Da li znaš . . .

Da li znaš da kad nekome zavidiš to je zato što ti se ta osoba u stvari sviđa?

Da li znaš da oni koji su naizgled vrlo jaki u stvari imaju vrlo osećajno srce i vrlo su ranjivi ?

Da li znaš da oni koji uvek brane druge u stvari tragaju za nekim ko će braniti njih?

Da li znaš da su tri reči koje je najteže izgovoriti :
Volim te, Oprosti i Pomozi mi
Ljudi koji ih izgovaraju stvarno su im potrebne i osećaju njihovu težinu, to su ljudi koje moraš poštovati i ceniti.

Da li znaš da ljudi koji drugima prave društvo i pomažu drugima u stvari im je društvo i pomoć zaista potrebna?

Da li znaš da su ljudi koji nose crveno sigurniji u sebe?

Da li znaš da ljudi koji nose žuto znaju uživati u svojoj lepoti?

Da li znaš da ljudi koji nose crno žele ostati neprimećeni i da im je potrebna tvoja pomoć i razumevanje?

Da li znaš da se tvoja pomoć drugima uvek vraća dvostruko?

Da li znaš da oni koji te najviše trebaju tebi ne znače ništa?

Da li znaš da je lakše reći nekome šta osećaš preko pisma nego to isto reći u lice? Ali da li znaš da ako to kažeš u lice ima puno veću vrednost?

Da li znaš da su stvari koje je najteže učiniti ili reći vrednije od najskupljih stvari koje možeš kupiti novcem?

Da li znaš da ako nešto lepo zamoliš, sigurno ćeš i dobiti?

Da li znaš da možeš ostvariti svoje snove, možeš se zaljubiti, postati bogat, ostati zdrav, ako veruješ u svoje snove iznenadićeš se šta si sve sposoban učiniti?

Ne veruj ništa što ti je rečeno dok to i sam ne iskusiš, ako znaš nekoga kome je potrebno nešto od pomenutog i pružiš mu svoju pomoć, videćeš da će ti se dvostruko vratiti.


"Jednog dana promenićemo svet... ili ga već menjamo " LOPTA JE SADA U TVOJIM RUKAMA.. Kada bi svet prestao postojati za 24 sata sve telefonske linije, svi četovi i e-mailovi bili bi zakrčeni porukama: "Žao mi je što sam ti naneo bol. ", " Oprosti mi", " Volim te", " Vrlo te cenim ", Čuvaj se " ili " Oduvek sam te voleo ali ti to nikad nisam rekao".
 
...e sve si ovo prekrasno skockao Vipgiri....bravo...a treba da znaš , da kad voliš ( kako se to kaže : iskreno , postojano , bez potraživanja , bez dodvorivanja i koristoljublja - dakle bez zavisti ) možeš da sediš pored voljene osobe i ćutiš , ona to zna isto kao i ti -- možeš da odeš i ćutiš o tome , ona to zna isto kao i ti --- možeš bilo šta isto kao i voljena osoba ...onima koji se vole, netreba ništa - bezmalo netreba im svet .
 
123loncar;bt115501:
...e sve si ovo prekrasno skockao Vipgiri....bravo...a treba da znaš , da kad voliš ( kako se to kaže : iskreno , postojano , bez potraživanja , bez dodvorivanja i koristoljublja - dakle bez zavisti ) možeš da sediš pored voljene osobe i ćutiš , ona to zna isto kao i ti -- možeš da odeš i ćutiš o tome , ona to zna isto kao i ti --- možeš bilo šta isto kao i voljena osoba ...onima koji se vole, netreba ništa - bezmalo netreba im svet .

Da,lepo sam skockala...
I tvoj komentar je na mestu, u pravu si, ali ima nas raznih i nismo svi isti...
 
Poslednja izmena:

Back
Top