Otici iz Srbije, ili ostati? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

МАЧАК

Otici iz Srbije, ili ostati?

Oceni ovaj blog
Citat Original postavio МАЧАК Pogledaj poruku
Ja sam poput tebe dobio garancije, avionsku kartu...jos 1991.
za Orlando na Floridi...Nisam otisao....Otisao sam u nama susednu drzavu....
Ni jednoga momenta ne zalim sto ne odoh...jer se tih godina ozenih
devojkom koju sam voleo, koja je danas moja supruga,
koja mi je rodila tri sina.... Najstariji moj sin je dobio poziv prosle godine
da ide za Kanadu...da se useli.... On nije hteo... i ako sam ga nagovarao da ide...
Resio je da upise fakultet i ostane ovde... Danas je student...
Ti, da si moj sin, savetovao bi te da ides...pogotovu danas...
jer niti ja, niti mnogi u mome okruzenju ne vidimo perspektivu za mlade u ovoj drzavi...
Vidim da si ambiciozan, pametan...ali ti je potreban taj PODSTREK,
koji cak i od nas na forumu ocekujes... Pa...IDI DECACE....
Srbija ce i dalje ostati tamo, gde je sada...
Mi ako ti budemo nedostajali...pa nadam se da i u toj drzavi postoji net...?
Mozda se promeni situacija u ovoj drzavi... Mozda dodje dan,
kad ce se ceniti mladi skolovani ljudi....pa ces uvek biti dobrodaosao...?
A, ako se te promene ne dese u skorije vreme,
ti mozes biti patriota...i pomoci Srbiji...TAMO NEGDE DALEKO....
Za kraj, citiracu ti kratku recenicu, koju procitah... negde...
.... Остајте овде! Писаћу вам!....

Pošalji "Otici iz Srbije, ili ostati?" na Facebook Pošalji "Otici iz Srbije, ili ostati?" na Google Pošalji "Otici iz Srbije, ili ostati?" na My Yahoo! Pošalji "Otici iz Srbije, ili ostati?" na Live Pošalji "Otici iz Srbije, ili ostati?" na MySpace Pošalji "Otici iz Srbije, ili ostati?" na Twitter Pošalji "Otici iz Srbije, ili ostati?" na Digg Pošalji "Otici iz Srbije, ili ostati?" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    ...jutros sam napisao ovo, kao komentar na tekst - logika je napustila srbiju:
    "...nakon proterivanja logike i zdravog razuma , u državi su nastala ništačka vremena ......ništaci su konstatovali da je đavo neznalica, neradnik - čovekoljubac , i proglasili ga tehnološkim neupotrebljivim viškom ...otpušten je bez otpremnine i proteran sa ovih prostora ...doduše , on kad je video skim ima posla, pobegao je glavom bez obzira ...sad njegov posao rade personalne postavke u institucijama vlasti i takozvanim narodnim i građanskim ustanovama i organizacijama ............. tako da tvoji tekstovi blago ( rekao bih nežno ) odslikavaju pravo stanje stvari ......... ako momak iz autobusa uđe u politiku , može biti i ministar ( a kamoli član upravnog odbora PTT-a ) ------može ti zatrebati kadgod ( recimo kad budeš sedeo ispred krivičnog veća i branio se odkud tebi poriv da budeš: častan , pošten , pravičan , uljudan , sveznalica , čovekoljubiv .............. jednom rečju kad budeš bio optužen za izdaju srpštine ) ; nikad se nezna u ovoj državi i sa ovim narodom ( ovde je sigurna kuća za viševekovne : ratne zločince i profitere ; političke razbojnike i ništake ; zilote ; pljačkaroše i ništake ; neznalice krvavih ruku i koljače svih političkih i religijskih boja ) ... tako je to poodavno."

... dakle, manje više ista stvar viđena na dva načina ---- ali isto pitanje i ista dilema ... no , razlozi koji navode čoveka na ovakva pitanja moraju da budu okvalifikovani , mora da im se kroz kvalifikaciju definiše sociološko pravana dimenzija ---------dakle,
    kojom to ključnom rečenicom možemo da definišemo tu pojavu , kojom bi rekli da razumemo tekst u oba bloga ( pa i moj komentar ) ............ i ovde nastaje spor između mene i " Mčka " , jer ne želi da vidi da su to : radnje sa genocidnim namerama , kojima je izloženo stanovništvo ove zajednice ceo jedan vek --- tako je to
  2. МАЧАК (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...jutros sam napisao ovo, kao komentar na tekst - logika je napustila srbiju:
    "...nakon proterivanja logike i zdravog razuma , u državi su nastala ništačka vremena ......ništaci su konstatovali da je đavo neznalica, neradnik - čovekoljubac , i proglasili ga tehnološkim neupotrebljivim viškom ...otpušten je bez otpremnine i proteran sa ovih prostora ...doduše , on kad je video skim ima posla, pobegao je glavom bez obzira ...sad njegov posao rade personalne postavke u institucijama vlasti i takozvanim narodnim i građanskim ustanovama i organizacijama ............. tako da tvoji tekstovi blago ( rekao bih nežno ) odslikavaju pravo stanje stvari ......... ako momak iz autobusa uđe u politiku , može biti i ministar ( a kamoli član upravnog odbora PTT-a ) ------može ti zatrebati kadgod ( recimo kad budeš sedeo ispred krivičnog veća i branio se odkud tebi poriv da budeš: častan , pošten , pravičan , uljudan , sveznalica , čovekoljubiv .............. jednom rečju kad budeš bio optužen za izdaju srpštine ) ; nikad se nezna u ovoj državi i sa ovim narodom ( ovde je sigurna kuća za viševekovne : ratne zločince i profitere ; političke razbojnike i ništake ; zilote ; pljačkaroše i ništake ; neznalice krvavih ruku i koljače svih političkih i religijskih boja ) ... tako je to poodavno."

... dakle, manje više ista stvar viđena na dva načina ---- ali isto pitanje i ista dilema ... no , razlozi koji navode čoveka na ovakva pitanja moraju da budu okvalifikovani , mora da im se kroz kvalifikaciju definiše sociološko pravana dimenzija ---------dakle,
    kojom to ključnom rečenicom možemo da definišemo tu pojavu , kojom bi rekli da razumemo tekst u oba bloga ( pa i moj komentar ) ............ i ovde nastaje spor između mene i " Mčka " , jer ne želi da vidi da su to : radnje sa genocidnim namerama , kojima je izloženo stanovništvo ove zajednice ceo jedan vek --- tako je to
    Slazem se sa tobom....u svakom slovu stosi napisao....
    Posebno onaj deo...RADNJE SA GENOCIDNIM NAMERAMA....
    Ali, barem ja, u ovom momentu ne vidim izlaz iz situacije u kojoj se nalazimo...
    Barem ja ne vidim te ljude ili coveka koji bi pokrenuli lavinu....
  3. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio МАЧАК
    Slazem se sa tobom....u svakom slovu stosi napisao....
    Posebno onaj deo...RADNJE SA GENOCIDNIM NAMERAMA....
    Ali, barem ja, u ovom momentu ne vidim izlaz iz situacije u kojoj se nalazimo...
    Barem ja ne vidim te ljude ili coveka koji bi pokrenuli lavinu....
    Retki prihvataju tu belodanu istinu i izražavaju sumnju , da kad ljudima uskraćuješ pravo na život dostojna čoveka , da vršiš radnje sa genocidnom namerom ......a to što si opisao u blogu , zaista je takva radnja ( a da ne govorimo o dekadentnim radnjama -- pederizmu ; pljačkanju pa i ubijanju na ovaj ili onaj način ) .... najgrđa moguća stvar je duhovni kanibalizam, koji mi preživljavamo ceo jedan vek , stoga je nemoguće u takvom paklu izroditi takvu kritičnu masu koja će kao lavina da pročisti državu .... zato , nužno mora se o ovome govoriti - iz sata u sat , iz dana u dan ; nebili se duhovnost / čovečnost preporodila međ nama .... inače , kao kanibali poješćemo i poslednje tragove čovečnosti u nama pa i nas same !