Mile kesa - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

MALI TALASI

Mile kesa

Oceni ovaj blog

...zvali smo ga, "banka žar". Majka mu je odavno umrla,otac alkoholičar a stariji brat na odsluženju zatvorske kazne. Od bliže familije nije imao nikoga, brinuo je sam o sebi.
Subotom je rano ustajao,raspaljivao žar,odlazio na groblje i tamo ga prodavao ljudima za kandila, šetajući između spomenika tiho je govorio, "banka žar".Sa to malo zarađenog novca živeo je do sledeće subote. Iako prepušten sebi uvek je bio čist, ispeglan i redovan u školi. Jednoga dana dobio je novi nadumak "Mile kesa"..
Kako je rastao shvatao je da postoje i drugi načini da zaradi za život.. Nekako u to vreme se pojavljuju prve plastične kese...Mile na pijaci između tezgi svakodnevno uzvikuje "kese,kese"...vrlo brzo je zakupio tezgu a pored kesa na tezgi su se našle i plastične posude. Posao se polako širio, on je odrastao... u njegov život je ušla i jedna devojka koja mu je vratila osmeh na lice.
Imao je osećaj za posao i veliku želju koja ga je vukla napred. Radio je i danju i noću ali se nije odvajao od svoje tezge iako je napravio malu fabriku za proizvodnju plastike.U međuvremnu je kupio i jednu od najvećih kuća,opremio najskupocenijim nameštajem, popločao mermerom....

Život je svakome od nas odredio put, razdvojio nas ali se ponekad sretnemo... Jednoga dana čujem da se moj drug iz mladosti "Mile kesa" ubio..............

Zašto ove kapije...pored jedne slične smo satima pričali i maštali........

Pošalji "Mile kesa" na Facebook Pošalji "Mile kesa" na Google Pošalji "Mile kesa" na My Yahoo! Pošalji "Mile kesa" na Live Pošalji "Mile kesa" na MySpace Pošalji "Mile kesa" na Twitter Pošalji "Mile kesa" na Digg Pošalji "Mile kesa" na del.icio.us

Ažurirano 11.10.2010. u 11:00, autor: SibirskiTigar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
  1. SibirskiTigar (avatar)
  2. zxy (avatar)
    Gledano ovako spolja izgleda kao ćud sudbine ali iznutra postoji neminovan lanac uzroka i posledica čiji neizbežan sled je ustvari životni tok svakog od nas.Zacrtan valjda u genima razvija se kao film ,neumoljivo precizno....
  3. SibirskiTigar (avatar)
    ZXY - skuplja se godinama u čoveku i pukne kad dodje vreme da uživa...hebiga

4. zxy (avatar)
    Zaboravih da dodam da se lanac uzroka i posledica odnosi i na spoljne okolnosti koja nes prate u životu.Koliko god mi mislili da možemo nešto da biramo ....mislim da se samo zavaravamo.
  5. SibirskiTigar (avatar)
    ZXY - rodjenjem je svakom put zacrtan...koliko okolnosti i mi licno možemo da utičemo?....

6. Arhimed 1 (avatar)
    Svako postojanje pa i život u ljudskom shvatanju ovog pojma, verujem da ima svoju misiju u delu univerzuma koji mu je dokučiv. A ta misija ne zavisi od naše namere ni naše volje, nego od zadatka koji nam je poveren.
  7. zxy (avatar)
    Pa u uzočno posledičnom lancu nije baš sve uvezano.Cvaka posledica ima svoj uzrok ali nema baš svaki uzrok posledicu.Svi imaju očeve ali nemaju svi decu .Ali to je izgleda jedino odstupanje od inače striktnog pravila.
    Kaže se da mudar čovek upravlja svojom sudbinom ali sudbina odredjuje ko će biti mudar.
    I tako možemo da mislimo šta hoćemo ali radimo ono što moramo.Ebiga.
  8. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio Arhimed 1
    Svako postojanje pa i život u ljudskom shvatanju ovog pojma, verujem da ima svoju misiju u delu univerzuma koji mu je dokučiv. A ta misija ne zavisi od naše namere ni naše volje, nego od zadatka koji nam je poveren.
  9. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Pa u uzočno posledičnom lancu nije baš sve uvezano.Cvaka posledica ima svoj uzrok ali nema baš svaki uzrok posledicu.Svi imaju očeve ali nemaju svi decu .Ali to je izgleda jedino odstupanje od inače striktnog pravila.
    Kaže se da mudar čovek upravlja svojom sudbinom ali sudbina odredjuje ko će biti mudar.
    I tako možemo da mislimo šta hoćemo ali radimo ono što moramo.Ebiga.
    Uozbilji smo mi ovu temu mnogo...može I ovako...nastavi ZXY

Ako danas stvarno želiš
    Možeš samnom dan da deliš
    Otvori mi KAPIJU
    Povešću te u čaršiju
    Kupiću ti malo ogledalce
    I šareno licidersko srce
    Ako želiš nešto mnogo veće
    Svraticemo u butik Versaće...

10. zxy (avatar)
    Imaš pravo ne vredi biti mnogo ozbiljan ni život nije takav.Nego pogodio si temu koje me baš okupira ;gledam svoj slučaj i pokušavam da ga razumem...ali samo vedrije treba...uvek.Tako je bolje.
    Kad ispadne nešto dobro zasluga je naša a kad ne valja kriv je drugi i .....teramo dalje hahaha.
  11. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Imaš pravo ne vredi biti mnogo ozbiljan ni život nije takav.Nego pogodio si temu koje me baš okupira ;gledam svoj slučaj i pokušavam da ga razumem...ali samo vedrije treba...uvek.Tako je bolje.
    Kad ispadne nešto dobro zasluga je naša a kad ne valja kriv je drugi i .....teramo dalje hahaha.
    Treba skupiti hrabrosti i istini pogledati u oči...na kraju tog nečeg što se desilo uopšte nije važno ko je kriv

"I još u staroj kući živim
    isti broj na kapiji
    u duši mi ista ljubav
    samo ja sam stariji"
  12. goksi65 (avatar)
    Citat Original postavio SibirskiTigar
    Uozbilji smo mi ovu temu mnogo...može I ovako...nastavi ZXY

Ako danas stvarno želiš
    Možeš samnom dan da deliš
    Otvori mi KAPIJU
    Povešću te u čaršiju
    Kupiću ti malo ogledalce
    I šareno licidersko srce
    Ako želiš nešto mnogo veće
    Svraticemo u butik Versaće...

Lepo ali otkljucaj katanac.
    Malo sale u ovoj stvarno tuznoj prici
    Ažurirano 11.10.2010. u 12:50, autor: SibirskiTigar
  13. SibirskiTigar (avatar)
    goksi65 - otključano

"Kad zaskripi kapija
    srce moje uvijek zaigra
    misli da od nekud ides ti
    moja sreco, moja ljubavi"

Ažurirano 11.10.2010. u 12:56, autor: SibirskiTigar
  14. goksi65 (avatar)
    A neko sam napravi vrata
    Ažurirano 11.10.2010. u 13:11, autor: SibirskiTigar
  15. SibirskiTigar (avatar)
    goksi65

"Na trenutak stadoh pred kapijom tvojom
    baš na ono mesto gde smo mi stajali
    gde smo se voleli, gde smo se ljubili
    i na kraju tuznih srca rastajali"

16. zeljena (avatar)
    Stara kapija
    Zardjala brava
    Zaboravljena od svih
    Svoj vecni san spava...

17. SibirskiTigar (avatar)
    zeljena

18. zeljena (avatar)
    Iza svake kapije
    Tajna se neka krije...

19. goksi65 (avatar)
    Vrata ko vrata.
    Nekad drvena, nakad od metala.
    Nekome zatvorena
    nekome otvorena
    Nekoga vode do raja
    a nekoga do pakla

[IMG]http://3.*****************/_80RcCmPHDWI/TCCdSPbAm8I/AAAAAAAAA7k/g6NY5L7tLYc/s1600/vrata+raja.jpg[/IMG]
    Ažurirano 11.10.2010. u 15:25, autor: SibirskiTigar
  20. zeljena (avatar)
    Plave ,crvene,
    Zute i zelene,
    Drvene,gvozdene
    Otkljucane,zakljucane,
    Ljubavlju optocene...

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja