Dete i ja.... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Kristijan40

Dete i ja....

Oceni ovaj blog
Dani su prolazili jako sporo (a i ja sa njima). Mislio sam da se život pretvara u jedno besumučno čekanje. Čekanje koje ničemu nevodi. Lagao sam sebe, lagao sam druge, da će biti sve OK. Prevario sam druge, ali nisam mogao da prevarim sebe. Najzad sam shvatio.
Moram nešto učiniti sa sobom, inače odoše kola nizbrdo. Bacio sam se na posao, preuredio sam celu kuću, od temelja do krova, kako spolja tako i iznutra. Sve sam staro sklonio (pod starim ne podrazumevam - staro, već poznato), zamenio enterier, exsterier. Koštalo je dosta, ali je i vredelo. Više me ništa nije podsećalo na nju. Moja ćerka, nije dolazila neko vreme. Kada sam je pozvao, i kada je videla sve to, bila je vidno uzbuđena i oduševljena.

Kuća je, bezu preterivanja, izgledala kao iz kataloga BRAVA CASA. Odakle sam istini za volju i pokupio ideje. Srušio sam gotovo celu unutrašnjost kuće. Stvorio tzv. OPEN-SPACE. Fikcijija ili stvarnost, ja bih rekao stvarnost. Spušteni plafoni, grčki stubovi, baronske sale, prehoblovani parketi, sve u svemu san snova, 250 m2 korisne površine. Fantazija. Košta, ali i vredi. Svaki deo je na svom mestu. Mermer i svila, drvo i staklo. Teško je poverovati, čak i meni...uspeo sam.

Haos. Reakcija....oduševljenje....svađa. Ćerka je počela češće da dolazi. EX-Žena se usprotivila, prekoravala i zabranjivala sa rečima:
-Pa dobro, zar hoćeš da se preseliš kod njega...itd ili sl. sve jedno je.

Nije mi bila ta namera, da ćerka pređe kod mene. Dopada mi se to. Mogu je lako kupiti novcem, i ugođejima. Umem to. Ali i ovakva reakcija moje ex-supruge nije uredu.

Gde sam pogrešio? Da li bi bili sretniji da su me videli, opijenog u kafani, kako propadam, na dnu lestivce. Možda bi bili sretniji ali bi me manje voleli....Gde sam opet pogrešio?

Cristian Forty

Pošalji "Dete i ja...." na Facebook Pošalji "Dete i ja...." na Google Pošalji "Dete i ja...." na My Yahoo! Pošalji "Dete i ja...." na Live Pošalji "Dete i ja...." na MySpace Pošalji "Dete i ja...." na Twitter Pošalji "Dete i ja...." na Digg Pošalji "Dete i ja...." na del.icio.us

Kategorije
Priče iz života

Komentari

1. made by Plavusha (avatar)
    Nigde nisi pogrešio. Osnov je u nakaradnim stavovima žena, koje žele da svoju mržnju prema ex partneru prenesu na decu. Ja sam takođe razvedena, a moj sin misli o svome ocu sve najlepše. Čak bez obzira na činjenicu da njegov tata ZAISTA sedi i propada po kafanama. I moj sin UVEK može otići kod svoga tate, kad god požeili. Često i zajedno odemo na ručak u restoran.
    Jako je ružno, da ta mala bića opterećujemo našim stvarima...
    I koliko god branili, tvoja ćerka će sama doći kod tebe, jer ljubav je nezaustavljiva...A to što se tiče EX ..ono što sam shvatila je, da samo možemo uticati na svoje ponašanje, a da isto tako nismo odgovorni za tuđe.( izuzimam naravno našu decu )
    Jako me je dotakao ovaj tekst.
    Pozdrav!
  2. LJILJA MMM (avatar)
    Nisi nigde pogrešio......samo gospodji to teško pada da prizna što i nije toliko bitno. Važno je da je ćera tu, sada iz jednih a sutra, kada sazri iz drugih razloga. Shvatiće na pravi način, veruj mi....samo sve ima svoje vreme, znaš i sam.
  3. Tijara (avatar)
    To sto si sredio kucu je tebi verovatno pomoglo da prebrodis teske dane. Dete je dete,a najgluplje na svetu je kupovati deciju ljubav poklonima i novcem.Tvoja cerka dolazi kod tebe,zato sto te voli i sto joj se svidja to kako si uredio dom. Budi to sto jesi, budi otac svom detetu,a zena...neka prica sta hoce,samo nemoj ti da postanes kao ona. Deca najvise pate, pate i parovi,svako na svoj nacin, ali deca najvise pate,vole i jedno i drugo, zato sa njima obazrivo i nezno. Pisem ti ovo, jer posle mnogo tragedija u zivotu koje sam imala,u ocima drugih bih primetila zli sjaj...jer sam takodje promenila mesto boravka,renovirala...radila,radila...a ljudima to smeta, vise bi voleli da su me videli negde na ulici ludu kako sedim i placem...ali jaki smo,prebrodimo i ono sto mislimo da nikada ne bismo mogli...Zelim ti svu srecu.
  4. gost 217211 (avatar)
    Nisi nigde pogresio,njen ego je u pitanju,gledala sam ljude kako vode medjusibni rat preko ledja dece,a dete je to koje u tim slucajevima strada,ono u takvim pricama nije ni bitno,sluzi za njihovo medjusono prepucavanje,lepo je sto neces da ucestvujes u tome.Imam drugaricu koja se razvela,dobrovoljno pristala da dete bude kod njega jer ima bolje uslove ali to je retkost,da se nadju dvoje normalnih ljudi,moze da vidi dete kad god oce,jednostavno donose one odluke koje su u najboljem interesu deteta mimo suda i medjusobnih dokazivanja,ali je to nazalost redak izuzetak.Kako su je samo osudjivali zbog toga"ona nije nikakva majka,ja bi svoje dete uzela sa sobom,pa sve da zivmo u nekom podrumu sa jednim obrokom dnevno"
  5. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio made by Plavusha
    Nigde nisi pogrešio. Osnov je u nakaradnim stavovima žena, koje žele da svoju mržnju prema ex partneru prenesu na decu. Ja sam takođe razvedena, a moj sin misli o svome ocu sve najlepše. Čak bez obzira na činjenicu da njegov tata ZAISTA sedi i propada po kafanama. I moj sin UVEK može otići kod svoga tate, kad god požeili. Često i zajedno odemo na ručak u restoran.
    Jako je ružno, da ta mala bića opterećujemo našim stvarima...
    I koliko god branili, tvoja ćerka će sama doći kod tebe, jer ljubav je nezaustavljiva...A to što se tiče EX ..ono što sam shvatila je, da samo možemo uticati na svoje ponašanje, a da isto tako nismo odgovorni za tuđe.( izuzimam naravno našu decu )
    Jako me je dotakao ovaj tekst.
    Pozdrav!
    Jako je tužno čuti da se ovakve stvari dešavaju ( razvodi ), ali....bolje i to nego nepodnošljivost. Čemu trpljenja. Kako kaže naš narod: Bolje je dobar razvod nego loš brak. A stvari će polako ( valjda ) doći na svoje mesto.

Hvala made by Plavusha
  6. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Nisi nigde pogrešio......samo gospodji to teško pada da prizna što i nije toliko bitno. Važno je da je ćera tu, sada iz jednih a sutra, kada sazri iz drugih razloga. Shvatiće na pravi način, veruj mi....samo sve ima svoje vreme, znaš i sam.
    Vreme....tako je Ljiljo.
    Samo što je moja EX pogrešno shvatila sve to. Ja ne želim da povredim nju, niti želim da je odvojim od deteta. Vremenom će shvatiti.

Hvala LJILJO
  7. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio Tijara
    To sto si sredio kucu je tebi verovatno pomoglo da prebrodis teske dane. Dete je dete,a najgluplje na svetu je kupovati deciju ljubav poklonima i novcem.Tvoja cerka dolazi kod tebe,zato sto te voli i sto joj se svidja to kako si uredio dom. Budi to sto jesi, budi otac svom detetu,a zena...neka prica sta hoce,samo nemoj ti da postanes kao ona. Deca najvise pate, pate i parovi,svako na svoj nacin, ali deca najvise pate,vole i jedno i drugo, zato sa njima obazrivo i nezno. Pisem ti ovo, jer posle mnogo tragedija u zivotu koje sam imala,u ocima drugih bih primetila zli sjaj...jer sam takodje promenila mesto boravka,renovirala...radila,radila...a ljudima to smeta, vise bi voleli da su me videli negde na ulici ludu kako sedim i placem...ali jaki smo,prebrodimo i ono sto mislimo da nikada ne bismo mogli...Zelim ti svu srecu.
    Tijara , nisam zao čovek, i to neumem da budem. Prošao sam sve i svašta u životu, nešto sam i opisao u blogovima. Bićemo jaki. A posao i rad, isceljuje čoveka.

Hvala
  8. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio zbunjena74
    Nisi nigde pogresio,njen ego je u pitanju,gledala sam ljude kako vode medjusibni rat preko ledja dece,a dete je to koje u tim slucajevima strada,ono u takvim pricama nije ni bitno,sluzi za njihovo medjusono prepucavanje,lepo je sto neces da ucestvujes u tome.Imam drugaricu koja se razvela,dobrovoljno pristala da dete bude kod njega jer ima bolje uslove ali to je retkost,da se nadju dvoje normalnih ljudi,moze da vidi dete kad god oce,jednostavno donose one odluke koje su u najboljem interesu deteta mimo suda i medjusobnih dokazivanja,ali je to nazalost redak izuzetak.Kako su je samo osudjivali zbog toga"ona nije nikakva majka,ja bi svoje dete uzela sa sobom,pa sve da zivmo u nekom podrumu sa jednim obrokom dnevno"
    zbunjena74 za mene važi neko nepisano pravilo, a to je:
    Otac za oca, majka za dete. Svakako ukoliko materijalni uslovi to dopuštaju. Nije da nije, voleo bih da je ćerka uvek kraj mene .
  9. gost 217211 (avatar)
    [QUOTE=Kristijan40;bt120554][COLOR="blue"]zbunjena74[/COLOR] za mene važi neko nepisano pravilo, a to je:
    Otac za oca, majka za dete. Svakako ukoliko materijalni uslovi to dopuštaju. Nije da nije, voleo bih da je ćerka uvek kraj mene :D.[/QUOTE]
    Ma naravno da je uglavnom tako ali opet postoje razne majke i razni ocevi i nisu uvek materijalne stvari presudne,vidim da si emotivna i istovremeno racionalna osoba i drago mi je zbog toga,verujem da je tvoja cerka jedno srecno dete
  10. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio zbunjena74
    Ma naravno da je uglavnom tako ali opet postoje razne majke i razni ocevi i nisu uvek materijalne stvari presudne,vidim da si emotivna i istovremeno racionalna osoba i drago mi je zbog toga,verujem da je tvoja cerka jedno srecno dete
  11. gost 239610 (avatar)
    tvoja inicijativa je za svaku pohvalu :)... umesto da čekaš ti si hrabro digao sidro i krenuo neki nov početak u ma kom obliku tvog života ...deci je svaka novina zanimljiva što je i uobičajeno ... mislim samo da je stvar u nesporazumu... ti si imao želju da nešto promeniš a to je tvoja bivša supruga shvatila na način koji nju interesuje .... način koji uključuje vašu ćerku... želju deteta da te više viđa je verovatno protumačila da joj ti daješ više ljubavi ili ispunjavaš neke želje ili šta god.... samo pusti da vreme učini svoje...biće to sve u redu videćeš :)