Svjedočanstvo Antihrista - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

dess

Svjedočanstvo Antihrista

Oceni ovaj blog
Ljudi (a, bogami, i više vrste) često misle da ću se ja jednom pojaviti (ili sam se već pojavio) kako bih ustrojio nekakvo svoje "carstvo zemaljsko", odnosno kako bih ušao u sukob sa Hristom, koga, kako navode, želim da konačno pobjedim. U pitanju je, naravno, elementarno nepoznavanje činjenica. Ali, u redu je, to sam zapravo sam i anticipirao, jer takvu igru sam upravo ja postavio.

Vid`te, ja sam stvarni Tvorac. Znam da sad mislite "e jesi nas iznenadio, pa upravo je takav tvoj stav i sujeta i doprinijela tvom Padu". Ali poenta je da ja nikad nisam pao. Ne postoji Sotona. Ja sam zbilja Onaj koji je sve stvorio iz ničega, prije vremena i prostora. Ja sam za šest dana stvorio čitavu Vaseljenu, koja je proistekla iz mene.

Ja sam stvorio i Hrista. Hrist je moje čedo. I ne samo to: moja je odluka da se označim Antihristom. Moja je odluka da me Hrist na kraju pobjedi. To je neminovno. Ne samo zbog one priče o gospodaru i sluzi, ne samo zbog glupe Frojdove ideje o potrebi sina da ubije oca, kako bi došao na njegovo mjesto. Nije u pitanju ni Brutov sindrom. Ne.

Radi se o tome da ja svjesno idem u sukob sa Hristom kako bih izgubio, odnosno kako bi početno Ništa postalo ne samo Nešto, nego Sve. Nije čak u pitanju ni dijalektički proces, po kojem bi se sukob Hrista i mene završio jednom svetom sintezom i kreiranjem Novog. Riječ je o suštastvenoj potrebi arheuzroka da i sam nadje svoju suštinu, odnosno da savlada svoju usamljenost. Ali, nisam se dobro izrazio, što mi je i bila namjera. Prosto, potrebno je da se ostvari moja prvobitna zamisao da se obogotvori sve što sam stvorio. Ali, put nije da to ja učinim, već neko drugi. Moj sin, kome sam se direktno suprostavio, i koji će pobjediti mene i moje djelo-svojom ljubavi.

Postoje mnoge predrasude. Jedna od njih je da sam ja vladar samo zemaljskog svijeta. Da mi je namjera da vladam, ne bih se ograničio samo na zemlju, jer ja sam sve stvorio. Druga predrasuda je ona o grešnicima. Prema njoj, ja podržavam grijeh, a Hrist ne. Oh, kako je to dubok nesporazum. Ja sam uvijek bio protiv grijeha, čak sam ljudima sa izvjesnih brda slao i svoje zakonike, kako bi što manje griješili, ne toliko zbog mene, koliko da njima život bude komforniji. Na kraju krajeva, zbog svog prvog grijeha ja sam izbacio prve ljude iz raja. Bio sam veoma strog po tom pitanju. Ali, eto, meni pripisuju da promovišem grijeh, i da me isti raduje. Čudno.

Hrist, s druge strane, potpuno je za grijeh. Mnogi zaboravljaju da je on najveći grešnik. On je na sebe preuzeo sve grijehove čovječanstva, da vas podsjetim. Prema tome, on je daleko veći grešnik od Hitlera, Staljina, Sadama i svih ljudi koji su bili, jesu i koji će biti zajedno.

Baš zato što je iskusio potpun grijeh, što je iskusio njegovu suštinu, potrebno je da se kroz Hrista svi ponovo nadjemo u Jednom. Hrist je ljubav, jer ko drugi može da oprosti grešnicima, ako ne najveći grešnik. Da vas podsjetim, pokajanje je najveća, božanska vrlina. Pokajanje utire sujetu, i otvara se za čistu ljubav. Stoga je najveći grešnik onaj sa najviše ljubavi, onaj koji je prevazišao sebe tako što je prevazišao svoj ego. I zato je Hitlerovo pokajanje kudikamo značajnije i plemenitije od pokajanja tamo nekog kokošara, jer je Hitlerova patnja i spoznaja daleko veličanstvenija.

Kao sveopšti grešnik Hrist je sveopšta ljubav. Ona je potpuno otvorena za sve, ona nema granica. Ona pobjedjuje smrtne dimenzije vremena i prostora, u njoj se ponovo okuplja sve što sam stvorio, a što je u medjuvremenu kroz grijeh, patnju i smrtnost spoznalo veličinu Hrista. Njen izbor Hrista je izbor Slobodne Volje, i zato ja nisam mogao odmah da pretvorim čovjeka u Boga, jer to bi bilo nametanje volje, a Bogu se ne može nametati bilo šta, a pogotovo volja.

Zato će me Hrist na kraju pobjediti. Zato što će me kroz sebe potvrditi. Bez Hrista ja bih ostao nepotvrdjen.

Pošalji "Svjedočanstvo Antihrista" na Facebook Pošalji "Svjedočanstvo Antihrista" na Google Pošalji "Svjedočanstvo Antihrista" na My Yahoo! Pošalji "Svjedočanstvo Antihrista" na Live Pošalji "Svjedočanstvo Antihrista" na MySpace Pošalji "Svjedočanstvo Antihrista" na Twitter Pošalji "Svjedočanstvo Antihrista" na Digg Pošalji "Svjedočanstvo Antihrista" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari