kraj ove godine

Oceni ovaj blog
Pri kraju i ove godine zelim reci: Ne volim da budem tuzna, ne volim . I nisam ja birala tugu Ona je izabrala mene. Kao i mnoge od Vas mozda.Zasto li ona uvek bira dobre ljude, nikada mi nece biti jasno. Ali ne zalim sebe nikad, niti zelim da mene iko zali. Zalim i tugujem: sto nisam bila pametnija, sto sam mnogima dozvolila svasta , sto sam prastala I kad nisam trebala, sto sam postovala osobe koje nikako ne mogu biti ljudi, sto sam dozvolila da mi se sve srusi, sto i sada hvatam sebe u greskama, sto sam propustila mnogo trenutaka…Medjutim…nesto sam i naucila..naucila sam biti dosledna sebe,cak sam se potrudila da razumem i one meni totalno neshvatljive ljudske poteze. Naucila sam ziveti bez onog dela moje duse, koji toliko volim…a kojeg sam se morala odreci, onog dela,u kome je on..i ova ljubav zene, koja ceka i kada nema ga. Znas i pored svega..biti srecna,..mislim da sam prevazisla samu sebe. Posvetila sam mu najlepse reci…najtananija osecanja…ona bezuslovno cista…pravo sa izvora duse…i zaledila sam onaj najtopliji osmeh…onaj od koga bi se ovaj led i sneg oko nas otopiti. Radujem se jer sam; upoznala divne ljude,sto sam puno stvari uradila sama,sto sam bila sposobna da uradim i one stvari o kojima do tog trenutka nista nisam znala, radujem se,divnim susretima, radujem se ljubavi koja lebdi svuda oko mene…radujem se uspehu svoje dece, radujem se, jer sam puno toga lepog naucila u ovoj godini, radujem se sitnicama, radujem se paznji,radujem se svakoj procitanoj knjizi,svakoj novoj noti neke lepe pesme, radujem se osmehu sa lica meni dragih ljudi… jednostavno ne zelim da verujem da bilo ko od nas mora staviti tacku tamo gde ne zeli. Nikako… postoje price koje nemaju kraj. Znam da mnogi tako misle , zato sto tako i pisu... tako se prepoznajemo. Na sve svoje price, ja stavljam tri tacke..i idemo dalje....jer ljubav nikad ne nestaje... za sve one koji znaju, koji osecaju, koji vole. Za sve one koji se prepoznaju. Za sve one koji veruju, i one druge, koji ne veruju, jer.. “ipak moze se uhvatiti senka u potpunom mraku, zrak Sunca u ponoc pronaci, pokupiti suza sa lica tuznog klovna, osmehnuti se iskreno kad bol dusu razdire, nadati se i kad se vise nemamo cemu nadati... verovati .... voleti… sakupiti rasprsle delice duse..... retke trenutke…osecanja... pronaci smisao u potpunom besmislu” nastaviti… i jednostavno reci…idemo dalje

Pošalji "Kraj ove godine" na Facebook Pošalji "Kraj ove godine" na Google Pošalji "Kraj ove godine" na My Yahoo! Pošalji "Kraj ove godine" na Live Pošalji "Kraj ove godine" na MySpace Pošalji "Kraj ove godine" na Twitter Pošalji "Kraj ove godine" na Digg Pošalji "Kraj ove godine" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    "Svet je slika ljudskog srca"
    Ovo je natpis iznad ulaska u jedan drevni kineski grad,skora odkopan.
    Ja sam mu posvetio par stihova,dodaću samo:
    I život svaki slika srca svog
    Zato negujmo svoja srca da bi sve bilo lepše u nama i oko nas.
    A ti to dobro da radiš.znaš.
    Ažurirano 24.12.2010. u 19:26, autor: zxy
  2. Tijara (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    "Svet je slika ljudskog srca"
    Ovo je natpis iznad ulaska u jedan drevni kineski grad,skora odkopan.
    Ja sam mu posvetio par stihova,dodaću samo:
    I život svaki slika srca svog
    Zato negujmo svoja srca da bi sve bilo lepše u nama i oko nas.
    A ti to dobro da radiš.
    Hvala Zxy
  3. 123loncar (avatar)
  4. mari47 (avatar)
    Tijara dušo, veličina čoveka i jeste u praštanju!
    Nije samo tek puka fraza. Moraš mi verovati.
  5. LJILJA MMM (avatar)
    Naravno da idemo dalje, sa svi svojim ljubavima, nedoumicama i grepkama koje ćemo i dalje praviti...a neke i ispravljati ili bar pokušati.....samo smo ljudi koji su eto imali sreću da se nekako sretnu i prepoznaju sopstvene reči i osećanja u tudjim ispisanim osećanjima......