Einstein`s Divine matrix... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

Einstein`s Divine matrix...

Oceni ovaj blog
BOŽANSKA MATRICA

Postoji Mesto u kome sve započinje..
To je stanje čiste energije koja jednostavno - JESTE.
U tom kvantnom inkubatoru Stvarnosti,sve je moguće..
Prolazeći kroz njegove izvršioce:
Maštu,Iščekivanje,Strast,Rasudjivanje i Molitvu,
mi dovodimo neke od tih mogućnosti u Postojanje.
Pomoću Ubedjenja o tome šta smo Mi,
šta imamo i šta nemamo
i kakvi bi trebali da budemo,
mi nadahnjujemo život
najvećim našim zadovoljstvima,
ali i najdubljim patnjama.

Gregg Braden "The Divine Matrix"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ovo je citat koji mi se dopao,koji je sa malo reči obuhvatio čitavu filozofiju življenja.
On predstavlja svakog od nas pojedinačno--ko smo,šta smo,čemu težimo i kakvu sliku o sebi ocrtavamo u očima drugih.
On je spiritus movens kroz rašomonski svet u kome smo se zatekli bez naše volje,bez mogućnosti da budemo pitani da li želimo da smo njegovi stanovnici.
Taj,još uvek,nedokučivi materijal (divine matrix) od koga smo satkani je postulat,u odnosu na koga se postavljaju odredjene,tematski specifične premise u mnogobrojnim područjima delatnosti ljudskog uma.
Kao svoje bazično odredjenje koriste ga:religija,filozofija,psihologija,astrologija...
U njima je on ustanovljen kao aksiom,jer se provlači kroz priče različitog sadržaja poput nezaobilaznog lajtmotiva.

Ne znam zašto sam imala potrebu da večeras postujem ovaj citat...
Možda sa namerom da je on još jedna potvrda,ovog puta sa drugog aspekta,Ajnštajnove teorije relativnosti.
Ona je utemeljila fantastične fizičke zakonitosti,u ovom citatu je reč o čudesnim psihičkim zakonitostima.

Svekoliko postojanje na planeti Zemlji,i fizičko i psihičko,podložno je zakonu relativiteta.
I sam naš život-Božanska matrica,promenljiva je konstanta u zavisnosti od našeg subjektivnog opažanja objektivnog sveta.

Pošalji "Einstein`s  Divine matrix..." na Facebook Pošalji "Einstein`s  Divine matrix..." na Google Pošalji "Einstein`s  Divine matrix..." na My Yahoo! Pošalji "Einstein`s  Divine matrix..." na Live Pošalji "Einstein`s  Divine matrix..." na MySpace Pošalji "Einstein`s  Divine matrix..." na Twitter Pošalji "Einstein`s  Divine matrix..." na Digg Pošalji "Einstein`s  Divine matrix..." na del.icio.us

Oznake: god knows
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. hakim bej (avatar)
    Posle objavljivanja opste i specijalne teorije, Ajnstajn je poslednje dve decenije zivota proveo trazeci boga.
    Objavljivanje teorije relativnosti je naucnicima donelo nova znanja, a Ajnstajnu nova pitanja.
    Nastavio je istrazivanje, izazivajuci otvoreni podsmeh svojih "kolega", idiota koji su se zarad titule odrekli mašte..
    Retke tekstove koje je objavljivao u tom periodu, ozbiljne naucne kuce su odbile da stampaju.
    Ostalo je nejasno dokle ga je istrazivanje dovelo.
    Neko vreme cemo ga pamtiti po teoriji relativnosti.
    ali
    Ipak ce zauvek biti upamcen kao fizicar koji je uveo boga u nauku.
  2. lejla.al.dbuni (avatar)
    Divan komentar,kako ti već umeš da napišeš,Hakime Bej..
    Lepotom si obojio ovaj post i ona je upotpunila,zaokružila njegovu celinu.

Thank you,quiet man...