Neodgovorni mediji - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

do_balcaka

Neodgovorni mediji

Oceni ovaj blog
Pre neki dan u Novostima (koje sam smatrao za ozbiljne novine) pročitao sam članak o nekom nesrećnom 12ogodišnjaku, koji sa dijagnozom "hiperaktivan" nedeljama nije uspevao da nađe školu. I kada je konačno uspeo roditelji su počeli bojkot zbog problema koje je on pravio. Zabranjuju deci da idu na nastavu, zahtevaju da taj dečak bude izbačen i slično.
A posebno me iziritiralo u pomenutom članku jedan deo koji kaže da je protiv tog dečaka podneto 17 krivičnih prijava. Prvo sam se nasmejao od srca, a onda sam se zabrinuo. Razlozi moga smeha pa brige su sledeći. Nasmejah se jer sam se osećao ponosan, pametan itd. jer sam položio krivično pravo i znam da su deca krivično ne odgovorna. A zabrinuh se jer se setih da to krivično pravo položi 1% populacije u Srbiji, a onih 99% zna ono što pročita u novinama. A kao što vidimo ima šta i da pročita!!!
Tako kada čovek u Srbiji dođe na trafiku da kupi novine prvo mora ozbiljno da se pomuči da izbegne one "kvalitetne" koje čitaoce dobijaju naslovnim stranama sa ekskluzivnim novinama sa farme, da li je i ko imao seksualni odnos u pomenutom rijalitiju itd. Kada uspe da iskopa one novine koje smatra za ozbiljne i kojima "može da veruje", pročita ovako nešto. Tuga.
Onda ja reših da ne budem skroz pasivan prema pomenutoj nepravdi prema tom malom "kriminalcu" i posetih sajt novosti sa namerom da u komentaru na članak izrazim svoj revolt lošim novinarstvom. Tek onda je usledio šok. U komentarima sam pročitao kreativne predoge naših sugrađana šta valja činiti sa malim nestaškom. Samo što nisu predložili da ga raspnu na sred terazija. E to je bila prava Tuga.
Pitao bi ih šta bi predlagali da je njihovo dete na mestu tog nesrećnika. Da li bi onda predlagali koje kakve zatvorske kazne i ostalo. Da se dete od 12 godina zatvori u neku ustanovu i slično. Svoje predloge ti zabrinuti roditelji opravdavaju strahom za svoju decu, što je potpuno legitimno. Ali i time što oni smatraju da će taj dečak svakako postati kriminalac. Jer ako on nekom razbije glavu sa 12 godna, šta li će raditi kada stasa. Pa logično, kao i sva nevalja deca, nož u zube i u grad da kolje. Legitimno? Ne bih se složio. Dete treba posebnu pažnju, to je neminovno. Ali nikako ne sme 12ogodišnjak biti kažnjavan. Prevastpitanje je rešenje, specijalan nadzor, psiholozi i ostale "zapadnjačke metode". Ali da, šta je dobro od zapada došlo. Mi smo najpametniji.
To bi trebalo da pišu "ozbiljne" novine. A ne da se frljaju sa krivičnim prijavama kao da su lizalice.

Pošalji "Neodgovorni mediji" na Facebook Pošalji "Neodgovorni mediji" na Google Pošalji "Neodgovorni mediji" na My Yahoo! Pošalji "Neodgovorni mediji" na Live Pošalji "Neodgovorni mediji" na MySpace Pošalji "Neodgovorni mediji" na Twitter Pošalji "Neodgovorni mediji" na Digg Pošalji "Neodgovorni mediji" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano