КОМУНИЗАМ ЈЕ ГУШИО СРПСКУ ПРАВОСЛАВНУ ЦРКВУ - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

МАЧАК

КОМУНИЗАМ ЈЕ ГУШИО СРПСКУ ПРАВОСЛАВНУ ЦРКВУ

Oceni ovaj blog
Комунизам, највеће зло прошлога века, по српски народ
је током прошлог века на перфидан начин ударао и по СПЦ.
Прво су, под плаштом неке равноправности, бољитка,
одвајали , Србе од њихових светиња....
СПЦ је још за време 2. Светског рата одвајана од свога стада....
Комунисти су се на бруталан начин светили свима који су
славили славу и палили свећу за своје живе и мртве....
Нико, ама баш нико ко није био комуниста, није могао да буде
ни обичан шефић, без обзира на школску спрему,
а о неком напредовању, није било ни помисли...
За све то време, верници који нису православне вероисповести
без проблема су ишли у своје богомоље....
У Хрватској је била нормална слика, да недељом кад је миса
католичка црква буде препуна, старух, младих и деце
и нико им није замерао....
Муслимани су редовно клањали, славили Рамазан и нико им није замерао....
А у Србији...У Србији су деловали насилници који доселише из вукојебина,
који су били у стању за ноћ одрећи се своје вере, неки попит Мићуновића
и његових земљака, који су јахали попове, и трудили се да казне
све младе Србе, који нису ишли у цркву због вере,
колико због традиције и обичаја, које наследише....
А сведоци смо, да је у ЕУрупи постојала комунистичка држава Пољска,
у којој је црква од настанка комунизма у тој држави,
раме уз раме била са врхом власти.... Питам се, да ли је томе разлог
што је у питању католичка црква....?
Она је значи била добра....а православна није....

Pošalji "КОМУНИЗАМ ЈЕ ГУШИО СРПСКУ ПРАВОСЛАВНУ ЦРКВУ" na Facebook Pošalji "КОМУНИЗАМ ЈЕ ГУШИО СРПСКУ ПРАВОСЛАВНУ ЦРКВУ" na Google Pošalji "КОМУНИЗАМ ЈЕ ГУШИО СРПСКУ ПРАВОСЛАВНУ ЦРКВУ" na My Yahoo! Pošalji "КОМУНИЗАМ ЈЕ ГУШИО СРПСКУ ПРАВОСЛАВНУ ЦРКВУ" na Live Pošalji "КОМУНИЗАМ ЈЕ ГУШИО СРПСКУ ПРАВОСЛАВНУ ЦРКВУ" na MySpace Pošalji "КОМУНИЗАМ ЈЕ ГУШИО СРПСКУ ПРАВОСЛАВНУ ЦРКВУ" na Twitter Pošalji "КОМУНИЗАМ ЈЕ ГУШИО СРПСКУ ПРАВОСЛАВНУ ЦРКВУ" na Digg Pošalji "КОМУНИЗАМ ЈЕ ГУШИО СРПСКУ ПРАВОСЛАВНУ ЦРКВУ" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. nm_cyber (avatar)
    Не би се баш сложио у потпуности....Нико нама Србима није крив што се нисмо изборили за своју веру и нацију....док су се Хрвати поздрављали са "Бог" ми смо са гађењем гледали оне који иду у цркву...
    Вероватно ће нам тако једног дана исто бити криви други зато што су "жути" све распродали...али највећи кривци ћемо бити ми и оно наше "ма пусти нека..."...
  2. zxy (avatar)
    Citat Original postavio nm_cyber
    Не би се баш сложио у потпуности....Нико нама Србима није крив што се нисмо изборили за своју веру и нацију....док су се Хрвати поздрављали са "Бог" ми смо са гађењем гледали оне који иду у цркву...
    Вероватно ће нам тако једног дана исто бити криви други зато што су "жути" све распродали...али највећи кривци ћемо бити ми и оно наше "ма пусти нека..."...
    Ako tako vidiš ti
    ne znači da tako gledamo svi
    mnogi su se borili i stradali
    ti imaš pravo da tako gledaš
    ali uvek zadrži rezervu
    da možda o tome dovoljno ne znaš
    ipak pozdravljam to
    što kažeš omo što misliš pošteno
    a čovek se uči dok je živ
    i sve se teže razabira šta je šta
    jer namerno se podmeće magla
    Ažurirano 24.12.2010. u 19:29, autor: zxy
  3. 123loncar (avatar)
    Mačor , četničko čedo ....zajedno sa partizanima četnici će odgovarati za genocid nad šumadijsko pomoravskim stanovništvom ---čak i posmrtno ...ne prepravljaj istinu , nego ako imaš nešto sa ovim zločincima štedi za advokate ( mislim ako sa kamom nešto nije preostalo iz bosne ) ...zapamti ovaj proces sledi ( još samo neke zilotske vladike da dovedemo pri zdravoj pameti i čistoj svesti ----kad im se oduzme nepresušna kasa ) ...zato ne vrši smutnju ...Pozdrav iz specijalnog ravnateljstva ....ravnatelj stiže ....
  4. Prerad (avatar)
    Ne znam o cemu pricas, moj deda je bio svestenik a otac komunista i slavili smo slavu. Ti koji su sada najglasniji da im je neko nesto branio su bili najvece ulizice komunistima. Uostalom ja nisam komunista kao ni moja braca. Takodje znam gomilu "kapitalistickih sinova" kojima nista nije smetao komunizam u tome da se skoluju i zauzimaju rukovodeca mesta. Sada su opet u vrhu od lokalnih do republicke vlasti i njima je svejedno ko vlada ako su i oni tu. Pa i jadni progonjeni Vuk Draskovic je pisao govore Miki Spiljku i bio konzularni predstavnik SFRJ u Angoli, da ne spominjem njegove tekstove o cetnicima. Zato ne pricaj o necemu u cemu nisi ucestvovao. Srpsko prokletstvo je u njegovom nejedinstvu i poslovici "Neka komsiji crkne krava, nije vazno sto ja nemam koristi od toga vec to sto ce on imati stetu."
  5. nm_cyber (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Ako tako vidiš ti
    ne znači da tako gledamo svi
    mnogi su se borili i stradali
    ti imaš pravo da tako gledaš
    ali uvek zadrži rezervu
    da možda o tome dovoljno ne znaš
    ipak pozdravljam to
    što kažeš omo što misliš pošteno
    a čovek se uči dok je živ
    i sve se teže razabira šta je šta
    jer namerno se podmeće magla
    Мислим да си погрешно разумео суштину онога што сам хтео да кажем...Хоћу да кажем да ми док гледамо прошлост док нам се будућност распада...а што је најгоре из те прошлости ништа не учимо корисно а бавимо се њом... За неколико година када "жути" све распродају опет ће нам бити криви други...вероватно националне мањине који су их доводиле на власт....али националне мањине нама нису криве што нас мрзи да изађено на изборе ( а и улице) и побунимо се против режима...