Obećao sam joj - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Poezija i svašta nešto

Obećao sam joj

Oceni ovaj blog
Obećao sam joj
da nikada više
ni jedan tužni stih
neću da napišem

a ona da će tako
tuga i nestati
al oboje smo znali
da neću izdržati

Da neiskreno pišem
i lažima se služim
jer uvek je više
stihova tužnih

I uvek je manje
trenutaka lepih
i često u toj gužvi
čovek se teško lepih i seti

Kad drugom kažeš
da te ništa ne grebe
ti dvoje lažeš
al uvek više sebe

Milan Višnjić

Pošalji "Obećao sam joj" na Facebook Pošalji "Obećao sam joj" na Google Pošalji "Obećao sam joj" na My Yahoo! Pošalji "Obećao sam joj" na Live Pošalji "Obećao sam joj" na MySpace Pošalji "Obećao sam joj" na Twitter Pošalji "Obećao sam joj" na Digg Pošalji "Obećao sam joj" na del.icio.us

Ažurirano 28.11.2010. u 10:06, autor: miwka

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mari47 (avatar)
    Možda tuge i postoje da bi
    se pisali stihovi ovakvi baš
    I još svašta obećaj ...i piši
  2. gagili48 (avatar)
    Obecamo mi svasta miwka...ali kad tuga svrati...ko to pamti?..

Divni stihovi, iako tuzni...
  3. miwka (avatar)
    Citat Original postavio mari47
    Možda tuge i postoje da bi
    se pisali stihovi ovakvi baš
    I još svašta obećaj ...i piši

,mari..na poseti i na lepom komentaru....
  4. miwka (avatar)
    Citat Original postavio gagili48
    Obecamo mi svasta miwka...ali tuga svrati...ko to pamti?..kad

Divni stihovi, iako tuzni...
    Gagili,Gagili stari druže...što ti je ovaj komentar žestok pogotovo ovo...al kad tuga svrati ko to da pamti....
  5. Jacqueline (avatar)
    Stihovi su meni divni baš zato što su tužni...
  6. miwka (avatar)
    Citat Original postavio JelenaTD
    Stihovi su meni divni baš zato što su tužni...
    Hvala,Jelena
  7. MuskoSamBre (avatar)
    A bre Milane vidi kako te vole ove nase blogerke, aj sad pod hitno papir i olovku u ruke pa im napisi neku veselicu cak i ako ti do smeha nije!
  8. RiadaT. (avatar)
    Nikad ne obecavaj ono sto ne mozes ispuniti....lijepi i tako istiniti stihovi......pozzz.
  9. 123loncar (avatar)
    ...tuga izaziva sažaljenje kod posmatrača i tako ga stavlja iznad tragične osobe ,
    čini ga superiornijim ( prividno ) ....ta prividna superiornost malte ne svakog je zaposela
    bar jedanput u životu , i prevarila ga do bola ...svaka uspešna prevara prvo kod prevarene osobe
    treba da razvije osećaj superiornosti ( koji se posle toga lako pretvara u slepilo ).......

...sreća izaziva zavist kod ljudi ...a ona , zavist svremenom se pretvara u mržnju ....
    ...mržnja je velika bol i patnja ....stoga ljudi potsvesno beže od tuđe sreće
    i sopstvene zavisti / mržnje koju ona prouzrokuje .........

..verovatno zbog ovoga tragična /tužna poezija ( pa i proza ) ima veću čitalačku publiku..

inače stihovi su :
    Ažurirano 28.11.2010. u 15:18, autor: 123loncar
  10. miwka (avatar)
    Citat Original postavio MuskoSamBre
    A bre Milane vidi kako te vole ove nase blogerke, aj sad pod hitno papir i olovku u ruke pa im napisi neku veselicu cak i ako ti do smeha nije!

Sutra je novi dan Musko...spremam za sutra jednu veselicu
  11. miwka (avatar)
    Citat Original postavio RiadaT.
    Nikad ne obecavaj ono sto ne mozes ispuniti....lijepi i tako istiniti stihovi......pozzz.

Ponekad je teško držati se toga,Riada...ponekad moramo biti spremni i na laž kad je ljubav u pitanju koliko god to grubo zvučalo...samo da bi utešili i ohrabrili onog do koga nam je stalo.....
  12. miwka (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...tuga izaziva sažaljenje kod posmatrača i tako ga stavlja iznad tragične osobe ,
    čini ga superiornijim ( prividno ) ....ta prividna superiornost malte ne svakog je zaposela
    bar jedanput u životu , i prevarila ga do bola ...svaka uspešna prevara prvo kod prevarene osobe
    treba da razvije osećaj superiornosti ( koji se posle toga lako pretvara u slepilo ).......

...sreća izaziva zavist kod ljudi ...a ona , zavist svremenom se pretvara u mržnju ....
    ...mržnja je velika bol i patnja ....stoga ljudi potsvesno beže od tuđe sreće
    i sopstvene zavisti / mržnje koju ona prouzrokuje .........

..verovatno zbog ovoga tragična /tužna poezija ( pa i proza ) ima veću čitalačku publiku..

inače stihovi su :
    Još jednom hvala na kompetentom i iscrpnom komentaru...
  13. Egreta27 (avatar)
    Nije tuzna...samo realna. Iskrena. A tu ima vise uzvisenosti nego u "slatkorjecivim pisanijama", mada i ona imaju svoji drazi...ali ova je svako jaca. Bar meni.
  14. miwka (avatar)
    Citat Original postavio Egreta27
    Nije tuzna...samo realna. Iskrena. A tu ima vise uzvisenosti nego u "slatkorjecivim pisanijama", mada i ona imaju svoji drazi...ali ova je svako jaca. Bar meni.

Za jednu kap veselja potrebno je ponekad preplivati okean gorčine i održati se na površini...