Bozemesacuvajisakloni

E pa ne mogu cudom da se nacudim. Ovako veliki i mnogoljudni sajt, toliko moderatora,, supermoderatora, administratora a blog sekcija - katastrofa.
Postoje li ikakva pravila blogovanja? Sve sam prekopala al' ne nadjoh... mislim nadjoh sta se ne sme.... ali uslove koje jedan blog MORA da ispunjava - to nema.
Jedan video - blog.
Reklama sa receptima za tortu - blog.
Politicke teme - blog.
Sve prolazi, sve se menja - zbogom ostaj - dovidjenja !
 
Torte obozavam, posebno cokoladne, ali u fizideru :)
Politicari su mi omiljena zabava, ali na tv-u
Salvete cuvam sto je moja mama skupljala...
Jel ovo dovoljno kreativno za jedan blog?

Bando jedna raspustena, ti si bas resila da demoliras Krstu? :)

 
Ako sam te dobro razumela ti smatraš da svaki post na jednom blog sistemu treba da bude autorsko delo, po mogućnosti sadržajno i smisleno?
To je teška utopija, jer blog nije književnost niti je ikad imao nameru da bude. Blog je površna želja za komunikacijom i prezentacijom dela sebe. Instant prezentacija bez predumišljaja.
Uostalom, ako neko želi da sebe prezentuje kroz recept za tortu, tekst pesme (nepotpisan) ili tuđi uradak uzet sa youtube(ta) i tako uspeva da izmeditira sebi neki poluizlaz u virtuelni svet, greh bi bilo sputavati kreativnost, pa čak i tako nakaradnu i b(l)ogoneugodnu.
Zato glasam za liberalnu moderaciju.
 
Kljucna rec je kreativnost.
Ukoliko nema sputavanja, blogovi vremenom sasvim spontano dobijaju konacnu formu i izraz, emociju.
Vecina je jako zanimljiva i pitka, a pojedini blogovi su, stvarno ne preterujem, remek dela.
Ako primetis poneki prazan blog, samo youtube link, ili psovka po rezimu, ne osudjuj odmah.
Sacekaj. Posmatraj.
Mnogi su bas tako poceli; neko stidljivo, neko agresivno.
a onda su, mozda zbog komentara a mozda zbog izostanka komentara, postali opsirniji. bolji.
I dalje sa istim idejama, ali sa sve vise argumenata.
i to je proces koji nema kraja. Blogovi postaju bolji zato sto blogeri postaju bolji.
Potrebno je samo malo vremena. strpljenja. neosudjivanja.
pozdrav.
 
Poslednja izmena:
hakim bej;bt111567:
Ako primetis poneki prazan blog, samo youtube link, ili psovka po rezimu, ne osudjuj odmah.
Sacekaj. Posmatraj.
Hajde reci posteno sta tu ima da se posmatra? Zar tome ne sluzi forum? Zar na forumu ne postoji mali milion takvih tema... uz koju pesmu se osecate kao da letite... youtube romantika...
O paljbi na rezim tek da ne pricam.
Blog je na Krstarici zloupotrebljena kategorija i treba postaviti jasna pravila blogovanja - koje uslove jedan blog mora da ispunjava da ne bi bio obrisan sa ove strane.
 
hakim bej;bt111567:
Vecina je jako zanimljiva i pitka, a pojedini blogovi su, stvarno ne preterujem, remek dela.
I jos nesto... ne sumnjam da ima remek dela, nisam sve procitala (to je preko 1200 strana svega i svacega)... ali pouzdano znam da bi nekoga bilo sramota da ostavi svoj tekst ovde. Ispod casti.
Krstarica mora malo vise da povede racuna o kvalitetu.
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe za tenzijama. Svako ima prava na svoj nacin da razmislja i da to kaze. I svako moze da nadje i cita ISKLJUCIVO ono sto zeli i sto ga zanima. Tek po forumu ima svega i svacega, te se mora biti jako obazriv u svojim postovima, i gde ih postavljas. Nije mi namera da ikome namecem svoje misljenje i ne ocekujem od ikoga da to cini ni prema meni ni prema bilo kome. Znaci, svako cita i pise ono sto zeli i gde zeli.
 
goksi65;bt111623:
Nema potrebe za tenzijama. Svako ima prava na svoj nacin da razmislja i da to kaze. I svako moze da nadje i cita ISKLJUCIVO ono sto zeli i sto ga zanima. Tek po forumu ima svega i svacega, te se mora biti jako obazriv u svojim postovima, i gde ih postavljas. Nije mi namera da ikome namecem svoje misljenje i ne ocekujem od ikoga da to cini ni prema meni ni prema bilo kome. Znaci, svako cita i pise ono sto zeli i gde zeli.

Uh vec se zabrinuh da ce ostati na baxuznih 13 komentara. :zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Moje pisanije (ne mogu da kazem da je to blog vec sugestija i za to bi morala da postoji tema na forumu a ne da se ovako provuce kroz blog sekciju) je upuceno administraciji. Odlicno oni znaju o cemu ja ...
Tacno je da svako pise sta zeli i gde zeli i tu je osnovni problem. Neka ogranicenja, jasna pravila bi morala da postoje.
Nema tenzije, ovo je samo konstruktivan predlog jednog posmatraca. :)
 
raspustena_banda;bt111627:
Uh vec se zabrinuh da ce ostati na baxuznih 13 komentara. :zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Moje pisanije (ne mogu da kazem da je to blog vec sugestija i za to bi morala da postoji tema na forumu a ne da se ovako provuce kroz blog sekciju) je upuceno administraciji. Odlicno oni znaju o cemu ja ...
Tacno je da svako pise sta zeli i gde zeli i tu je osnovni problem. Neka ogranicenja, jasna pravila bi morala da postoje.
Nema tenzije, ovo je samo konstruktivan predlog jednog posmatraca. :)
Moje izvinjenje. Nisam bio precizan. U stvari polazim od toga da ovde pisu relativno normalni ljudi i da imaju sposobnost da nadju, ili otvore temu gde bi pisali ili citali ono sto zele. Na zalost, ima dosta ljudi koji svesno ili nesvesno remete neku normalnu, kreativnu, saljivu ili ma kakvu prepisku. Tu pronalaze neki lek za svoje komplekse.
 
Ja sam ovde primetila jedan drugi fenomen, kad su blogovi/blogeri u pitanju.
Pored par blog servisa u srba, i solidnog broja blogera koji pišu na svojim domenima, postoji i nekoliko portala koji imaju tu blog sekciju.
Ovi zadnji su show. Imam utisak da tu piše veliki broj ljudi koji nikada u životu ni jedan blog post nisu pročitali, ali su osetili neodoljivu potrebu da dušu svoju, ili tuđu (u formi plagijata), istresu nemoćni da odole praznom tekstboxu.

Onda ti naivno dođeš, i kreneš da čitaš blogove.
(zapravo, natera te raspustena_banda da dođeš jer vazda ne može da odoli da sa svakim podeli ono što joj se svidi)
Neki ti se dopadnu.
Vidiš da ne postoji opcija da tu napraviš svoj blogroll (listu blogera koje voliš da čitaš), i padne ti na pamet da te ljude koje voliš da čitaš dodaš kao prijatelje, jer ti je to neko logično rešenje za ovakvu blog postavku.

A onda se desi ovo:
“Vidim da si me dodao/la za prijatelja, i ne znam čime sam to zaslužio/la, ja ne prihvatam prijateljstva olako i ne želim svakog za prijatelja”
Onda ti odgovoriš: “Volim da čitam blogove, a vidim da ne postoji opcija da se omiljeni blogeri na drugi način označe, pa pomislih da je u redu da im uputim zahtev za prijateljstvo i na taj način pratim šta pišu.”
I izviniš se ako je zahtev bio neprikladan, i ako je na bilo koji način zasmetao primaocu.

A onda dobiješ lekciju iz lepog ponašanja (!?!?!) :dash:
U formi: “ja pišem samo za jednu osobu, ko si ti da mi čitaš moju privatnost, zašto mi persiraš, šta hoćeš od mene, deluješ prostojno ali šta tebe zapravo zanima, šta ja mogu da očekujem od tvog prijateljstva i sl.”

E, tad se prekrstiš i suzbiješ svoju potrebu da nekom objašnjavaš da i ti imaš svoj blog, da je cilj svakog blogera da mu blog bude čitan, da je normalno da se blogeri povezuju u svoje mreže iako postuju na različitim blog sistemima, da se sa čitaocima postupa korektno i sa poštovanjem, da blog nije privatna prepiska, i da ljudi koji čitaju blogove uglavnom nemaju nikakve lične namere spram autora.

Al’ se na vreme dozoveš k pameti i odustaneš.
I odeš tamo gde se ta pravila odavno znaju, i podrazumevaju.
 
Nadam se da ce se i neka pravila na blogu promeniti.
Blogeri znaju da blog nije mesto za:
- razmenu sličica "Životinjsko carstvo"
- youtube link bez ikakvog propratnog, ličnog komentara
- stihove poznatih autora koje bi neko "hteo da podeli sa drugima" (za to postoji pdf Književnost, ili bilo koja chat tema na forumu)
... (ostalo sami dopunite)

Biće promena.
 
`Sve prolazi, sve se menja - zbogom ostaj - dovidjenja ! `

Eto vidis kako si lepo ukapirala..dodjoh,videh,odoh.
Ne razumes ove stvari oko Bloga.
Kad razmislis,kazace ti se samo...tvoj nick govori upravo o tome.
Ovo je dobronameran komentar na tvoje nerazumevanje onoga o cemu govoris...
 
lejla.al.dbuni;bt111689:
`Sve prolazi, sve se menja - zbogom ostaj - dovidjenja ! `

Eto vidis kako si lepo ukapirala..dodjoh,videh,odoh.
Ne razumes ove stvari oko Bloga.
Kad razmislis,kazace ti se samo...tvoj nick govori upravo o tome.
Ovo je dobronameran komentar na tvoje nerazumevanje onoga o cemu govoris...
Procitaj logisticarkin drugi komentar. Razumemo se mi odlicno... i administracija Krstarice to zna.
 

Back
Top