Kondorov let - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Poezija i svašta nešto

Kondorov let

Oceni ovaj blog

Muzika je najbolji ambijent u kome se opuštam i prepuštam .Njoj prepuštam svoje misli i svoju dušu.Kad me muzika ponese osećam se moćno kao ptica.Mnogo sam puta nekad uz gramofon i kasetofon a sad uz izbor sa moćnog jutuba...ponešto zapisao i kasnije se od toga rodila i poneka pesma ...i ne samo jedna...Slušam svu lepu muziku...a kad je to muzika iz moje mladosti onda je tek to prava stvar.Poezija i muzika su jedno...

Pošalji "Kondorov let" na Facebook Pošalji "Kondorov let" na Google Pošalji "Kondorov let" na My Yahoo! Pošalji "Kondorov let" na Live Pošalji "Kondorov let" na MySpace Pošalji "Kondorov let" na Twitter Pošalji "Kondorov let" na Digg Pošalji "Kondorov let" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    ...hvala...divan izbor...

...inače muzika oplemenjuje.... ( kad nisu dominantni bubnjevi i trube --ratničke )...
    ...ovde svaki takt zove na spoznaje s visina -- udaljuje od svakodnevne gramzivne i ništavne prirode čoveka ...
    ...svojevrsna duhovna muzika ...tako bar ja čujem ovu stvar i ovu muziku...pre bih je nazvao nostalgija za očovečenjem .............još jednom hvala !
  2. mari47 (avatar)
    I od mene ....hvala
  3. miwka (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...hvala...divan izbor...

...inače muzika oplemenjuje.... ( kad nisu dominantni bubnjevi i trube --ratničke )...
    ...ovde svaki takt zove na spoznaje s visina -- udaljuje od svakodnevne gramzivne i ništavne prirode čoveka ...
    ...svojevrsna duhovna muzika ...tako bar ja čujem ovu stvar i ovu muziku...pre bih je nazvao nostalgija za očovečenjem .............još jednom hvala !

Mogao bih da potpišem tvoj komentar ali on je ipak tvoj i ja ti se zahvaljujem na njemu...Hval,loncar
  4. 123loncar (avatar)
    i kad govorim o očovečenju , evo da napravim muzička upoređivanja na tu temu između evropskog i latino američkog ...
    mislim da je ovo klasičan evropski muzički prikaz očovečenja preko ratničkih božanstava ...

5. miwka (avatar)
    Citat Original postavio mari47
    I od mene ....hvala

hvala i od mene
  6. miwka (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    i kad govorim o očovečenju , evo da napravim muzička upoređivanja na tu temu između evropskog i latino američkog ...
    mislim da je ovo klasičan evropski muzički prikaz očovečenja preko ratničkih božanstava ...

Bravo za izbor.loncar...
  7. 123loncar (avatar)
    Molim ! Našli smo se u muzičkim paralelama i sloižili se u viđenjima .Rekao bih još nešto : Heleni su smatrali da je nemoguć duhovni sklad bez muzičkog obrazovanja ; zato su muzičko obrazovanje smatrali osnovnom obrazovnom potrebom .
    Teoretičari za manipulacije i upotrebu masa, smatraju da je muzika moćna alatka - koja može da parališe mase i izazove takve emotivne naboje kod nje , koji mogu da je goloruku ustreme na oružanu silu . Goloruki heroizam , jeste iracionalno ponašanje ; no tajnoviti su putevi tonova i taktova u muzičkim delima .. To ova dva primera očigledno predstavljaju . Pozdrav !