O zavodjenju,udvaranju i koketiranju... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

O zavodjenju,udvaranju i koketiranju...

Oceni ovaj blog
...

Zavođenje je vrsta manipulacije u kojoj onaj koji zavodi ima neki skriveni cilj.
U korenu reči udvaranje,postoji reč dvor,odnosno dvoriti,što ukazuje na lepo ponašanje prema nekome,ponašanje„kao na dvoru”.

U tom smislu, udvaranje je ono lepo ponašanje kojim jedna osoba drugoj stavlja do znanja da joj se sviđa i da je zainteresovana za intimnu ili seksualnu vezu.
Udvaranje je ponašanje onih ljudi koji misle ozbiljno.

Međutim, za razliku od udvaranja,kod zavođenja i koketiranja postoji obrt u ponašanju.
Tako, na primer,u slučaju koketiranja,osoba se ponaša kao da se udvara,ali čim shvati da je prihvaćena,hladi se i odustaje od odnosa.

Koketiranje je ponašanje onih ljudi koji samo proveravaju svoje erotične „moći”,a koji nisu zainteresovani za odnos.

Zavođenje ima ružnu konotaciju obmanjivanja i iskorišćavanja...

~~~~~~~~~~~~~~~~

Neprikladna tema za rano jutro i početak novog dana.
Uz to,kome je do zavodjenja i koketiranja po ovoj hladnoći...valjda su prolećni sunčani dan i vrela letnja plaža daleko pogodniji ambijent za razmenu "leptirića u stomaku"?

Ali,ovo je lično...sinoć sam (telefonskim putem) odigrala perfomans na ovu temu.
Sa svim neophodnim dramskim efektima (raznobojni tonalitet glasa,isprekidane rečenice,uzdasi,emocije saopštavane od najfinijih (nejdelikatnijih) do najgrubljih (ogoljenih),sa završnom scenom dramaturgije-nekontrolisanim plakanjem.
Ovo poslednje sam baš majstrorski odigrala i efektno završila teatralnim spuštanjem nedužne telefonske slušalice..

Nakon toga sam sebi čestitala:"Bravo,draga!Neverovatna si"-oduševljeno je rekla druga Lej onoj prvoj Lej.
Pripremila neskafu,sela za komp i pokušala da nešto napišem na temu zavodjenja i koketiranja,onako kako pravila moje profesije nalažu,bez akademske fusnote.

Možda nekome izgleda uvrnuto,ali za mene je pisanje imalo efekat katarze-oslobodih se mučnog,dobrovoljno natovarenog tereta kojeg sam samo nerazumnom svojom snagom (i voljom) teglila...balast nefunkcionalan,kako to samo može biti iskompleksiran i neupotrebljiv muškarac.
A pozorišna predstava (uglavnom bi se mogla nazvani monologom),dotukla je mog potencijalnog partnera,u smislu podvladjivanja mene neutešne njegovim neodoljivim intelektualnim zavrzlamama.

Zahvaljujući mojim zamkama u koje se neprimetno upecao,dobio je nove poene u svojoj neprestanoj borbi "mačo tipa" .
Slava ga je toliko opila da je zaboravio na fabulu istrumentalizovane (namenski konstruisane) priče u kojoj se zna "ko kosi,a ko vodu nosi".
Prevedeno,preuzeo je pogrešnu ulogu šegrta,misleći da da mu je dodeljena ona majstora (izgleda da je uzalud,na moje insistiranje,pročitao Bernovu "Koju igru igraš").
Majstor igre se ne da naučiti njoj,on se sa tim radja-ima genetski kod za istu.
I ja sam dobila ono što sam želela-blagosloveni mir mojih telefona-mobilnog i fiksnog...o potencijalnim izlascima da i ne govorim,nagrada je nemerljiva!

Znate,muškarci su najviše povredjeni ako im je polje seksualnosti "manjkavo" .
Tu im ni blistava inteligencija,ni profesija umetnika ne može biti od pomoći..
A i psihoterapija često nije svemoćna...

Tja...da nije smešno,bilo bi tužno..groteskno,definitivno!

Dobro vam jutro....

...

Pošalji "O zavodjenju,udvaranju i koketiranju..." na Facebook Pošalji "O zavodjenju,udvaranju i koketiranju..." na Google Pošalji "O zavodjenju,udvaranju i koketiranju..." na My Yahoo! Pošalji "O zavodjenju,udvaranju i koketiranju..." na Live Pošalji "O zavodjenju,udvaranju i koketiranju..." na MySpace Pošalji "O zavodjenju,udvaranju i koketiranju..." na Twitter Pošalji "O zavodjenju,udvaranju i koketiranju..." na Digg Pošalji "O zavodjenju,udvaranju i koketiranju..." na del.icio.us

Ažurirano 18.12.2010. u 00:31, autor: lejla.al.dbuni

Oznake: about love..
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Arhimed 1 (avatar)
    Draga Lejla, mislim da zavodjenje i koketiranje imaju skrivene ciljeve koji u sebi nose veliku dozu neizvesnosti njihovog ishoda, te se i oni vrlo često kao i udvaranje mogu pretvoriti čak nesvesno i mimo volje aktera u jedan jedini neskriveni cilj - istinsku i pravu ljubav. Jer ko se igra tudjim emocijama utopiće se u vrtlogu strasti.
  2. goksi65 (avatar)
    Za ljubav i svadju potrebno je dvoje. Uglavnom. Udvaranje, koketiranje i slicno, su samo sredstva da se dodje do jednog od ta dva cilja...
  3. Ariodante (avatar)
    najbolja stvar sa generalizacijom je - sto je netacna ( bice vidljivo cim prodje kiselkasto-gorki ukus aktuelne groteske )

glavu gore, jutra su stvorena za lepotu.
  4. Misomi86 (avatar)
    Pa lepo si objasnila
  5. Kristijan40 (avatar)
    Mislim da nisi u pravu za ovo zima-leptirići neide. Ja sam se baš zatreskao jednog zimskog dana, kada sam video nju. Bela rolka, texsas jakna sa krznom, plava kosa, krupne bele pahulje....eh, beše nekada.
  6. hakim bej (avatar)
    "Udvaranje je ponašanje onih ljudi koji misle ozbiljno."
    Ljudi koji misle ozbiljno su ozbiljni ljudi i oni se bave iskljucivo ozbiljnim pregovorima.
    Udvaranje je pokusaj, iskorak u nepoznato. Niko unapred ne zna ni gde ni kako taj put zavrsava.
    U udvaranju nema ozbiljne namere... sem naklonosti, simpatije, privlacnosti, nade.
    "Znate,muškarci su najviše povredjeni ako im je polje seksualnosti "manjkavo" ".
    Da. Pre pocetka veze muskarac je "povredjen" zbog navedenih manjkavosti. Pocetak nove veze menja njegovo ponasanje. Na zeni je da tu promenu isprati.
    "I ja sam dobila ono što sam želela-blagosloveni mir mojih telefona-mobilnog i fiksnog...o potencijalnim izlascima da i ne govorim,nagrada je nemerljiva!"
    Znaci slobodna?
  7. Egreta27 (avatar)
    Zanimljiva igra rijeci.
    Mada, je ishod, i sam tok pomenutog cesto neprevodiv u rijeci...
  8. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Arhimed 1
    Draga Lejla, mislim da zavodjenje i koketiranje imaju skrivene ciljeve koji u sebi nose veliku dozu neizvesnosti njihovog ishoda, te se i oni vrlo često kao i udvaranje mogu pretvoriti čak nesvesno i mimo volje aktera u jedan jedini neskriveni cilj - istinsku i pravu ljubav. Jer ko se igra tudjim emocijama utopiće se u vrtlogu strasti.
    Sve je relativno,dragi moj...Milevin muž onomad to reče..

Desi se da autentična ljubav proguta i zavodnika i koketu...ali,to je retka pojava.
    To je ravno čudu:kao kad nadješ detelinu sa četiri lista na višehektarskoj poljani.
    (Uh..al` sam našla nadahnutu ilustraciju,zar ne? )

Zahvaljujem,Arhi,na lepom komentaru.

...
    Ažurirano 17.12.2010. u 20:38, autor: lejla.al.dbuni
  9. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio goksi65
    Za ljubav i svadju potrebno je dvoje. Uglavnom. Udvaranje, koketiranje i slicno, su samo sredstva da se dodje do jednog od ta dva cilja...
    I za treći cilj...

Oprosti,ne mogu da odolim..od sinoć me drži dobro raspoloženje.
    Zahvaljujem Goxy,na inspirativnom komentaru.
  10. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio mesechewa
    najbolja stvar sa generalizacijom je - sto je netacna ( bice vidljivo cim prodje kiselkasto-gorki ukus aktuelne groteske )

glavu gore, jutra su stvorena za lepotu.
    Tačno..u pravu si,Mesečeva!
    Uz jednu dopunu: kad ti glava leži na nečijem ramenu,umesto jastuka,uz tihi šapat ispod satenske posteljine,dok nežna "Za Elizu" plovi u sjaju poznate sobe..

Ne tražim mnogo,zar ne,draga?
  11. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Misomi86
    Pa lepo si objasnila
    Pa,potrudila sam se,Misomi...
  12. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Kristijan40
    Mislim da nisi u pravu za ovo zima-leptirići neide. Ja sam se baš zatreskao jednog zimskog dana, kada sam video nju. Bela rolka, texsas jakna sa krznom, plava kosa, krupne bele pahulje....eh, beše nekada.
    Sve je stvar ukusa..

Ja sam uvek za letnju varijantu,Kristijane..
    Toplo oko nas,toplo u duši,a duša zamotana u minimum krpica...jednostavno za dodirnuti,osetiti...prija oku,podiže adrenalin itd.itd...
  13. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio hakim bej
    U udvaranju nema ozbiljne namere... sem naklonosti, simpatije, privlacnosti, nade.

Pre pocetka veze muskarac je "povredjen" zbog navedenih manjkavosti. Pocetak nove veze menja njegovo ponasanje. Na zeni je da tu promenu isprati.

O,veoma inspirativno,dragi moj..!
    Idemo po odgovor citiranim redosledom:

Kako nema ozbiljne namere?!
    Namera je ozbiljna,ali je njen cilj relativan-sve opcije dolaze u obzir,zavise od preferencije "namernika".

Kako početak veze može da menja nečiju seksualnost,ako je ona stabilna u vremenu?
    (stabilna u smislu postojanosti,stepena u kojem je neko poseduje).
    Žena može da isprati samo nešto što objektivno postoji,što znači ima li je ili nema..da se ne zamajavamo utopijom.

A ovo tvoje: Znaci slobodna? ,
    odgovor: Aha..
    A ti...imaš ideju?

Zahvaljujem na ovom ćaskanju,Hakime moj..
  14. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Egreta27
    Zanimljiva igra rijeci.
    Mada, je ishod, i sam tok pomenutog cesto neprevodiv u rijeci...
    Savršeno rečeno,Ergi draga!
    Emocije se ne mogu nikada verno (do tačnina) rečima opisati.
    Rekao je to već Djole "...postoje u nama stvari,neprevodive u reči..."

Zahvaljujem,mila,na zanimljivom komentaru..
  15. bud@ (avatar)
    Znachi on je zavodi a ona koketira. On pochne da se udvara a ona prestaje da mu se kikoc'e?
  16. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio bud@
    Znachi on je zavodi a ona koketira. On pochne da se udvara a ona prestaje da mu se kikoc'e?
    ...a onda on počne njoj da se kikoće.

Sve kombinacije u bezumnom stanju ljubavi su moguće,Buddy boy...
  17. Zakasneli (avatar)
    Tačno..u pravu si,Mesečeva!
    Uz jednu dopunu: kad ti glava leži na nečijem ramenu,umesto jastuka,uz tihi šapat ispod satenske posteljine,dok nežna "Za Elizu" plovi u sjaju poznate sobe..

Ne tražim mnogo,zar ne,draga?
    Ni jastuci nisu ko što su nekad bili, tu su astronautska, pena sloj protiv vlaženja.............kome još treba maljavo muško rame i jorgan planina sa romboidom?
  18. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Zakasneli
    Ni jastuci nisu ko što su nekad bili, tu su astronautska, pena sloj protiv vlaženja.............kome još treba maljavo muško rame i jorgan planina sa romboidom?

Ti imaš maljavo muško rame i jorgan planinu sa romboidom?!

Pa,takvog tražim odavno,tako da...ovaj..(malo mi je neprijatno ovako javno)..prihvatam tvoju ponudu.

I nemoj da budeš "zakasneli"
  19. crossoverprint (avatar)
    .... pocnes da razmisljas....