U danasnjim novinama Press - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Tijara

U danasnjim novinama Press

Oceni ovaj blog
Porodice koje sumnjaju da su njihovi najmiliji umrli greškom lekara udružile se i traže prijem kod ministra zdravlja zbog predugih sudskih procesa
Oni traže hitan prijem kod ministra zdravlja Tomice Milosavljevića, tvrdeći da sudski procesi traju predugo. U Ministarstvu zdravlja rekli su za Press da će ministar sledeće srede primiti predstavnike ove grupe. 10.11.2010. ce nas primiti...

Slučajevi u kojima postoji sumnja da su lekari napravili grešku

1997.

Stefan Gavrilović umro na Institutu za majku i dete. On je posle operacije krajnika dobio sepsu, pokazala obdukcija.

Rizik uvek postoji

Kardiolog i predsednik Udruženja privatnih lekara prof. dr Višeslav Hadži-Tanović navodi razloge zbog kojih dolazi do nesrećnih ishoda.

- To mogu da budu nepredviđene komplikacije, i to je ono na šta upozoravamo svakog pacijenta pre operacije. Svaki zahvat nosi određeni procenat rizika, koji se u zavisnosti od intervencije kreće od jedan pa do 30 odsto. I takav ishod se ne može smatrati greškom. Do greške dolazi usled nedovoljnog znanja ili previda lekara, što se može ustanoviti uvidom u to da li je lekar ispoštovao proceduru koja je uobičajena u medicini - objasnio je Hadži-Tanović.

Grupa ožalošćenih građana pismo je poslala i Odboru za porodicu i zdravlje Skupštine Srbije, ombudsmanu i povereniku za informacije od javnog značaja.

Sta reci...sem da sam stegla srce kao kamen, da mi je snage sve manje, da.... sta reci.

P.S Procitajte danasni Press
Hvala svima sto citaju moje pisanje, ja se svima izvinjavam sto neke boli ovde iznosim...ali cini mi se da mi je lakse dusi...jos jednom HVALA svima

Pošalji "U danasnjim novinama Press" na Facebook Pošalji "U danasnjim novinama Press" na Google Pošalji "U danasnjim novinama Press" na My Yahoo! Pošalji "U danasnjim novinama Press" na Live Pošalji "U danasnjim novinama Press" na MySpace Pošalji "U danasnjim novinama Press" na Twitter Pošalji "U danasnjim novinama Press" na Digg Pošalji "U danasnjim novinama Press" na del.icio.us

Ažurirano 03.11.2010. u 10:16, autor: Tijara

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. pely (avatar)

Mlada zena umrla od sepse posle operacije slepog creva na VMA 2005 godine.
    Ostalo bez majke trogodisnje dete i beba od godinu dana.

2. Tijara (avatar)
    Moj mali decacic
    Nocas…smo sedeli, ti i ja sami…ni slutila nisam da to nam je poslednja noc, ljubavi moja, moje sunce,moj zivote. Onako mali, majusni,tiho si mi govorio …ove noci…pre toliko godina…koliko me volis…hiljadu puta si mi te noci to izgovorio. Оh..kako te reci sada bole, kad nisi tu…Oh kako je duga i surova ova noc. Sutra cu ti po 13. put, doneti,komadic sunca u bocici…da se razlije …po kucici tvojoj, sareno dugino staklence sam ti vec ostavila…da se poigrava senkama suncanim…jer kad ja odem…kad opet ostanes sam…i noc se spusti…ti iz bocice malo sunca pusti, nek se zrake malo poigraju, i osvetle tamu…taj komadic sto ukradoh pravo iz srca…tamo gde najvise me boli. Znam da znas… Oboma nam je jasno da ce sutra sve da mi stane…kao da sunce nikada nece da grane. O prokleti dane…Volim i ja tebe najvise na svetu celom….najvise…zlatni moj decace...volim.
    I ovu noci cu presedeti i docekati svitanje i taj 04.11.meni isti kao da je 1997.godina-
    Ovo je moj Andjeo, moj Stefan.

Tebi za ljubav nikad neću staviti tuznu masku na lice, nije to lice za ovakve kao sto sam ja. Drugi me neće tako lako voleti,ali ce me, tako lako izdati. Neće ni razumeti sto sam slepac sa dusom od kamena..niti hieroglife svih ovih mojih pisanja. Zbog tebe, za tebe, zbog svih kojima su greske,neznanje i bahatost doktora dosle glave, zbog svih nas koji smo ostali posle vas, ja cu se boriti, suditi, necu pokleknuti, necu odustati....jer ti si tada imao samo 5 godina...
    Voli te tvoja mama!