U IME ZIVOTA - ima li nade za nas

Kad hocu da budem ozbiljan to izgleda ovako...

Evo jedne pesme koju sam napisao pre koju godinu, mnogi koji su je procitali kazu da je to jedna od najsnaznijih protestnih pesama na ovim prostorima i na tu temu, bilo je cak i suza, neke majke su zaplakale citajuci je (sasvim razumljivo s obzirom da zivimo u gradu u kome se radjaju bolesne bebe) i da ne duzim previse, pre citanja obavezno kliknite na video jer pesmu sam i pisao uz muziku Vangelisa i njegovu potragu za rajem!


U IME ZIVOTA
(ima li nade za nas)

Iz Panceva cuje se glas,
cuje se vapaj za spas!

Mi ne mozemo vise
Cekati na kise
Ni vetrove severne
I nebo da nam pomogne
Ne, ne mozemo vise
jer u nasem gradu
sve se teze dise!

Iz Panceva cuje se glas
ima li nade za nas
IMA LI NADE ZA NAS
cuje se vapaj za spas!

Koliko to jos zdravlja
Treba da se razboli
Koliko jos bolesne dece
treba da se rodi
Koliko to prvih ljubavi
U ovom gradu
Da se nikada ne dogodi
I koliko to jos srece
Treba da nam oduzmu otrovi
Pa da se nesto ucini
U zalog nase buducnosti!


U IME ZIVOTA
cuje se glas
ima li nade za nas
IMA LI NADE ZA NAS
cuje se vapaj za spas!

I nas je rodila majka
Za ljubav, srecu i sne
I mi imamo prava na vazduh
A ne na otrove!

Mi imamo prava na zivot
Ovaj jedini nas
Ucinimo nesto za njega
Mozda je poslednji cas!

Mi hocemo samo da zivimo
A da se ne bojimo
ZA MALO VAZDUHA MOLIMO
ZIVOTE I MI TE VOLIMO!
zm

Mozda se neko od vas seca protesta Pancevaca u Beogradu ispred zgrade vlade republike Srbije pre par godina, bilo nas je ne bas previse ali dovoljno i to u glavnom srednjoskoska deca i nesto malo stariijih ali zato je policije bilo svuda oko nas, napravili su kordon, blokirali nam put, obliznje ulice i parkic bile su isto pune policije i policijskih vozila... kao da smo mi dosli da dizemo revoluciju i rusimo vlast (sta li bi tek bilo da jesmo... konjica, vojska, tenkovi?), a mi smo isli da molimo za samo malo cistog vazduha i nista vise! Jedna devojka je procitala pesmu ispred zgrade vlade i ispred ministarstva za zastitu zivotne sredine kao poruku pancevacke mladosti vlastima... otkacili su nas i to ladno, znali smo i mi da ce tako biti ali treba pokusavati, treba se boriti... ako odustanemo od borbe, odustajemo i od sebe, odustajemo i od zivota dostojnog coveka... a mi nismo roboti... i nas je rodila majka, zar ne!? Kasnije je bilo nekih planova da TV Pancevo uradi spot na ovaj tekst ali se od toga odustalo ... nema se para (a i nisu bile neke velike pare u pitanju, mnogo manje od onih sto su davane za razne gluposti)... nije bilo politicke volje za tako nesto, to je najverovatnija i prava istina!

Hvala na citanju :bye:
 
MuskoSamBre;bt119594:
Hej pa ti si jos budna, hvala na pozitivnoj kritici :cmok: vidis da umem i ja da budem ozbiljan mada mi ono drugo lice mnogo vise odgovara :)

Naravno da sam budna......jako malo spavam inače.
Znam da umeš da budeš ozbiljan.....svi smo ali nam i svima više odgovara ono šaljivo lice koje leči.:)

Aha... znam ja to, zato se i trudimo da nabacimo osmeh i nama i drugima, cak i kad nam do smeha nije :)
 
Poslednja izmena od moderatora:
smiley_010.gif
10*

image18.jpg
 
LJILJA MMM;bt119595:
Naravno da sam budna......jako malo spavam inače.
Znam da umeš da budeš ozbiljan.....svi smo ali nam i svima više odgovara ono šaljivo lice koje leči.:)

Aha... znam ja to, zato se i trudimo da nabacimo osmeh i nama i drugima, cak i kad nam do smeha nije :)

E pa stvarno, ti nisi normalna breee :eek: ti si paranormalna :eek:.evo opet... kako se sad onaj moj komentar na tvoj komentar nasao u tvom komentaru :eek:
 
Lepa je pesma. :) Snažna, jer je puna istinskog emotivnog naboja. Mnogo trpe stanovnici zagađenih područja.

I, ako mogu malo da Te utešim, uskro će zakonski okviri biti takvi da će se i Pančevo ukalupiti u njih. Pošto hoćemo u EU, morali smo i da pristupimo harmonizaciji nacionalnih zakona sa njihovim. Još samo da se sprovedu u delo! Nijedna industrija koja je veliki zagađivač neće dobiti integrisanu (IPPC) dozvolu dok ne uvede odgovarajuće mere. Još samo nekoliko godina... Strpite se.


;)
 
Pesma je Ok
treba pokušavati sve što se može
ali je žalosno
to što je beznadežno
nema nade da to čuje
onaj ko o tome odlučuje
samo može da bude gore
da se te more prošire
i snadju i sela i gradove druge
dok na kraju ne zatruje se sve
i vazduh i hrana i vode
 
Mi jesmo zaboravljeni
niko misli na nas
ne cekamo više Sunce
ni danas nam nije spas
Kažu da vetrovi život znače
neka dunu onda jače
neka vitla sve do Meseca
samo da nas vise ne preseca
to malo daha u plucima
tražimo pomilovanje
za malo kiseonika molimo
nismo krivici niti zločinci
samo zato sto živeti volimo.

A.P.Č.
 

Back
Top