jedino što je važno koliko smo umeli da volimo

Tražite ljubavnu vezu koja vremenom postaje sve bolja, sa sve vecim divljenjem, sa poverenjem koje izrasta iz oluja.

Sa ovim covekom sam uvidela da je moguce da dostignem intezivnu intimnost i radost.
Mislila sam ranije da su to samo moje posebne potrebe, moja licna obeležja životnog druga.
Sada mislim da možemo biti svaciji, ali da se bojimo da ih necemo pronaci i onda pokušavamo da se zadovoljimo sa manjim
Kako bi se usudili da zahtevamo intimnost i radost, ako je najbolje što možemo pronaci mlaki ljubavnik i blaga sreca.
A ipak u srcu znamo da ce mlako preci u hladno, blaga srece ce se pretvoriti u bezimenu tugu, gundava pitanja: Da li je ovo ljubav moga života ? Da li je to sve ? Da li sam zato ovde?
U srcu znamo da mora postojati nešto više i ceznemo za onim što nikada nismo otkrili.

shadows3.jpg

Toliko cesto polovina jednog para želi da se uzdigne, a druga polovina je vuce nadole.
Jedno ide napred, a drugo se trudi da za svakih dva koraka napred, mora da se vrati tri koraka unazad.
Bolje upoznati samo srecu, mislila sam, voljeti moje prijatelje i moju macku, bolje cekati na životnog druga koji nikad ne dolazi, no napraviti tako tup kompromis.

Životni drug je neko cije brave odgovaraju svim našim kljucevima, a kljucevi odgovaraju svim našim bravama. Kad se osecamo dovoljno bezbednim da otvorimo brave, naše najiskrenije ja izlazi i onda možemo biti potpuno i pošteno ono što smo.
Možemo biti dovoljno onakvi kakvi smo, a ne zbog onog što se pretvaramo da smo.
Svako otkriva najbolji deo drugoga.
Bez obzira na sve, što se može oko nas da poremeti , sa tom jednom osobom smo sigurni u našem vlastitom raju.
Naš životni drug je neko ko deli sa nama najdublje cežnje, naš smisao, uverenja.

…Naš životni drug je neko ko život donosi u život…

Ali na kraju nije važno da li se slažemo ili ne ili ko je u pravu.
Ono što je važno jeste šta se dešava izmedu nas dvoje i da li se stalno menjamo , rastemo i volimo jedno drugo sve više! To je ono što je vrlo važno !!!

….jedino što je važno, na kraju našeg boravka na zemlji jeste, koliko smo dobro umeli da volimo, kakav je bio kvalitet naše ljubavi !

izvor net autor R. B.
 
Ali na kraju nije važno da li se slažemo ili ne ili ko je u pravu.
Ono što je važno jeste šta se dešava izmedu nas dvoje i da li se stalno menjamo , rastemo i volimo jedno drugo sve više! To je ono što je vrlo važno !!!


Da.....to je važno jer ljubav se menja, i strast i volja kroz vreme i život koji nas oblikuje. Nekad sve plamti, nekad besni, nekad se ljuti.....manje ili više voli a nekad plače.....tiho se smeši onako sretno ili se pak grohotom smeje da se sve ori.
Pratiti se medjusobno u svim promenama u voljenju i životu, prihvatiti i mane kao i vrline i ne meriti stalno je ono što ljubav čini pravom ljubavlju kroz godine. :heart:
 
goksi65 Cini mi se, ili mozda gresim, da je za ovo potrebno dvoje...

Niko ne može dobiti ono što ne može dati.
Da li vam je ikada palo na pamet da u stvari ne radimo ništa drugo već čitav život
provodimo u radosnom iščekivanju nečega i da ne možemo da živimo
ako ništa ne iščekujemo? Zimi iščekujemo proleće, opevamo lepotu toplih večeri
i letnjeg sunca na obali. Leti planiramo zimski odlazak na skijanje,
sa prijatnom radošću i skrivenim zadovoljstvom zamišljamo toplotu naložene peći,
stonu lampu i drage knjige, razna zimska uživanja na snegu i magiju sivog neba, punog magle.

Ako iščekujemo ovakvu ljubav, onakvu pažnju.
Očekujemo pravila šta ko treba da uradi da bi dokazao ljubav...

To je samo iščekivanje koje ako nije ispunjeno,
rađa razočarenje,
stvara osećaj tuge,
patnje za ne uzvraćenu,
ponuđenu velika ljubav...

get-photo.asp
 
Pa Pely, život i jeste čekanje i iščekivanje ne samo ljubavi nego i svih drugih osećanja i doživljaja.
A za ljubav....da, postoje pravila koja očekujemo da naš izabranik ispuni a on da mi ispunimo njegova. Ispunjenje pokazuje da li se slažemo ili ne u psihološkom smislu jer život u dvoje ne čini samo čista ljubav koja se oseća u duši (ona postoji samo u pesmama) već i milion drugih stvari koje čine život ljubavi. Ljudi su društvena bića, žive u čoporu a u okviru njega u parovima....svaka zajednica ima pravila. Čak i kada čovek živi sam, nema para, on teži da bude u društvu prijatelja, poznanika....i to je zajednica sa pravilima.
 
LJILJA MMM;bt121324:
Pa Pely, život i jeste čekanje i iščekivanje ne samo ljubavi nego i svih drugih osećanja i doživljaja.
A za ljubav....da, postoje pravila koja očekujemo da naš izabranik ispuni a on da mi ispunimo njegova. Ispunjenje pokazuje da li se slažemo ili ne u psihološkom smislu jer život u dvoje ne čini samo čista ljubav koja se oseća u duši (ona postoji samo u pesmama) već i milion drugih stvari koje čine život ljubavi. Ljudi su društvena bića, žive u čoporu a u okviru njega u parovima....svaka zajednica ima pravila. Čak i kada čovek živi sam, nema para, on teži da bude u društvu prijatelja, poznanika....i to je zajednica sa pravilima.

Životni drug je neko cije brave odgovaraju svim našim kljucevima,
a kljucevi odgovaraju svim našim bravama.

Ljubav ima nebrojano pojavnosti,
iz nje se rađa, pažnja, nežnost, privrženost, pažljivost uviđajnost i kao takva
ako se ograniči isčekivanjem - očekivanjem
smiley_chitchat.gif

njena struktura, tananost se narušava.

U tom kontekstu je bilo reč iščekivanje,
biti u pažnji u drugom trenutku a ne na trenutak koji je upravo sada.
.
 
pely;bt121320:
Niko ne može dobiti ono što ne može dati.
Da li vam je ikada palo na pamet da u stvari ne radimo ništa drugo već čitav život
provodimo u radosnom iščekivanju nečega i da ne možemo da živimo
ako ništa ne iščekujemo? Zimi iščekujemo proleće, opevamo lepotu toplih večeri
i letnjeg sunca na obali. Leti planiramo zimski odlazak na skijanje,
sa prijatnom radošću i skrivenim zadovoljstvom zamišljamo toplotu naložene peći,
stonu lampu i drage knjige, razna zimska uživanja na snegu i magiju sivog neba, punog magle.

Ako iščekujemo ovakvu ljubav, onakvu pažnju.
Očekujemo pravila šta ko treba da uradi da bi dokazao ljubav...

To je samo iščekivanje koje ako nije ispunjeno,
rađa razočarenje,
stvara osećaj tuge,
patnje za ne uzvraćenu,
ponuđenu velika ljubav...

get-photo.asp

...pa ako smo stalno u išekivanju , onda život prolazi pored nas a da mi nismo
ga živeli ( verovatno sa sobom i odnosi ono što čekamo ) ....dakle , stalno išekivanje
je životno slepilo ....odmah otvaram oči i počinjem da živim ...zašto današnji dan da živim sutra ili juče ---živeću sad i odmah ...
 

Back
Top