Muška filozofija....

ŠTA MUŠKARCI,ZAPRAVO,ŽELE ?


Kada sam imao 14.godina,mnogo sam želeo da imam devojku.
Maštao sam o plavuši sa velikim grudima,starijoj od mene.
Nadao sam se da ću je jednoga dana naći...

Sa 16.godina sam imao devojku,ali me ona i nije baš volela.
Zaključio sam da mi treba neka druga,sa puno žara,strastvena devojka..

Na fakultetu,u 20-im,zabavljao sam se sa strastvenom devojkom.
Ali,ona je bila previše emotivna,za racionalnog-mene.
Bila je spektakularna,bila je kraljica drame..oduševljavala se,plakala,pretila samoubistvom.
Tada sam zaključio da mi je potrebna devojka sa stabilnom ličnošću..

Sa 27.godina sam našao veoma stabilnu devojku,ali ona je bila dosadna.
Bila je potpuno predvidljiva i nikada se ni oko čega nije uzbudjivala.
Život je postao tako dosadan,pa sam zaključio kako mi,ipak,treba uzbudljivija devojka..

Sa 32.godine sam našao uzbudljivu devojku,ali nisam uspevao da održim korak sa njom.
Jurila je neprekidno od jedne do druge stvari,bila je neumorna,nigde se nije duže zadržavala,
bila je nepresušne energije.
Činila je lude,iznenadne stvari i činila je mene koliko srećnim,toliko i ožalošćenim.
Zapravo,upočetku je bila zaista zabavna i vrlo inspirativna,
ali sam na kraju,ipak,zaključio da ona,jednostavno,ne sledi moj pravac u životu.
Tako sam odlučio da nadjem devojku koja zna šta hoće..

Kada sam napunio 4o.godina našao sam pametnu devojku koja je čvrsto stajala
na zemlji,a uz to bila je neverovatno ambiciozna.
To je bila Ona koju sam tražio,njome sam se oženio.
Ali,pokazalo se da je ona bila previše ambiciozna za moj ukus i naterala me je da se razvedem
od nje,nakon čega je bezosećajno pokupila skoro sve što smo zajedno stekli..

Danas,u svojim 50-im,mislim da sam,osim što sam stariji,svakako i daleko mudriji.
Moj sadašnji izbor je mladja plavuša sa velikim grudima...definitivno!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~




Pred vama se nalazi autentično rašomonsko pitanje: "Šta muškarci,zapravo,žele"?


Dakle,momci i devojke...imate reč.






---------------------------------------
 
Poslednja izmena:
Fali glavna stvar i po tome se vidi da je ovaj tekst pisalo žensko
Muškarac tog kova, nikad ne propušta priliku da prikaže sebe na prvom mestu.
Dakle ja sam ovo i zato hoću ovakvu, onda sam video da mi ne odgovoara, jer ja sam i ono pa sam zato sam odlučio da uzmem onu
Dalje, takav tip ne bi nikada imao nijednu, jer je ovde prikazan kao probirljivi kupac u kabini za presvlačenje, bez emocija. Uopšte nije tačno da muškarci uvek skrivaju emocije. ako bi ovo bio tekst monologa za mušku publiku,onda bi još i prošao, mada bi morao da se malo uravnoteži jer ovako provocira sugovornike da ga prekinu
Dobar ti je tekst svakako, kao dobra koskica za ostrašćene na nekom forumu ideja da to okačiš je dobra. Ako nađeš pravo okruženje ima da se počupaju , ali to će ih naterati da malo mrdnu glavom.

Brutalna istina ?
skrivena, mojne mi molimte
 
Caroline, savršeno!
Danas,u svojim 50-im,mislim da sam,osim što sam stariji,svakako i daleko mudriji.
Moj sadašnji izbor je mladja plavuša sa velikim grudima...definitivno!
Pa to je pjomalo odraz frustriranih polumatjoraca... Jocika trjenutno mašta o plavjuši sa velikim grudima malkize starijoj od njega :)
...dodje mi da joj zdisnem "vime".
elefanten-smilies-0002.gif


 
Poslednja izmena:
Sustinska potreba svakog ljudskog bica je ljubav koja u sebe obuhvata razumevanje, postovanje i uvazavanje. Medjutim, ipak je uzaludno pitati: "Sta zele muskarci ili zene? Takvo pitanje nikada nece dovesti do adekvatnog odgovora.
Razlog tome je sto je svako ljudsko bice jedinstveno. Sto znaci da se nalazi na odredjenom, razlicitom stepenu razvoja koje se manifestuje kao razlicito razumevanje, samim tim i potrebe, zelje, navike ili prioriteti. Zato je neophodno pitati: "Sta odredjena ili doticna osoba zeli?"
Medjutim, da bi covek bio u stanju da pravilno razume drugu osobu, neophodno je najpre da pravilno razume samog sebe. Ali, posto je samospoznaja proces koji traje svo vreme zivota u fizickoj egzistenciji to se odrazva i na odnos koji ljudi uspostavljaju jedni s drugima.
Uslov konstruktivnog odnosa su konstruktivni ljudi koji se svesno i konstantno angazuju na vlastitom samorazvoju kao i na gradjenju konstruktivnog odnosa s partnerom.
 
Borac za prava zivotinja;bt114713:
:zcepanje:

Odličan tekst, i rekla bih da ima istine u njemu.
Jedna je stvar o čemu maštamo, a druga šta dobijamo (bez obzira na to kog smo pola).
Lejla, mogla bi - naravno, ako se slažeš - ovaj blog da okačiš na Psihologiju, na adekvatnu temu "Psihologija muškarca - Šta muškarci žele zapravo?"
http://forum.krstarica.com/showthread.php/392147-Psihologija-muskaraca-Sta-muskarci-zele-zapravo

Zahvaljujem,Borka,na dobroj ideji da se tekst postavi na forum Psihologije.
Podnaslov ovom postu sam dodala upravo na osnovu teme koja postoji na njoj,jer se odlično uklapa u njegov sadržaj.
Hvala ti zbog "tvog" podnaslova,njime si podvukla njegovu srž-ideju o čemu govori,doprinela si njegovom kvalitativnom odredjenju.

Sve "zavrzlame" na relaciji muško-ženskog odnosa i nastaju usled nepodudarnosti "slika",onih što vidimo i onih što očekujemo da vidimo.
Mada...zar ne bi bilo baš dosadno,ako bi sve bilo predvidljivo,onako "idealno",čemu tako zdušno težimo?
Kako bi izgledale onda poezija i proza koje pišu o emotivnim stvarima duše?
Mislim da bi humor najviše "stradao",kao neiscrpna oblast za reflektovanje muško-ženskih odnosa tipa "ćeraćemo se još..".:D

Dakle,dobro je što postoji "muška filozofija",kao što postoji i "ženska filozofija".
To doprinosi bogatstvu življenja,odnosno čini život smislenim.

Ps.Možda bi bila dobra ideja da se postavi tema naznačenog sadržaja (u kontekstu "sve je idealno,ali meni je dosadno..") na pdf-u Psihologije?
 
Poslednja izmena:
MPMcB;bt114744:
Eh kad bi sa sve završavalo tamo gde i počinje
Plava kosa i velike grudi:andjeo:

Eh,moglo bi i to da se desi.MPMcB..
Ali,pogubno po nas je što je što reagujemo (mislimo,ponašamo se) na osnovu akumuliranih predjašnjih iskustava.
A ona su,kao po pravilu,obično manje lepog sadržaja.

Dakle,plava kosa i velike grudi nisu uvek nedostižan ideal,MPMcB... :lol:
 
joca frljoka;bt114771:
Caroline, savršeno!
Pa to je pjomalo odraz frustriranih polumatjoraca... Jocika trjenutno mašta o plavjuši sa velikim grudima malkize starijoj od njega :)
...dodje mi da joj zdisnem "vime".
elefanten-smilies-0002.gif



Ok,Jocika...shvatila tebe ja.
Ti si odmah ukapirao,da ne treba ići dalje od početka,tj.od stavova 14-godišnjaka. :lol:

A "zdisnem vime" je konkretna,ali i prava stvar koju treba preduzeti.
Nema tu filozofije tipa "hoću-neću kakim"...samo direktno,muški,bez zamajavanja! :hahaha:

Tvoj komentar predstavlja pravi "mačo" odgovor kojim je Caroline oduševljena! :zaljubljena:
 
sofija06;bt114789:
Sustinska potreba svakog ljudskog bica je ljubav koja u sebe obuhvata razumevanje, postovanje i uvazavanje. Medjutim, ipak je uzaludno pitati: "Sta zele muskarci ili zene? Takvo pitanje nikada nece dovesti do adekvatnog odgovora.
Razlog tome je sto je svako ljudsko bice jedinstveno. Sto znaci da se nalazi na odredjenom, razlicitom stepenu razvoja koje se manifestuje kao razlicito razumevanje, samim tim i potrebe, zelje, navike ili prioriteti. Zato je neophodno pitati: "Sta odredjena ili doticna osoba zeli?"
Medjutim, da bi covek bio u stanju da pravilno razume drugu osobu, neophodno je najpre da pravilno razume samog sebe. Ali, posto je samospoznaja proces koji traje svo vreme zivota u fizickoj egzistenciji to se odrazva i na odnos koji ljudi uspostavljaju jedni s drugima.
Uslov konstruktivnog odnosa su konstruktivni ljudi koji se svesno i konstantno angazuju na vlastitom samorazvoju kao i na gradjenju konstruktivnog odnosa s partnerom.

Odlično napisano,po svim postavkama psihološke nauke,Sofija..
Komentar bi se savršeno uklapao za odredjenu temu na pdf-u Psihologije.

Ovde na blogu,sadržaji ovakvog tipa su fleksibilniji i služe,prevashodno,zabavi.
Povremeno,postujem nešto što ima dodirnih tačaka sa mojim zanatom.
Najdraži su,ipak,oni iz domena "lepe pisane reči",odnosno proze i poezije velikih imena.
Posebni su oni koji predstavljaju kreaciju ljudi koji su ovde-blogera.
Takvi postovi mi doprinose opuštanju,bekstvu iz sivila radnog dana,znače katarzu profesionalne prakse.

Zahvaljujem na lepom komentaru,Sofija..meni posebno,jer je isti psihološkog koncepta.
 
Poslednja izmena:
DUNJA W;bt114812:
Citala sam ovaj tekst i ranije,ali bas lepo da se podsetimo...Duhovit je,izmami ti posmeh na lice,ali ima istine,ima...:)))

Tekst je simpatične fabule,visprenog karaktera,duhovito osmišljen,humorističkog je predznaka,
i kao takav,dopao mi se idejno.
Preuzela sam ga sa Net-a i izvršila neka "doterivanja",u cilju potenciranja poente koju je imao
nameru da pruži.

Originalnom tekstu sam dodala svoje impresije u vidu detaljnijeg opisa "tipova žena" ovog muškarca.
Takodje,u originalnoj verziji nije pomenuta želja 14-godišnjaka za bilo kakvom ženom
(osim "želeo sam da imam devojku"),a ja sam dodala da ona bude"starija plavuša sa većim grudima".
U želji 50-godišnjaka je u originalnoj priči stajala želja za "plavušom sa većim grudima"
(tu sam dodala ono "mladja",jer sa godinama muškarca i promašenim njegovim izborima,nezaustavno raste želja sa produženom mladošću,jel`..).
Poenta mi je bila da se ova dva dela povežu..kroz istu želju za prsatom plavušom,koja je poželjnija
da u pubertetu muškarca bude starija,a u njegovoj sredovečnosti da bude mladja.
Time se,zapravo,dokazuje i teza(opet moje reči ubačene "stariji sam,i svakako pametniji"),da muškarci zapravo uvek žele jedno te isto,zapravo nisu skloni promeni preferencija.
Često teško odustaju od svojih stavova,skloniji su više (u odnosu na žene)konformističkom ponašanju.
To bi,ujedno,i bio i jedan od mogućih odgovora na postavljeno rašomonsko pitanje
"šta muškarci,ustvari,žele"..(iz ženskog ugla,naravno).
Iz originalne verzije ovakva postavka nije bila jasno uočljiva.


I u pravu si,Dunja...da ima istine u ovakvim životnim izborima,ima svakako!
 
Poslednja izmena:
Ovaj clanak je iz 60-tih godina. Pisao ga je muskarac i veoma jasno izrazio sta zeli. :)
Clanak ima sledeci sadrzaj:
Kada podjete u krevet, spremite se što pre. Iako je ženska higijena veoma važna, vaš umorni muž neće da čeka u redu za kupatilo kao što mora da čeka za voz. Ali, zapamtite da treba da izgledate što bolje možete kada idete u krevet.

Pokušajte da postignete izgled koji je poželjan, ali da nije nametljiv. Ako morate staviti kremu za lice ili vitlere u kosu čekajte dok on zaspi, pošto ovo može izgledati zastrašujuće kao poslednja stvar pre spavanja.

Ukoliko dodje do mogućeg intimnog odnosa s vašim mužem važno je da se setite vašeg bračnog obećanja, a naročito obaveze da ga slušate. Ako on oseća da hoće odmah da spava, neka tako i bude. Po svim stvarima ponašajte se prema želji vašeg muža; nemojte ni na koji način da pokušate da stimulišete intimnost.

Ukoliko vaš muž želi intimnost onda ponizno pristanite s tim da sve vreme budete svesni da je zadovoljstvo muškarca važnije od zadovoljstva žene. Kada on dostigne moment zadovoljstva vaš blagi jauk će povoljno delovati na njega i biće sasvim dovoljan da nagovesti zadovoljstvo koje ste vi imali.

Ako bi vas muž predložio neke od neuobičajenih aktivnosti, budite poslušni i nemojte se žaliti nego prikrijite svaki otpor ćutanjem. Najverovatnije je da će vaš muž posle toga zaspati tako da onda možete da se obučete, osvežite, stavite kremu i sredite kosu.
Potom možete naviti sat tako da ustanete pre njega. To će vam omogućiti da mu čaj bude gotov kada se probudi.
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem,u ime ženskog dela publike,na ovim veoma praktičnim bračnim savetima,Sofija... :malav:

To me je podsetilo na sledeću bračnu mini-priču:

ISPOVEST MUŠKARCA

Ja,ustvari,nikada nisam shvatao zasto se seksualne potrebe muskarca i zene toliko razlikuju.
Takodje nikada nisam razumeo zasto muskarci misle glavom,a zene srcem..
I na kraju,ne shvatam zasto gen seksualne zelje toliko oslabi kada se cuju,kao odgovor na postavljeno pitanje,one poznate reci:"Da,uzimam!"

Evo ociglednog primera.
Jedne noci moja zena i ja smo bili u krevetu,kad je ona iznenada rekla:
"Ne mogu sada,nisam raspolozena..htela bih da me malo drzis u narucju."
Bio sam zatecen,zapanjen.
A ona je objasnila:
"Ti,jednostavno,ne razumes moje emocionalne potrebe koje ja
imam kao zena,da bih mogla da zadovoljim tvoje potrebe koje ti imas kao muskarac..
Zar me ne mozes voleti zbog onoga sto jesam,a ne samo zbog onoga sto sa tobom radim u krevetu?"-mirno mi je objasnila.
Shvativsi da te veceri nece biti nicega"konkretnog",okrenuo sam se na svoju polovinu kreveta i zaspao.

Sutradan sam uzeo slobodan dan i izveo je na rucak.
Onda smo otisli u poznati,veliki trzni centar zenske garderobe,cipela i tasni.
Pratio sam je dok je ona isprobavala nekoliko bas skupih kompleta,a kako nije mogla da se odluci koji bi joj najbolje stajao,rekoh joj da moze uzeti sve,posto joj se ocigledno sve dopalo.
Naravno,za svaki komplet po cipele,a i odgovarajucu tasnu uz njih,jasno.
O,bila je tako uzbudjena!
Kad je jos odabrala odgovarajuce znojnice za tenis,a da nikad pre toga nije uzela reket u ruke,znao sam da me testira..emocionalno i finansijski.
Verujem da je pomalo zlocesto pomislila kako sam na korak od bankrotstva.
Mora da sam je bacio u razmisljanje,kada sam na njen upitni pogled "teniserke",sa sirokim osmehom rekao:"Naravno,draga".
Gotovo da je bila blizu seksualnog zadovoljstva od silnog uzbudjenja!
Slatko se smesivsi,konacno je rekla:"Ovo bi bilo sve,mili,idemo do kase."

Jedva sam se suzdrzavao od smeha,usled ocekivanja kakva ce joj biti reakcija,kada sam rekao:"Ne mogu sada,nisam raspolozen."
Pogledala me je zapanjeno,a ja sam rekao,da sam samo zeleo da ona malo drzi u ruci ove stvari i dodao:
"Ti,jednostavno,ne razumes moje potrebe koje ja imam kao muskarac,da bih ja zadovoljio tvoju zelju za kupovinom,koju imas kao zena"
Kad mi je uputila smrtonosn pogled,samo sam jos dodao:
"Zar me ne mozes voleti zbog onog sto jesam,a ne samo zbog stvari koje ti kupujem?"

Znao sam odmah.. ni veceras nece biti nicega "konkretnog".


Ps.I ovu priču je,očigledno,pisao predstavnik muškog roda... :lol:
 
Poslednja izmena:
dessire;bt114963:
A koke čudne ptice ...za nekim grubijanom koji ih dobro ...I tu je čaroliji kraj . Ti voliš Đerđa Balaža . G-đica Rožika kafe kuvarica iz konjičkog kluba u Nađ K.. jednom prilikom je mladim damama pored ostalog postavila standard . Kišlanjke moje to vam je kad sedite sa mladim konjičkim oficirom pa u levoj ruci držite šampanjac a u desnoj tvrd do korena .

PS Zmajevac je sav u zlatu .




Volim Đerđa Balaža ili Djordja Balaševića,meni je potpuno svejedno njegovo ime..
Ime ne čini Čoveka,njegova ljudskost presudna je u svemu.
Mnogo je mojih postova od njegovih nezamenljivih reči izgradjeno...poseban je,jedinstven. :zaljubljena:

G-dja Rožika,mada kafe-kuvarica,imala je filozofiju pronicljive,mudre žene:
Konjički oficir (nije nužno da bude baš mlad) je primamljiva meta.
Šampanjac je odličan izbor dopinga za nameravanu aktivnost.
A "tvrd do korena" je najćešće ono najkvalitetnije što većina muškaraca mogu da ponude.. :malav:

Srce nema svako,jer je ono promenljiva emocionalna kategorija,najviše zato što je krhko i,usled takve nežnosti,lomljivo.
Nepredvidivog roka trajanja,ono nije na ceni,pa se skoro više i ne traži.
"Tvrd do korena" je pojam stabilan u prostoru i vremenu,kao takav zvuči primamljivo (garantuje trajno zadovoljstvo),pa je potražnja za njim velika...nažalost,zato je njegova ponuda na tržištu mala. :per:

Znači,g-djica Rožika je dala savršen standard i bilo bi mi zadovoljstvo da sam je,pametnicu,poznavala.. :lol:


Ps.Da li i tvoje srce ima istu boju kao Zmajevac,g-dine Dessire? :heart:
 
Poslednja izmena:
Ipak je razmisljanje tesko za one koji misle srcem, narocito ako je veliko da u njega stane armija. A tema je utoliko komplikovanija sto vise razmisljamo srcem.:) Ovo su bile neke mudre misli sa neta ili licni empiriUm? Sve mi se cini da zec lezi u grmlju.:)
 
crossoverprint;bt114986:
Ipak je razmisljanje tesko za one koji misle srcem, narocito ako je veliko da u njega stane armija. A tema je utoliko komplikovanija sto vise razmisljamo srcem.:) Ovo su bile neke mudre misli sa neta ili licni empiriUm? Sve mi se cini da zec lezi u grmlju.:)

Srcem se ne razmišlja,već samo voli,Crossoverprint. :confused:

Fatamorgana...zec je odavno pobegao iz grma,na njegovu sreću! :malav:
 
dessire;bt115036:
] Iz mog srca su izčezle sve boje kada mi je neko otrgnuo jednu ženu iz ranijeg života prebogatu strasti, dar neočekivan .Na razderotinama što su ostale klati se još samo uspomena i još ne verujem da mi se to desilo . Sanjam te pune naramke . Čeljusti vape ugrizima oblina puti . Tamo , u vrelinu , uronule usne nemogu ni šapatom da kažu koliko mi nedostaješ .

A da umesto rečima pokažeš to konkretnim postupcima,g-dine Dessire?
Ako dama vredi svega tvog napisanog,nijedna cena koju treba platiti za nju nije previsoka,zar ne?

Ovo je samo moj predlog...na tebi je da proceniš koliko je u praksi izvodljiv. :)
 
lejla.al.dbuni;bt115105:
Srcem se ne razmišlja,već samo voli,Crossoverprint. :confused:

Fatamorgana...zec je odavno pobegao iz grma,na njegovu sreću! :malav:

A izmedju voljenja,znaci, cime se razmislja? Sve dok se razlikuju tekstovi "Sta, zaista zele muskarci" i " Sta, zaista zele zene" gledani istim ocima ili u prevodu dok postoji jedan arsin za tebe i drugi za sve ostale zec je, ipak, u grmu, cak i za one muskarce o kojima se ne misli, nego se vole. :)
 
lejla.al.dbuni;bt115110:
Kako god mislio,g-dine Dessire...
Nikad ništa neće izgledati kao nemoguća misija,sve dok imamo snage da se borimo za nju. :heart:

Nema neosvojivih tvrdjava,samo ima loših napadača... :zag:

Ocigledno da brkas ono o cemu covek prica sa svojim shvatanjem. Obicno je u tom gremu zec.:)I da, sa korenjem problem imaju samo drvosece i trapavi ljudi, ostali se ne zale.
 
Poslednja izmena:
crossoverprint;bt115112:
A izmedju voljenja,znaci, cime se razmislja? Sve dok se razlikuju tekstovi "Sta, zaista zele muskarci" i " Sta, zaista zele zene" gledani istim ocima ili u prevodu dok postoji jedan arsin za tebe i drugi za sve ostale zec je, ipak, u grmu, cak i za one muskarce o kojima se ne misli, nego se vole. :)

Tvoje nerazumevanje mojih reči je bilo i od ranije,tako da je već postalo poslovično,g-dine Crossoverprint...:lol:
Ima nečega u meni što te iritira,pa nikako ne možeš da zaobidješ moje postove,jel`..?:zper:

Hajde razmisli o čemu se radi,zašto se sa mnom preganjaš,presaberi se,pa odluči da li ćeš normalno da komuniciraš ili da odustaneš od nebuloznih monologa u vidu komentara.
Iskreno,mislim da nas dvoje nismo sličnog emotivnog i intelektualnog tkanja,pa svaka dalja prepiska samo bi izgledala kao "igra gluvih telefona"..

Ne zameri,uvek sam direktna u svojim stavovima.
A isti aršin imam za sve..po tome sam poznata...:metla:
 

Back
Top