Za dobro jutro velikim dečacima... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

Za dobro jutro velikim dečacima...

Oceni ovaj blog
Tebi

Slutim dolazi strašna zima
izmedju nas će sneg da veje,
mene će tada samo da greje
misao da te negde ima.

Bila si..bila,dovoljno nežna
za one moje noćne dane,
kada si u meni brda snežna
lako pretvarala u vulkane.

Kao gradski vrabac si bila
na ulici,medj` ljudima,
s` nekim za stolom,s` nekim u postelji,
al` meni uvek u grudima.

PETAR PAJIĆ

Ps.Za velike dečake koji se jutros osećaju usamljenima...

~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pošalji "Za dobro jutro velikim dečacima..." na Facebook Pošalji "Za dobro jutro velikim dečacima..." na Google Pošalji "Za dobro jutro velikim dečacima..." na My Yahoo! Pošalji "Za dobro jutro velikim dečacima..." na Live Pošalji "Za dobro jutro velikim dečacima..." na MySpace Pošalji "Za dobro jutro velikim dečacima..." na Twitter Pošalji "Za dobro jutro velikim dečacima..." na Digg Pošalji "Za dobro jutro velikim dečacima..." na del.icio.us

Ažurirano 29.10.2010. u 17:23, autor: lejla.al.dbuni

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. MPMcB (avatar)
    He
    Bravo Lej
    bas jesenje.
    Jos da je teske magle sto kaplje sa golih grana
    bodiosa,
    a mirise na mokra drva, vlazno lisce i los ugalj, mirise dasta?
    jer sam uz taj miris rasto,
    eto mene u Somboru
    u Novembru
  2. joca frljoka (avatar)
    Slutim dolazi strašna zima
    izmedju nas će sneg da veje,
    mene će tada samo da greje
    misao da te negde ima.
    baš ljepo
    a od mjene tebji ovaj video snimak Zima, zima e pa šta je akoj zima nije lav
  3. 123loncar (avatar)
    ...lep izbor -- bravo !
  4. fitolend (avatar)
  5. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio MPMcB
    He
    Bravo Lei,bas jesenje..
    Baš tako,MPMcB..prava "jesen" u muškom srcu.
    Kad ljubav ode,osećaj usamljenosti zna da parališe naše normalno funkcionisanje.

Drago mi je da ti se ova "muška" pesma dopala..
  6. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio joca frljoka
    [COLOR="navy"]baš ljepo
    a od mjene tebji ovaj video snimak "]Zima, zima e pa šta je akoj zima nije lav
    O,Jocika...!
    Tvoja "zima,zima,e pa šta je ..." još jedan je dokaz da mnogi dečaci,sa godinama,ne odrastaju.
    Baš ljepo od tebje što si dečak u duši,Jocko bweee !
    Ažurirano 30.10.2010. u 08:52, autor: lejla.al.dbuni
  7. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...lep izbor -- bravo !
    Drago mi je da ti se dopao,Lončaru,baš zato što je "muška" pesma..
    Njen autor Petar Pajić je pesnik sedamdesetih godina.
    U jednom skorašnjem untervjuu,nakon što je dobio ovogodišnju nagradu za svoju poeziju,napomenuo je da je ljubav esencijalna potreba čoveka,bez obzira na njegove godine.
    Rekao je da je ljubav dominantna njegova potreba..."ja sam,ustvari,uvek zaljubljen"..

Bravo za čika Peru !
    Ažurirano 30.10.2010. u 09:19, autor: lejla.al.dbuni
  8. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio fitolend
    Nisam očekivala da će ti,po afinitetu,odgovarati ova pesma,Čoveče iz zemlje biljaka..
    Lepo je videti da respektuješ i ovakav,"jednostavan"poetski stil.

Zahvaljujem na komentaru..
  9. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio lejla.al.dbuni
    Drago mi je da ti se dopao,Lončaru,baš zato što je "muška" pesma..
    Njen autor Petar Pajić je pesnik sedamdesetih godina.
    U jednom skorašnjem untervjuu,nakon što je dobio ovogodišnju nagradu za svoju poeziju,napomenuo je da je ljubav esencijalna potreba čoveka,bez obzira na njegove godine.
    Rekao je da je ljubav dominantna njegova potreba..."ja sam,ustvari,uvek zaljubljen"..

Bravo za čika Peru !
    ...ako u svemu oko nas pa i u nama vidimo životnu moć ( moć života ) , onda je ljubav njena energija ( njeno gorivo i pokretačka mašina ) ---zaista treba samo voleti ; i treba voleti što možemo da volimo .... ako je rečeno : mislim dakle postojim - onda , može se reći : volim dakle živim .
  10. lejla.al.dbuni (avatar)
    ...ako u svemu oko nas pa i u nama vidimo životnu moć ( moć života ) , onda je ljubav njena energija ( njeno gorivo i pokretačka mašina ) ---zaista treba samo voleti ; i treba voleti što možemo da volimo .... ako je rečeno : mislim dakle postojim - onda , može se reći : volim dakle živim .
    "Zaista treba samo voleti;i treba voleti što možemo da volimo"..
    Malo mi je nejasna postavka...da li "možemo" zapravo znači da imamo,kao najsavršenija životinjska vrsta,takvu mogućnost usled postojanja genetskog koda za takvo šta?
    Ili si mislio pod tim nešto drugo?

A "mislim,dakle,postojim"="volim,dakle,živim" ,jeste savršeno povučena paralela,Lončaru !
    Ažurirano 30.10.2010. u 14:54, autor: lejla.al.dbuni
  11. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio lejla.al.dbuni
    "Zaista treba samo voleti;i treba voleti što možemo da volimo"..
    Malo mi je nejasna postavka...da li "možemo" zapravo znači da imamo,kao najsavršenija životinjska vrsta,takvu mogućnost usled postojanja genetskog koda za takvo šta?
    Ili si mislio pod tim nešto drugo?

A "mislim,dakle,postojim"="volim,dakle,živim" ,jeste savršeno povučena paralela,Lončaru !
    "treba voleti što možemo da volimo ." -- pretpostavljam da se čovek rađa sa ovim svojstvom, pa to vidim kao svojevrsnu moć koju treba voleti ---neki ljudi neznaju da vole , stoga ovi što stoje nasuprot njih treba da vole tu svoju moć ....... koliko vidim ti voliš tu svoju moć i ceniš je kod drugih....ta naša moć , jedan je od ključeva brave očovečenja .
  12. lejla.al.dbuni (avatar)
    "treba voleti što možemo da volimo ." -- pretpostavljam da se čovek rađa sa ovim svojstvom, pa to vidim kao svojevrsnu moć koju treba voleti ---neki ljudi neznaju da vole , stoga ovi što stoje nasuprot njih treba da vole tu svoju moć ....... koliko vidim ti voliš tu svoju moć i ceniš je kod drugih....ta naša moć , jedan je od ključeva brave očovečenja .
    Dakle,dobro sam razumela..mislimo na istovetan način.

I drago mi je da se takvo nešto nazvao "našom moći",Lončaru...