Je li pravo...?

....

Ti si meni,babo,uvijek govorio priče u kojima dobro pobjeđuje zlo,ljubav pobjeđuje mrznju,milosrđe grubost,pamet ludilo.
Krivo si me učio,babo.
Da si me učio drugačije možda bih ogrubjela,možda bih sve lakše podnosila.
Morao si mi kazati da je život period tmurnog,sivog vremena s iznenadnim sunčanim trenucima.
Ja ću tako učiti svoju djecu.
Ako pak njima sunčani intervali budu trajali duže,neće biti na gubitku.
Takođe ću ih učiti da se ni za kog i ni za šta ne vezuju suviše čvrsto,jer na kraju će uvijek biti gubitnici.
Da nauče da drugima ne dopuste da im budu Sve.



Nura Bazdulj-Hibijar





~~~~~~~~~~~~~~~~


Dobro vam jutro,ma šta mislili o ovakvom pogledu na život...


....
 
....razmisli malo Nura, babo ti nije govorio kakav je svet nego :dobro pobjeđuje zlo,ljubav pobjeđuje mrznju,milosrđe grubost,pamet ludilo....i zaista , babo je bio u pravu ...u meni pamet pobedi ludilo , a kad to bi izvojevah sve pobede:
očovečih se i uljudih ---i moje dobro pobedi zlo u meni ; i moja ljubav pobedi svu mržnju ; i moje milosrđe pobedi grubost ; i moja čovečnost zavlada nad svom mojom nečovečnošću i neljudskošću ; i moja svetlost razagna svu tamu u meni ---- i ja učim svu moju decu svetlosti..............razmisli malo Nura, babo naš govorio je o svetlosti ....

Pozdrav !
 
Ja bih uvek bila za vezivanje dve duše koje se osećaju i nadopunjuju. A ako se na trnovitom životnom putu pogube, boleće ih rane raskrvavljene od razdvajanja, ali će ostati bogatije za uspomene i za emocije koje su iznedrene tokom njihovog zajedničkog bitisanja. Zar to nije dovoljno?
 
123loncar;bt122325:
....razmisli malo Nura, babo ti nije govorio kakav je svet nego :
dobro pobjeđuje zlo,ljubav pobjeđuje mrznju,milosrđe grubost,pamet ludilo..

Tačno,Lončaru.
Znamo kakav je svet,a na nama je da odlučimo kako ćemo se odnositi prema njemu.
U tom kontekstu je i Nurino razmišljanje.
Razum isped emocija.
Mogu ti reći da je to funkcionalnije,u svakom slučaju...nešto se mora uvek žrtvovati.
Ali kada je šta moglo da prodje (da se dobije ili izgubi) bez odredjene žrtve? :roll:
 
Storm+y;bt122429:
Ja bih uvek bila za vezivanje dve duše koje se osećaju i nadopunjuju. A ako se na trnovitom životnom putu pogube, boleće ih rane raskrvavljene od razdvajanja, ali će ostati bogatije za uspomene i za emocije koje su iznedrene tokom njihovog zajedničkog bitisanja. Zar to nije dovoljno?

Tačno;Stormy..
Bogatiji za emocije,znači i za uspomene.
Ali ima i ona druga strana: bogatiji za razočarenja,gubitke,za tugu...

Sve je u ličnoj odluci pojedinca..a po onoj narodnoj,po kojoj nam kajanje ne gine,ma kakvu odluku doneli o nečemu.
Ništa se ne dobija besplatno,to znamo...
 

Back
Top