Ovakvih muškaraca ima... I - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

Ovakvih muškaraca ima... I

Oceni ovaj blog
....

Ako ti jave da sam pao na razoranim, sledjenim poljima Flandrije, da me je pokosio srapnel - ti nemoj da budes tuzna i nemoj plakati pred svetom, jer vrlo dobro znas da iz mojih grudi ne mogu da niknu suncokreti niti se moje kapi krvi mogu pretvoriti u makove...
To je sve jedna obicna literarna konstrukcija, a da ne pricamo o tome sto ja nikad nisam ni vidio Flandriju niti je ona videla mene.
Ako ti kazu da sam se u svojim poslednjim casovima junacki drzao, da sam neustrasivo gledao smrti u oci, da sam je cak i zacikavao, da sam svog sudiju prezrivo pljunuo, a da sam dzelatu dao kesu dukata uz reci: "Dobro obavite svoj posao!", a da sam, potom, sam izmaknuo stolicu ispod vesala, ti bi morala znati da je to jedna obicna izmisljotina, izmisljotina onih koji ne znaju sta je to zivot a sta smrt znaci.
Ti me dobro znas: znas kako ja cesto umirem svakog bogovetnog dana, kako se trzam na svaki sum, kako mi se celo cesto orosi znojem (reklo bi se bez razloga), znas da se bojim proviriti kroz spijunku na vratima bojeci se ne znam ni sam cega, bojeci se nekoga ko ce mi s nadmocnim osmehom na licu izrecitirati stihove Marine Cvetajeve: predaj se .. niko jos nije nasao spasa od onoga koji uzima bez ruku ...

Dario Džamonja

....

Pošalji "Ovakvih muškaraca ima... I" na Facebook Pošalji "Ovakvih muškaraca ima... I" na Google Pošalji "Ovakvih muškaraca ima... I" na My Yahoo! Pošalji "Ovakvih muškaraca ima... I" na Live Pošalji "Ovakvih muškaraca ima... I" na MySpace Pošalji "Ovakvih muškaraca ima... I" na Twitter Pošalji "Ovakvih muškaraca ima... I" na Digg Pošalji "Ovakvih muškaraca ima... I" na del.icio.us

Ažurirano 14.12.2010. u 14:05, autor: lejla.al.dbuni

Oznake: about man..
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. tehduduk (avatar)
    bas me nadje danas ....
  2. Tol (avatar)
    Koji strah od ljubavi....uh...
  3. 123loncar (avatar)
  4. 123loncar (avatar)
    ..retki su takvi ljudi...oni su celi ljubav...otvoreni su , vole život...a to u vezi straha -- glupost...lako je skočiti s mosta kad izgubiš sve...lako je jurnuti na nož kad neznaš kako da sačuvaš i odbraniš slobodu ...lako je ginuti ---teško je živeti: sa ovim ili onim ; bez ovoga ili onoga ; pod onom ili ovom nedaćom...sve u svemu , retki su ovakvi; zato su ljudine..
  5. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio tehduduk
    bas me nadje danas ....
    I ja se pronadjoh u ovoj priči,draga..m
    Mislim,prepoznah "objekat" mog interesovanja,sa baš ovakvim "funkcionalnim" sadržajem.
  6. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Tol
    Koji strah od ljubavi....uh...
    baš,Tol!
  7. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    A pa,znala sam da će ti se dopasti,Lončaru.
  8. lejla.al.dbuni (avatar)
    ..retki su takvi ljudi...oni su celi ljubav...otvoreni su , vole život...a to u vezi straha -- glupost...lako je skočiti s mosta kad izgubiš sve...lako je jurnuti na nož kad neznaš kako da sačuvaš i odbraniš slobodu ...lako je ginuti ---teško je živeti: sa ovim ili onim ; bez ovoga ili onoga ; pod onom ili ovom nedaćom...sve u svemu , retki su ovakvi; zato su ljudine..
    Ima li još ovakvih?
    Mislim da su vrsta u odumiranju...(treba ih zakonom zaštititi. )

Volim entuzijaste,optimiste i sve one koji imaju čistu dušu i veliko srce poput deteta.
    Retki su,kao dijamanti..zato im je vrednost nemerljiva.
  9. Ariodante (avatar)
    ovaj autor ima dusu zene, sto bas i nije plus za jednog muskarca.
    svidja mi se nacin na koji je obesmislio vitestvo.
    i svidja mi se Marina
  10. dessire (avatar)
    ima .Evo moj slučaj .
  11. 123loncar (avatar)
    ...baš lepo i razborito govoriš ....hvala ti !
  12. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio mesechewa
    ovaj autor ima dusu zene, sto bas i nije plus za jednog muskarca.
    svidja mi se nacin na koji je obesmislio vitestvo.
    i svidja mi se Marina
    Za mene jeste plus muškarac sa ovakvom dušom.
    (muškarci nikada,zapravo i ne odrastu u potpunosti...mlada si pa to ne znaš, Mesečeva. )
    A podsvesno mislim da to i znaš,pošto ti se "svidja način kako je obesmislio viteštvo"

Marina Cvetajeva je posebna..dobru si mi ideju dal da nešto postujem od nje.

Zahvaljujem na lepom komentaru,malena..
  13. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio dessire
    ima .Evo moj slučaj .
    Treba pomoć?

To je "slučaj" kod većine muškaraca,tako da se ( da ne brineš) ne ubraja u psihopatologiju.

Šalim se,Dessire...zahvaljujem na visprenom komentaru.
  14. lejla.al.dbuni (avatar)
    ...baš lepo i razborito govoriš ....hvala ti !
    Nisi ti video kako govorim kada sam u kontinuranoj "žutoj minuti"....ne dao ti Bog da budeš svedok tog nerazboritog performansa !

Ali,uglavnom sam razborita,da ne kažem sjajna...blistava,nadahnuta,prosto perfektna!

Zahvaljujem ti na komentaru koji godi mojoj narcisoidnosti.
  15. 123loncar (avatar)
    (p.s.s.s.s.s. mora da se ispomažemo .....ja zaostajem za tobom ....ti baš me hvališeš gde stigneš... p.s.s.s.s. )
  16. lejla.al.dbuni (avatar)
    (p.s.s.s.s.s. mora da se ispomažemo .....ja zaostajem za tobom ....ti baš me hvališeš gde stigneš... p.s.s.s.s. )

p.s.s.s.s.
  17. crossoverprint (avatar)
    Kao sto znas ....ima i obicno ....