pčela-čovek - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

djurdja5

pčela-čovek

Oceni ovaj blog
А ако нестане пчела, нестаће и људи, одавно је познато. Пчеле су незаобилазна карика у ланцу стварања чак 75 одсто прехрамбених производа. Занимљиво је да су у природи пчеле нестале и у оним подручјима у којима људи више не живе.

Ех,

Biznis ili hobi?

Nije naodmet uočiti i razliku u načinu proizvodnje meda u svetu i kod nas. Kod nas medari završavaju prikupljanje meda za jednu sezonu do jeseni, pa do marta nemaju šta da proizvode, samo vode brigu o zdravlju pčela. Amerikanci i Kanađani primenjuju drugačiju tehnologiju, zbog čega imaju i veći prinos. Njima se ne isplati da čuvaju pčele i od ukupne proizvodnje izdvoje 15 do 20 kg meda kojima bi hranili pčele preko zime, već izvrcaju sav med, unište pčele, a za sledeću sezonu naruče nove. Drugačija tehnologija rada rezultat je drugačijeg pristupa pčelarstvu na različitim kontinentima. Amerikanci u tome vide profit, dok je kod nas pčelarstvo shvaćeno kao ljubav i hobi.
Ех,

Pošalji "pčela-čovek" na Facebook Pošalji "pčela-čovek" na Google Pošalji "pčela-čovek" na My Yahoo! Pošalji "pčela-čovek" na Live Pošalji "pčela-čovek" na MySpace Pošalji "pčela-čovek" na Twitter Pošalji "pčela-čovek" na Digg Pošalji "pčela-čovek" na del.icio.us

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    ...pčele su intelektualno i biološki neplodna stvorenja , kao jedinke...mnogi vlastodržci zagovaraju organizaciju zajednice, po principu organizovanja života u pčeljinjem društvu...čovek nema razloga da se ugleda na pčelu , mrava i slične insekte....naročito ne na takozvane matičnjake...svaka zajednica organizovana kao matičnjak čista je kazamatsko tiranistička sredina ...sekte se organizuju na pricipu košnice / pčelinjaka --- naravno kao i sve sekte pčeljinjak umire zarad opstanka same matice ( život pčele je kratak , jer je ona najprostija biološki programirana mašina )....tako je to sa tim stvarima ( mi čuvamo pčele ali povremeno ubijamo se međusobno -- takvi smo ).
  2. djurdja5 (avatar)
    Eh,

3. 123loncar (avatar)
    Zašto Đurđa - EH ...izneo sam samo delić realnog viđenja .....metafora : čovek pčela , nastala je još u vremenima kad su vlastoljubci spoznali i odlučili da vlast nad ljudima uspostavljaju ispiranjem umova ( destruktivnom duhovnošću ) , jer je ona dugovečnija od vlasti zaposednute silom....inače, zajednica organizovana po principima košnice isključivo je podređena vođi ( matici ) i pogubna je za ljude pčele ...religijski vlastodršći ovu destruktivnu alatku enormno masovno zloupotrebljavaju i koriste ...tako je to ....izvini ako sam ovim viđenjem stvari pokvario neka osećanja ili pak zadovoljstva ; ali ja tako vidim ovo o čemu pišem , pa na kraju to je samo lični stav ...Pozdrav !