Moja strast - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

red riding hood

Moja strast

Oceni ovaj blog
[IMG][/IMG]

Oduvek sam volela da crtam.Kao sasvim mala uzimala sam olovku u ruke,najcesce neku tupu,sasvim okracalu od rezanjaili odeljanu nozem u nedostatku rezaca,to je moja baba umela da uradi.Dakle uzimala sam olovku i papir i crtkala prema mom licnom i personalnom ubedjenju,remek dela koja sam pokazivala puna ponosa svojim roditeljima,babi,tetkama.Oni su se isprva vrlo radovali,i odusevljavali,a ja sam se sva nadimala od ponosa i gordosti.E onda sam postala dosadna svima,pa sam otkrila bojice.I napredovala sam.I nisam nikome pokazivala svoje radove,ali vise mi to nije ni bilo potrebno.Sada sam radila za sebe,iz ljubavi prema tom crtezu koji nastaje pod mojom rukom.Desavalo mi se da ceo dan provedem u sobi sa bojicama po krevetu,papirima po podu,savijenih nogu u turski sed,nagnuta nad svoj rad.Moji nisu mogli da shvate sta toliko dugo radim,tamo gore u sobi.Mislili su da gluvarim i da to nije zdravo za mene.A za mene bi svet prestao da postoji,pustila bih muziku i...Sve dok jednog dana nisam iz zezanja prihvatila da crtam ikonu na nekom takmicenju osnovnih skola.Za tri sata potpunog uzivanja napravila sam ono sto sam zelela.To nije bila samo zelja,uzivala sam pomalo zacudjena kao i svaki put,time sta je iz mene izaslo.I onako ladno sam poturila mojima crtez pod nos.Ljudi su se frapirali.I sada se secam tatinog lica.Buljio je u crtez dobrih desetak sekundi,cutao i onda me pogledao kao da me prvi put u zivotu vidi.:Odmah je otrcao kod komsije koji je radio ramove za slike i hteo je to da urami,ali mu nisam dala jer sam sutradan to odnela u skolu.Osvojilasam trece mesto.Prvo mesto su dobili dva brata kojima je mama radila crtez temperama-to su mi kasnije sami priznali.Moj crtez je bio trece mesto jer je radjen obicnim drvenim bojama.:Samo mi je bilo krivo sto mi nisu vratili crtez.

Pošalji "Moja strast" na Facebook Pošalji "Moja strast" na Google Pošalji "Moja strast" na My Yahoo! Pošalji "Moja strast" na Live Pošalji "Moja strast" na MySpace Pošalji "Moja strast" na Twitter Pošalji "Moja strast" na Digg Pošalji "Moja strast" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    Divno je naći nešto u čemu uživaš .i dok se okreneš vidiš sopstveno stvaranje. To je predivan osećaj. A ovo gore....jel tvoj rad?
    I da li još crtaš?
  2. 123loncar (avatar)
    ....crtež kao unutrašnji izraz , može delovati moćno na svog tvorca ; ako se radi , kako ti reče:
    zarad ljubavi prema tom konkretno crtežu - izrazu ...i danas volim da crtam .. verovatno
    ću da procrtam ( imam sve spremno )...no ima nešto interesantno što se podudara sa
    tvojim doživljajem : meni su isto tako uzeli dva najdraža crteža ( ikonu i portret moje
    bake ) --- posle toga uradio sam neke crteže i skice , ali ne sa tim žarom i zanosom
    koi sam imao pre toga ....moju baku voleo sam neopisivo...neznam .....Pozdrav !
  3. red riding hood (avatar)
    Da Ljiljo to je moj crtez,danas sam ga napravila na poslu,iz zezanja,da malo ulepsam prostor deci i sebi,da nas vrtic ne bude sumran..Pozdrav 123..i ja sam moju baku volela neopisivo,ali nikada je nisam nacrtala.To mi je bilo previse..previse je emocija koje treba preneti na papir..
  4. LJILJA MMM (avatar)
    Malena.....ovo je divno. Ja sam laik za crtanje......takvog tantuza sigurno još nisi srela hahaha.....ali umem da vidim i osetim. Ako je ovo iz zezanja šta li uradiš kad se ne zezaš
  5. red riding hood (avatar)
    Okacicu jednom prilikom svoje,ozbiljne, crteze,samo sto ja nikada to ne shvatam preozbiljno,samo uzivam u tome i to je sve.Medjutim,kako polako zivot pocinje da pritiska svoje ruzno lice o moje prozore,tako mi moje crtanje postaje neophodnije,i vaznije,pa mozda i ozbiljnije..
  6. LJILJA MMM (avatar)
    E, pa Malena.....to je to.....ljubav, strast, zavisnost stvaraoca od stvarnja......i mogućnost bega. Dar je imati takvu mogućnost.
    Volela bih da vidim neke od tih radova.....
  7. red riding hood (avatar)
    bice mama Ljiljo bice..kazi mi samo jedno molim te..kada pises da li ti je potrebna muzika ..da li pomaze da se izvuce to nesto iz coveka ili...
  8. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio ljubic bejbic
    bice mama Ljiljo bice..kazi mi samo jedno molim te..kada pises da li ti je potrebna muzika ..da li pomaze da se izvuce to nesto iz coveka ili...
    Nekad mi je potrebna.....izvuče.....nekad mi je potrebna apsolutna tišina. zato pišem u neka luda vremena. Nekad....tek čujem muziku i ona me podstakne da pišem. jedna od mojih prvih pesama o ljubavi, a kažu da je odlična, je nastala tako.....muzika je donela stihove.
    Zavisi od raspoloženja, teme....mog momenta.
    Radi kako ti prija......to je rešenje ....ali da pomaže, pomaže
  9. red riding hood (avatar)