A ima li ovakvih muškaraca...? II - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

A ima li ovakvih muškaraca...? II

Oceni ovaj blog
...

Ja pamtim ono veče kad smo otišli kod jedne tvoje prijateljice koja je slavila rođendan, sećam se svakog vica koji sam ispričao i sećam se pogleda društva koje je u meni gledalo neku egzotičnu životinju, sećam se kako su se gurkali laktovima kad smo ulazili, kad sam skidao svoje cipele sa pačijim kljunom (a u modi su bile brukserice), kako sam ispod stola krio onu rupu na ne baš čistim čarapama...
…Pamtim kako sam to vece, ponesen strahom, popio tri flase "Fruskogorskog bisera",
litar i po domace rakije (vise je nije bilo) i zavrsio sa 'Mandarinetom", nekim likerom od mandarina...
Od svega toga bi se napilo jedno omanje krdo slonova, ali ja sam bio najtrezniji, bojao sam se da tebi ne napravim neko sranje i to me je drzalo.

Onda smo izasli na Vilsonovo setaliste i ti si se propela na prste i poljubila me evo, bas ovdje, pored uha, a ja sam morao da sednem na klupu i da pocnem plakati...
Prolazila su neka djeca i cuo sam ih kako kazu: "Vidi pedera!!!"

Kao i uviek, ti si me pitala sta mi je najednom, a ja nisam mogao da ti objasnim da to uopste nije najednom, da je to stalno, da je to neka vrsta mog zastitnog znaka, nesto po cemu bih sebe poznao medju hiljadama meni slicnih, nesto sto se i ne trudim da sakrijem, jedan zlocudni tumor s kojim sam se rodio, tumor na mozgu i dusi koji se ne da ukloniti nikakvim operativnim putem ni zracenjem, ni cinjenicom da te volim i da ti volis mene...

Ako ti jave da veceras hodam po kafanama i olajavam tebe i nasu ljubav, da se prodajem za lose vino, da skupljam opuske tudjih simpatija, ljubim ruke necistih konobarica, ispadam budala u svacijim ocima, to je živa istina, ne traži me da proveriš da li je tako - to je jedna od retkih istina u vezi sa mnom.

Dario Džamonja

....

Pošalji "A ima li ovakvih muškaraca...? II" na Facebook Pošalji "A ima li ovakvih muškaraca...? II" na Google Pošalji "A ima li ovakvih muškaraca...? II" na My Yahoo! Pošalji "A ima li ovakvih muškaraca...? II" na Live Pošalji "A ima li ovakvih muškaraca...? II" na MySpace Pošalji "A ima li ovakvih muškaraca...? II" na Twitter Pošalji "A ima li ovakvih muškaraca...? II" na Digg Pošalji "A ima li ovakvih muškaraca...? II" na del.icio.us

Ažurirano 14.12.2010. u 17:19, autor: lejla.al.dbuni

Oznake: about man..
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. TUTU (avatar)
    Mislis iskrenih? (i sve navedeno sto uz to ide)?
    Nema.
    i kada bi postojao, takav bi morao prvo sebi stosta da objasni.
    Neko nece, a neko ne ume. Po tome ces ih prepoznati. Ne nose ni mac ni stit.
    "postoje stvari neprevodive u reci".
    http://www.youtube.com/watch?v=jT58tVr08ic
  2. Tol (avatar)
    mene ovo jako pritiska u grudima...
    puca neka težina i živim trenutak istine ovog mučenika emotivnog
  3. 123loncar (avatar)
    ...ima...gotovo svi su takvi --negde u sebi...samo mnogima žene operišu taj tumor ( neznam kako -- lažu kad pričaju za Evu ; adam je od njenog rebra napravljen ), pa ne recituju na kraju po kafanama već sad iznose pepeo iz svojih malih kotlarnica...
  4. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio TUTU
    Mislis iskrenih? (i sve navedeno sto uz to ide)?
    Nema.
    i kada bi postojao, takav bi morao prvo sebi stosta da objasni.
    Neko nece, a neko ne ume. Po tome ces ih prepoznati. Ne nose ni mac ni stit.
    "postoje stvari neprevodive u reci".
    http://www.youtube.com/watch?v=jT58tVr08ic
    Ima,Tutu...samo malo ih je,pa se teško nalaze.
    Ne nose mač,ne nose stit,oni su van borbe.
    Umesto toga imaju srce i dušu...i u sebi one "stvari neprevodive u reči"..

Mislim da si ti jedan od njih...
  5. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Tol
    mene ovo jako pritiska u grudima...
    puca neka težina i živim trenutak istine ovog mučenika emotivnog
    Istovetno osećanje imam za ovog "emotivnog mučenika"( divno si ga nazvala,Tol ).
    Ovakvi brzo sagorevaju..tuga Božija je to videti!
  6. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...ima...gotovo svi su takvi --negde u sebi...samo mnogima žene operišu taj tumor ( neznam kako -- lažu kad pričaju za Evu ; adam je od njenog rebra napravljen ), pa ne recituju na kraju po kafanama već sad iznose pepeo iz svojih malih kotlarnica...
    Ima žena kojima je hirurgija nepoznata delatnost,Lončaru..

Zahvaljujem na nadahnutom komentaru,koji je već postao tvoj zaštitini znak,dragi moj..
  7. Zakasneli (avatar)
    Citat Original postavio lejla.al.dbuni
    Ima žena kojima je hirurgija nepoznata delatnost,Lončaru..

Zahvaljujem na nadahnutom komentaru,koji je već postao tvoj zaštitini znak,dragi moj..
    Zar je tako teško zapaliti vatre?
  8. hakim bej (avatar)
  9. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Zakasneli
    Zar je tako teško zapaliti vatre?
    Naravno,kad se nema adekvatno kresivo...

Oprosti,nisam odolela ovakvom komentaru,Zakasneli..

Ma,znaš me...povremeno imam potrebu za "iskakanjem"...
  10. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio hakim bej
    "Leb i sol",uvek može za ugodan osećaj..

A "Bijelo dugme" posebno mi prija...znaš mi je ono darovano kao poklon u "Once upon a time in YU" (valjda zato što ga posebno volim).

Zahvaljujem,Hakime moj...
  11. crossoverprint (avatar)
    ....su pravi izbor u pravo vreme....