Šta tražimo? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Мало поезије и по која прича

Šta tražimo?

Oceni ovaj blog
Ponekad ne znam da li u drugoj osobi tražimo sebe ili ono što nama nedostaje u sebi samima.
Da li ražimo rezervne delove za našu dušu, da li tražimo parčiće slagalice srca, ili možda tražimo nekog da nas prodrma i pokrene?
I tako tražimo celog života, jer znamo da nam nešto fali. A sami ne znamo da li u stvari dražimo svoje drugo "ja" ili u stvari suprotno "Anti-JA"?
Da li tražimo Jing ili Jang- tek nešto ražimo
Na tom putu kroz tamni vilajet života nadjemo druga, ljubav, ženu....
Sve dok ne stignemoo do kraja puta.....
Na kraju puta, kročimo u svetlost, a na stolici iza nas ostavimo uredno složene listove, sa našim pesmama....

Pošalji "Šta tražimo?" na Facebook Pošalji "Šta tražimo?" na Google Pošalji "Šta tražimo?" na My Yahoo! Pošalji "Šta tražimo?" na Live Pošalji "Šta tražimo?" na MySpace Pošalji "Šta tražimo?" na Twitter Pošalji "Šta tražimo?" na Digg Pošalji "Šta tražimo?" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. MuskoSamBre (avatar)
    verovatno trazimo od svega po malo, sve ono nabrojano i jos ponesto!
  2. zxy (avatar)
    Pa ne moraš da znaš.Ima neko u tebi ko to zna i ko za tebe bira šta treba
  3. Miriam987 (avatar)
    Tražimo svoju srodnu dušu, deo slagalice života, nekog ko će nas učiniti da se osjetimo potpunim, neko s kim će život izgledati napokon onako zaista ljep, neko pored koga ćemo se u svakom trenutku vidjeti tamo u budućnosti. Nije ta osoba ni naše suprotno ''ja'' niti drugo ''ja'' jer ni sa jednim ne bismo izdržali duže od minuta, već je neko jako sličan nama a opet različit onako sa sopstvenim stavovima i ličnošću. Tek kad sretneš takvu osobu shvatićeš kao i ja, kao i mnogi drugi koji su je sreli, ovo što ti govorim. Vidjet ćeš da će se prošlost i budućnost savršeno uklopiti, da je sudbina učinila svoje, a da ti stojiš pred njom, onakav kakav zaista jesi, sa svim svojim vrlinama i manama, i da jedino što osećaš je ljubav, neizmerna, prava ljubav.