Mislite li da znate? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

King of sorrow

Mislite li da znate?

Oceni ovaj blog
Može li se iza tragedije i osude dokučiti ljubav? Ili je to nešto drugo.

Pronađena su dva tijela u autu, pištolj kraj muškarca. Policija pretpostavlja da je u pitanju ubistvo i samoubistvo. Kreću osude.
Šta su sredovječni, porodični ljudi radili u nesaljenemom dijelu grada, uveče, u autu? Zašto je pucao, otkud mu pravo? Ko zna šta mu je uradila! Znate već, da ne nastavljam, nije nam problem da sudimo o drugima i bogomdani smo za to, svi odreda.

Dvoje djece od 15-ak godina se zavoljeli, ali roditelji im nisu dali da budu zajedno. Rođaci su. Na stranu to sto je u pitanju 5. pas, bitno je da su porodice bliske. Ipak, oni se tajno sretaju. Do kraja njegove vojske. Do kraja njenog fakulteta... Nakon nekog vremena, razdvajaju ih, on se ženi drugom, ona odlazi iz zemlje i udaje se za drugog.

Ništa o njima više niko ne zna. Neinteresantni su komšiluku. Ali uviđaj pokazuje da su se sve ovo vrijeme, preko dvadeset godina, tajno sastajali. Nekoliko puta godišnje su napuštali djecu, supružnike, i prepuštali se zabranjenoj i nedosanjanoj ljubavi.
Ljuta sam. Moglo je drugačije. Znaš da bih te razumjela. To je sve što je rekla njegova zakonita žena. Može li ljubav biti jača od ove?
Pošaljite mi njen pepeo, ona je moja žena i majka moje djece. Rekao je zakoniti muž. Može li od ove?

Zbog predrasuda ili nespremnosti da se okrenu leđa onima koji su nas rodili, posledice su nesagledive.

I ko je sad srećan?
Ko je postigao cilj?

Da li roditelji zaista žele sreću svom djetetu kad misle da bolje znaju da mu izaberu partnera? Ili žele sreću i mir sebi?
Da li volite do ludila ili ste ludi od (zbog) ljubavi ako ubijete jer ne možete ni sa njom ni bez nje? Znam da će mnogi osuditi ubicu, ali ako se afekat ili postporođajno "ludilo" blaže posmatraju, možda i ovdje treba popustiti.
Da li ste, kad mnogo volite, spremni da voljeno biće dijelite? Možda se tješite time da vas voli, da voli vašu djecu, a volite i vi njega, ali ne može da ne boli. Pa koliku dušu treba da imaj onaj koji pristaje na ovo... A koliko mladih ljudi baš u ovom trenutku viče na svog partnera jer je gledao nekoga drugog.

Da li imamo dovoljno ljubavi da je možemo podijeliti na dva partnera! Možda postoje različite vrste partnerske ljubavi, jednako intezivne, a u nijansama različite.

Ili se ovo dvoje nisu voljeli, samo su se sa teškim životom borili bježeći u nedosanjano, jer ono je uvijek rajsko...

A mislila sam da znam odgovore!

Pošalji "Mislite li da znate?" na Facebook Pošalji "Mislite li da znate?" na Google Pošalji "Mislite li da znate?" na My Yahoo! Pošalji "Mislite li da znate?" na Live Pošalji "Mislite li da znate?" na MySpace Pošalji "Mislite li da znate?" na Twitter Pošalji "Mislite li da znate?" na Digg Pošalji "Mislite li da znate?" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari