Za dobro jutro velikim dečacima...

Tebi


Slutim dolazi strašna zima
izmedju nas će sneg da veje,
mene će tada samo da greje
misao da te negde ima.

Bila si..bila,dovoljno nežna
za one moje noćne dane,
kada si u meni brda snežna
lako pretvarala u vulkane.

Kao gradski vrabac si bila
na ulici,medj` ljudima,
s` nekim za stolom,s` nekim u postelji,
al` meni uvek u grudima.


PETAR PAJIĆ


Ps.Za velike dečake koji se jutros osećaju usamljenima...



~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
Slutim dolazi strašna zima
izmedju nas će sneg da veje,
mene će tada samo da greje
misao da te negde ima.

baš ljepo :klap:
a od mjene tebji ovaj video snimak
elefanten-smilies-0002.gif
 
123loncar;bt114550:
...lep izbor -- bravo !

Drago mi je da ti se dopao,Lončaru,baš zato što je "muška" pesma..
Njen autor Petar Pajić je pesnik sedamdesetih godina.
U jednom skorašnjem untervjuu,nakon što je dobio ovogodišnju nagradu za svoju poeziju,napomenuo je da je ljubav esencijalna potreba čoveka,bez obzira na njegove godine.
Rekao je da je ljubav dominantna njegova potreba..."ja sam,ustvari,uvek zaljubljen"..

Bravo za čika Peru !
 
Poslednja izmena:
lejla.al.dbuni;bt114688:
Drago mi je da ti se dopao,Lončaru,baš zato što je "muška" pesma..
Njen autor Petar Pajić je pesnik sedamdesetih godina.
U jednom skorašnjem untervjuu,nakon što je dobio ovogodišnju nagradu za svoju poeziju,napomenuo je da je ljubav esencijalna potreba čoveka,bez obzira na njegove godine.
Rekao je da je ljubav dominantna njegova potreba..."ja sam,ustvari,uvek zaljubljen"..

Bravo za čika Peru !

...ako u svemu oko nas pa i u nama vidimo životnu moć ( moć života ) , onda je ljubav njena energija ( njeno gorivo i pokretačka mašina ) ---zaista treba samo voleti ; i treba voleti što možemo da volimo .... ako je rečeno : mislim dakle postojim - onda , može se reći : volim dakle živim .:bye::bye::bye:
 
123loncar;bt114714:
...ako u svemu oko nas pa i u nama vidimo životnu moć ( moć života ) , onda je ljubav njena energija ( njeno gorivo i pokretačka mašina ) ---zaista treba samo voleti ; i treba voleti što možemo da volimo .... ako je rečeno : mislim dakle postojim - onda , može se reći : volim dakle živim .:bye::bye::bye:

"Zaista treba samo voleti;i treba voleti što možemo da volimo"..
Malo mi je nejasna postavka...da li "možemo" zapravo znači da imamo,kao najsavršenija životinjska vrsta,takvu mogućnost usled postojanja genetskog koda za takvo šta?
Ili si mislio pod tim nešto drugo?

A "mislim,dakle,postojim"="volim,dakle,živim" ,jeste savršeno povučena paralela,Lončaru !
 
Poslednja izmena:
lejla.al.dbuni;bt114747:
"Zaista treba samo voleti;i treba voleti što možemo da volimo"..
Malo mi je nejasna postavka...da li "možemo" zapravo znači da imamo,kao najsavršenija životinjska vrsta,takvu mogućnost usled postojanja genetskog koda za takvo šta?
Ili si mislio pod tim nešto drugo?

A "mislim,dakle,postojim"="volim,dakle,živim" ,jeste savršeno povučena paralela,Lončaru !

"treba voleti što možemo da volimo ." -- pretpostavljam da se čovek rađa sa ovim svojstvom, pa to vidim kao svojevrsnu moć koju treba voleti ---neki ljudi neznaju da vole , stoga ovi što stoje nasuprot njih treba da vole tu svoju moć ....... koliko vidim ti voliš tu svoju moć i ceniš je kod drugih....ta naša moć , jedan je od ključeva brave očovečenja .:bye::bye:
 
123loncar;bt114756:
"treba voleti što možemo da volimo ." -- pretpostavljam da se čovek rađa sa ovim svojstvom, pa to vidim kao svojevrsnu moć koju treba voleti ---neki ljudi neznaju da vole , stoga ovi što stoje nasuprot njih treba da vole tu svoju moć ....... koliko vidim ti voliš tu svoju moć i ceniš je kod drugih....ta naša moć , jedan je od ključeva brave očovečenja .:bye::bye:

Dakle,dobro sam razumela..mislimo na istovetan način.

I drago mi je da se takvo nešto nazvao "našom moći",Lončaru... :heart:
 

Back
Top