Banja Luka

Pisao sam već više puta da često putujem. I volim da putujem, volim taj osjećaj koji donosi kretanje. I nisam od onih koji putuju da bi upoznavali druge ljude, družili se, bla-bla. Ja putujem isključivo radi sebe, ne radi drugih. I to je to.

I nisam od onih koji žude da se vrate kući, u svoj grad. Pogotovo ako mi se dopada mjesto u kojem se nalazim. Recimo, iz Beograda baš nešto i ne volim da se vraćam u Banju Luku, mada to nije ni do jednog ni do drugog grada, no zbog nekog sasvim trećeg razloga :) Medjutim, kad sam već tu, odnosno kad se vratim u svoj grad, volim onaj osjećaj koji imaju ljudi koji se poznaju čitav život, i imali su i ovakve i onakve momente, zajednička opijanja, slavlja, tuče, svadje, mržnje i ljubavi. Kad se vratim u Banju Luku negdje izmedju noći i jutra huknemo i ona i ja, hukom koji kaže "a opet ti, hmm". Samo, uprkos svim nekim našim trvenjima i sporečkanjima, ipak je to "hmm" sa smješkom :)

Volim jednostavnost koja je imanentna Banjoj Luci.Taj grad se ne folira, jer kad se folira-ispada smješan
 

Back
Top