Odvratnost žutog režima 2

Kako bih voleo da je mojha zemlja nečija kolonija!

Da li sam ja izdajnik? Strani plaćenik?

Ne
Ja sam samo gradjanin Republike Srbije.
Pa kako onda da želim da moja zemlja postane nečija kolonija?

U nezavisnoj republici Srbiji gradjanin rati sa 150-200 evra.
To jest radi ako je član neke partiej na vlasti pa dobije posao. Ako nije- ne radi.
Ako nije umro, dobije penziju u 105 godini.
Dakle ako se učlanite u Demokratsku Stranku možete da dobijete posao.

Onda se od vaše plate od 200 Evra odvaja porez. Od tog poreza plaća se vojska koja ide da brani Libence u Libanu od Libanaca iz Libana koji ne vole baš sve Libance u Libanu.

Onda deo poreza od vaših 200 Evra odlazi da se plati policija koja će da vas izbode nožem pred neku važnu utakmicu ili da te obaraju na vozačkom sa objašnjenjem "Sve je bilo OK, samo malo više da vozite u levu stranu, vidimo se opet"
Ili će jednostavno kada dobijete tu vozačku dozvolu da vam ispale metak u čelo iz neposredne blizine ako ste bili suvozač nekom ko j eprošao kroz crveno.

Deo poreza od vaših 200 Evra otići će na školovanje mladih! Šta ima lepše nego da Srbi školuju buduće nemačke stručnjake!? Prosto je milina da kada radite 12 sati znate da novac koji zaradide, bar delić toga ide da se iškoluje komšijin mali na studijama u Beogradu jer će čim završi te studije da se zaposli na klinici u Pičkenštatu u Bavarskoj!
Zar nije milina znati koliko ste vi pd vaše plate odškolovali nemačkih (ali i Francuskih i Italijanskih stručnjaka)!?
Zar nije milina znati da školujete klinku od vašeg generalnog koja je na postdiplomskim u Nemačkoj i koaj će tamo da ostane, zaposli se u centrali firme - čiji ste vi radnik i biti vam šefica a dok vi kupujete za ostatak vaše plate proizvode te firme!?
Milina.

Ah a tek sam posao! Milina živa! Italijanska fabrika ! Italijani su uložili silne naše milione u tu fabriku i prodaju kola Rusima po ugovoru o bescarinskoj trgovini sa Rusima koji je sklopio Milošević koga je vaša vlada poslala u Hag. A Taj italijanski auto se prodaje kao Srpski proizvod.
Naravno, ne možete da očekujete da dobijate plate od italijana, jer ja vlada- budimo iskreni- za koju ste vi glasali- obećala- da jednostavno vlasnik- i ne mora da plaća radnike, već će to vlada iz budžeta da plaća za koji mesec.... možda.
A "iz budžeta" znači da vaših 200 E u stvari plaćaju drugi radnici koji opet rade u fabrici koja je poklonjena nekom Amerikacu....

Surovo?
Možda, ali zato je bezbednost na nivou!
O tome se stara raniej pomenuta policija.
Ako vas muž polomi od batina, topli policijski glas iz slušalice će vam reći "trebali ste da se distancirate od njega, iselite iz kuće"
Ili ako vas siluju, uvek ćete dobiti dobronamerni savet "nemojte više da nosite tako kratke suknjice"
Ili ako vas otmu i drže za otkup policajac, koji je sin policajca predavača na policijskoj akademiji sa svojim drugovima, dobićete od policije upozorenje da ne izlazite iz kuće jer su nestašni mali policajac i njegovo društvance pušteni da se brane sa slobode- a stanuju u vašoj ulici.

Sve lepo i na mestu

A sada da vidimo kako stoje stvari u kolonijama:

U koloniji postiji sud. Sudski sistem, pravni sistem, pravo. Zaštita svakog. Sud jeste strani- ali je sud. I njegove odluke važe za sve.
U koloniji u koliko prihvatate kolonijali poredak, vi ste zakonom zaštićeni. Sud i policija brane vaša prava.
Nema kriminala jer ni jedna kolonijalna sila neže dozvoliti da kriminalci upravljaju njenom kolonijom. Zna se ko upravlja kolonijom!
Policija se sastoji od lokalnog stanovništva pod komandom stranaca i u njoj vlada red i disciplina, policija se pokorava naloziam kolonijalnog sudstva i zakona.
U koloniji imate pravo na školovanje, i mogućnost da kada se odškolujete, zaista i radite u struci u kojoj ste se školovali, i imate mogućnost da boravite u zemlji kloja je vaš kolonijalni gospodar.
U koloniji je zaštićeno pravo na ekonomsku privatnu inicijative. Ko ima želje za ulaganje i posao, on može posao da razviuja. Kolonijalnu silu ne zanima vaša političak pripadnost. Zanima je vaš profit. Oni uzimaju zakonom odredjen procenat od vašeg profita. Ništa više.
ne traže ulaganje u partijske fondove, ne morate da budete član nekog klana ili partije da bi ste otvoprili biznis.

Eto.
Zato se ja molim da Srbiaj postane nečija kolonija.
Bilo čija.

Ubi nas ova sloboda i demorkatija
 
Osecaj odvratnosti prema rezimu je znak trezvenosti i relativno dobrog dusevnog zdravlja
oduvek i bio
pitaj svoje stare ako ne verujes

Ja sam samo gradjanin Republike Srbije.
Pa kako onda da želim da moja zemlja postane nečija kolonija?

Ja sam samo gradjanin drzave Bavarske
Cak ni drzavljanin.
i u tome sto si naveo videh samo jednu razliku u poredjenju
Razlika je znatna u visini zarade tj u kolicini stvari koja se nju moze za to kupiti
vec u kvalitetu tih stvari razlika je neznatna, doduse da bi se covek u to uverio treba mu malo vise vremena
Otalo je isto, prijatelju sloboda dolazi iznutra. :D

A sada da vidimo kako stoje stvari u kolonijama,,,,

Koja je ovo iluzija?
Jesi li ti bio kadgod u nekoj koloniji ?
 
MPMcB;bt115012:
Osecaj odvratnosti prema rezimu je znak trezvenosti i relativno dobrog dusevnog zdravlja
oduvek i bio
pitaj svoje stare ako ne verujes



Ja sam samo gradjanin drzave Bavarske
Cak ni drzavljanin.
i u tome sto si naveo videh samo jednu razliku u poredjenju
Razlika je znatna u visini zarade tj u kolicini stvari koja se nju moze za to kupiti
vec u kvalitetu tih stvari razlika je neznatna, doduse da bi se covek u to uverio treba mu malo vise vremena
Otalo je isto, prijatelju sloboda dolazi iznutra. :D



Koja je ovo iluzija?
Jesi li ti bio kadgod u nekoj koloniji ?

...ama čovek ironično iznosi belodanu istinu , i to veoma finim jezikom ...
a gpla istina je : ovi produžavaju radnje sa genocidnim namerama nad sopstvenim stanovništvom : kao njihovi predhodnici ; kao njihovi očevi komunisti ; kao karađorđrvići , monarhisti , radikali --- kao što je oduvek to ovde bivalo : političko razbojništvo na delu ................ zašto smo taoci ratnih zločinaca i profitera ; zašto su svi oni naslednici i potomci onih koji su punili masovne grobnice od 43 -53 ... zašto ne otkrivaju arhive .... zašto ....zašto...zašto..................................... zato bolje da smo kolonija ( švajcarske ili slične zemlje ) nego što smo građani srbije ( uzgred , svake godine nestane po jedan omanji grad ; pola u izgnanstvu pola umre -- eto i to ako prekinemo kao kolonijalni robovi , pa je dobra stvar ) !
 

Back
Top