Dilema - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Poezija i svašta nešto

Dilema

Oceni ovaj blog
Jesenjin je hrabro izabro
Puškin je umro muški

a ja još uvek biram
kako da osudim sebe
da li na spokoj večnog mira
ili na mučan život bez tebe

Niti sam Jesenjin
niti sam Puškin
i priznajem
teško mi je da se odlučim
da li da živim
ili da umrem muški

kao da nije dovoljno to
što već ceo život
i pijem i pušim
a za zdravlje se molim bogu

Ipak ne mogu
podići ruku na sebe
dok god u srcu nosim tebe

Milan Višnjić

Pošalji "Dilema" na Facebook Pošalji "Dilema" na Google Pošalji "Dilema" na My Yahoo! Pošalji "Dilema" na Live Pošalji "Dilema" na MySpace Pošalji "Dilema" na Twitter Pošalji "Dilema" na Digg Pošalji "Dilema" na del.icio.us

Ažurirano 18.12.2010. u 12:53, autor: miwka

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    Au....stvarno si u dilemi.....
    Kakvo umiranje......ima da živiš i da pišeš pesme bre....sa njom ili bez nje.....mislim bolje bi bilo sa njom
  2. RiadaT. (avatar)
    Moj neumorni,omiljeni pjesnice....piši,piši i samo piši......
  3. miwka (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Au....stvarno si u dilemi.....
    Kakvo umiranje......ima da živiš i da pišeš pesme bre....sa njom ili bez nje.....mislim bolje bi bilo sa njom
    Ne mogu dići ruku na sebe kad ti živiš u mom srcu...eto ti ovu još nisi pročitala...
  4. miwka (avatar)
    Citat Original postavio RiadaT.
    Moj neumorni,omiljeni pjesnice....piši,piši i samo piši......

Hvala i pozdrav,RIADA....
  5. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio miwka
    Ne mogu dići ruku na sebe kad ti živiš u mom srcu...eto ti ovu još nisi pročitala...
    Pa kad je ovde objaviš pročitaću je....lepo si ovo rekao...pravi razlog da se nastavi sa pisanjem pesniče
  6. mari47 (avatar)
    ...
    Kao da već nije dovoljno to
    što već ceo život
    i pijem i pušim.

Dobro to, nego nemoj da sediš još i na ladan beton...

Lepa ti pesma Miwka
  7. miwka (avatar)
    Citat Original postavio mari47
    ...
    Kao da već nije dovoljno to
    što već ceo život
    i pijem i pušim.

Dobro to, nego nemoj da sediš još i na ladan beton...

Lepa ti pesma Miwka
    Beton je hladan još dok je pesak,cement i voda a ne kad se skamenoše...Na travu bi već moglo da se sedne i prilegne...kad je ima.... ,mari....
  8. 123loncar (avatar)
    ...za mnoge postoji dilema po pitanju života i smrti...pesimisti često ne vide životne lepote i potstrehuju samoubice ; čak ima ljudi koji opravdavaju samoubistvo nekakvim herojstvom ..muškim činom...za mene to je čisto etičko pitanje , a ona kaže da je život iznad svega zato ne ubi...dakle, veličanje i svetkovanje života je ljudski , dok ruženje, ruiniranje i uništavanje života je neljudski čin ...viteštvo je zasigurno ljudsko stanje , a hrabrost je njegova osobenost ; pa stoga je viteški hrabro braniti život od bilo čega pa i od neljudi...koliko bi književnost bila bogatija danas, da mala kukavica i ništak nije ubila velikog pesnika ........zato blago preporučujem dopisivanje još par stihova koji će ovu dilemu razrešiti u korist života ; mja šta pesimizam pričao....jer da je život takav promašaj , on se nebi mogao odupreti nasrtajima neljudi u svim sverama...ma koliko ništaci uništavali život na ovoj planeti , on je sve brojniji , masovniji i raznovrsniji ---stoga zaista zaslužuje par stihova koji ga dostojanstveno zastupaju pred iskrivljenim pogledima i pomućenim svestima...
  9. miwka (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...za mnoge postoji dilema po pitanju života i smrti...pesimisti često ne vide životne lepote i potstrehuju samoubice ; čak ima ljudi koji opravdavaju samoubistvo nekakvim herojstvom ..muškim činom...za mene to je čisto etičko pitanje , a ona kaže da je život iznad svega zato ne ubi...dakle, veličanje i svetkovanje života je ljudski , dok ruženje, ruiniranje i uništavanje života je neljudski čin ...viteštvo je zasigurno ljudsko stanje , a hrabrost je njegova osobenost ; pa stoga je viteški hrabro braniti život od bilo čega pa i od neljudi...koliko bi književnost bila bogatija danas, da mala kukavica i ništak nije ubila velikog pesnika ........zato blago preporučujem dopisivanje još par stihova koji će ovu dilemu razrešiti u korist života ; mja šta pesimizam pričao....jer da je život takav promašaj , on se nebi mogao odupreti nasrtajima neljudi u svim sverama...ma koliko ništaci uništavali život na ovoj planeti , on je sve brojniji , masovniji i raznovrsniji ---stoga zaista zaslužuje par stihova koji ga dostojanstveno zastupaju pred iskrivljenim pogledima i pomućenim svestima...

Dogovoreno,loncar...
  10. 123loncar (avatar)
    ...hvala !
  11. Tol (avatar)
    Miw, život jeste sve što vidimo i osećamo, ne samo privid kojim se hranimo.Trošimo se neverovatno, namesto da usporimo i prestanemo da sebi namećemo nove obaveze i opravdanja.Ti si se "zakačio" za dobar razlog...i to je dobro, jer mami osmeh , neguje dušu i daje malo sunca a i pravo na svoje parče plaže za mirovanje.A tome se najmanje posvećujemo, sve se kao podrazumeva...sto je sudbinska greška.
  12. LJILJA MMM (avatar)
    E, sad kad znamo gde je ona....pišemo nove pesme....a zabrinula sam se, da znaš
    S ovim dodatkom je pun pogodak
  13. Whispers (avatar)
    DIVNA JE, Miwka...i ova i ona...
  14. 123loncar (avatar)
    Bravo !

15. miwka (avatar)
    Citat Original postavio Tol
    Miw, život jeste sve što vidimo i osećamo, ne samo privid kojim se hranimo.Trošimo se neverovatno, namesto da usporimo i prestanemo da sebi namećemo nove obaveze i opravdanja.Ti si se "zakačio" za dobar razlog...i to je dobro, jer mami osmeh , neguje dušu i daje malo sunca a i pravo na svoje parče plaže za mirovanje.A tome se najmanje posvećujemo, sve se kao podrazumeva...sto je sudbinska greška.
    Da u pravu si ,Tol,kao parče plaže za odmor...
  16. miwka (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    E, sad kad znamo gde je ona....pišemo nove pesme....a zabrinula sam se, da znaš
    S ovim dodatkom je pun pogodak
    Samo ti piši...ali ponekad odmori kompjuter....
  17. miwka (avatar)
    Citat Original postavio Whispers
    DIVNA JE, Miwka...i ova i ona...
    Ma sve su one divne
  18. Storm+y (avatar)
    Nije ovo staro doba,
    sada je drugačije sve...
    Treba se na to nekako svići i
    nipošto na sebe ruku dići!

19. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio Storm+y
    Nije ovo staro doba,