Šta tražimo?

Ponekad ne znam da li u drugoj osobi tražimo sebe ili ono što nama nedostaje u sebi samima.
Da li ražimo rezervne delove za našu dušu, da li tražimo parčiće slagalice srca, ili možda tražimo nekog da nas prodrma i pokrene?
I tako tražimo celog života, jer znamo da nam nešto fali. A sami ne znamo da li u stvari dražimo svoje drugo "ja" ili u stvari suprotno "Anti-JA"?
Da li tražimo Jing ili Jang- tek nešto ražimo
Na tom putu kroz tamni vilajet života nadjemo druga, ljubav, ženu....
Sve dok ne stignemoo do kraja puta.....
Na kraju puta, kročimo u svetlost, a na stolici iza nas ostavimo uredno složene listove, sa našim pesmama....
 
Tražimo svoju srodnu dušu, deo slagalice života, nekog ko će nas učiniti da se osjetimo potpunim, neko s kim će život izgledati napokon onako zaista ljep, neko pored koga ćemo se u svakom trenutku vidjeti tamo u budućnosti. Nije ta osoba ni naše suprotno ''ja'' niti drugo ''ja'' jer ni sa jednim ne bismo izdržali duže od minuta, već je neko jako sličan nama a opet različit onako sa sopstvenim stavovima i ličnošću. Tek kad sretneš takvu osobu shvatićeš kao i ja, kao i mnogi drugi koji su je sreli, ovo što ti govorim. Vidjet ćeš da će se prošlost i budućnost savršeno uklopiti, da je sudbina učinila svoje, a da ti stojiš pred njom, onakav kakav zaista jesi, sa svim svojim vrlinama i manama, i da jedino što osećaš je ljubav, neizmerna, prava ljubav.
 

Back
Top