Bozemesacuvajisakloni

E pa ne mogu cudom da se nacudim. Ovako veliki i mnogoljudni sajt, toliko moderatora,, supermoderatora, administratora a blog sekcija - katastrofa.
Postoje li ikakva pravila blogovanja? Sve sam prekopala al' ne nadjoh... mislim nadjoh sta se ne sme.... ali uslove koje jedan blog MORA da ispunjava - to nema.
Jedan video - blog.
Reklama sa receptima za tortu - blog.
Politicke teme - blog.
Sve prolazi, sve se menja - zbogom ostaj - dovidjenja !
 
Da, ako je na ličnom domenu ili specijalizovanom blog servisu (blogger, wordpress...) Ukoliko je deo nekog portala onda su pravila nešto drugačija. Najveći deo blogova na ličnim domenima je i nastao kao odgovor na ograničenja koja su neminovna na sajtovima gde je blog samo deo sadržaja.

Sta je sadrzaj Krstarice da bi blogovi bili ograniceni njime? :)

A i ne bih se slozio sa tom podelom. Sustina bloga je licna stranica na internetu.Neka vrsta dnevnika gde mozemo zapisivati svoje misli i deliti ih sa drugima . Sam blog je nastao iz tkz. "online diary".
Ne znam i ne bih rekao da neki sajt ogranicava sadrzaj koji se sme pisati na njegovim blogovima? To onda nije blog vec forum o odredjenim temama.
 
Kacenje youtube spota vise govori o mom trenutnom raspolozenju, verovatno o boji sledeceg bloga, boji dana koji je za mnom.
Taj blog nije samo youtube spot.
Itekako je lican.
Govori tako puno o autoru bloga. O njegovom trenutnom raspolozenju, razmisljanju, stavu, poruci koju salje svetu...
Govori onome ko zeli da vidi. Onome ko ne zmuri.
Ne zeleti videti je izbor. Ne prihvatiti vidjeno je plitkost.
Treba biti plitak pa videti samo youtube spot.
Potrudite se.
Razumite. Pravite se dok stvarno ne pocnete da razumete.
Ulozite u sebe.
Postacete bogatiji.
@logisticarka: razlog sto je krstarica blog ovoliko posecen je upravo dobra administracija.
Moderatori brisu: 1. spam, 2. uvrede Hvala im na tome (nisam verovao da cu ovo reci).
Moderatori nisu umetnicki ziri pa da brisu blogove koji nisu, bozemesacuvajisakloni, umetnoss.
Pre nego pustis sledecu poruku, mozes procitati pravila bloga.
Ne znam da li te je necim zaduzila ili samo imas potrebu da smiris situaciju, mislim da ne treba trositi svoj rejting pokusavajuci da opravdas (ili makar ublazis) nevaspitanje.
 
logisticarka;bt111839:
Slažem se, ali nije li ugrožavanje autorskih prava postavljanje citata bez potpisa, slika skinutih sa neta (bez označavanja izvora), i kulinarskih recepata preuzetih (sa sve slikama) sa tuđih sajtova?


Administracija.
Zašto?
Zato što to nije stvar ličnog stava već uređivačke politike jednog javnog servisa, čiji rejting i kredibilitet zavisi od sadržaja koji se na njemu mogu naći.

Ovo prvo podržavam.......sama sam pronalazila svoje tekstove kojekuda i to bez napisanog izvora i autora. Tekstovi su preuzeti odavde. Zar je teško prekopirati i ime autora pored celog teksta? Ćera se bunila, napisala im pisamce kako to nije kulturno i i da iz poštovanja trebaju da napišu ime autora. Admin je odgovorila da je to kod njih tako.... kraj.

Mislite da je uredjivačka politika da ne može u blogu biti klip ili recept? Pa ako je nekom blogeru po volji neka stavi taj klip na svoju internet stranicu jer je to izraz njegove volje u tom momentu. Zašto blog mora biti autorsko delo? ....Ako želimo mi ćemo se pridružiti a ako ne samo ćemo produžiti dalje. Na kraju krajeva, mi smo ovde baš lepa slavlja i druženja imali bez ijedne reči autorskog stvaranja ......samo muzika, šala, nazdravljanje.....lepo proslavismo rodjendane, diplomiranja....svima lepo a sve se okupili stvaraoci......autori.....milina. To je vrednost i nikakva cenzura i uredjivačka politika to ne sme da zabrani jer je cilj druženje i komukacija. Mom prijatelju, koji je sjajan pisac i ovde već dugo, je juče obrisan blog sa klipom i još dva moja klipa postavljenim kao komentar.......eto, obrisano je a zapravo je taj klip bio poruka prijateljstva....jedno prijateljsko hvala.....ali je administracija obrisala. Znači.......briše se.
 
logisticarka;bt111818:
Lejla,

Mislim da tvoj komentar, iako je bio uvredljiv, nije trebalo da bude izbrisan, jer i on, takav kakav je, oslikava atmosferu u ovoj (nekoj, bilo kojoj…) blog zajednici.

Nisam poklonik tvog stava da misleći i daroviti ljudi ne treba da “bacaju bisere…” . Molim te da ne sputavaš Hakima da izrazi svoje stavove, jer su oštri, precizni i jasni komentari na svakom blogu dobrodošli.
Žao mi je što smatraš da ovde postuju svinje. Iskreno mi je žao.
Mi, svinje, nikad ne bismo sebi dozvolili da na tuđem blogu pozivamo čitaoce da ne komentarišu. Jer i svinja zna da treba da rovi samo po svom dvorištu.

Nisam tebi nista rekla u `uvredljivom` komentaru vec gospodjici Raspustenoj bandi koja iznosi nebuloznu kritiku o necemu sto ne poznaje,a sebi daje za pravo..
Ako si ti njen advokat,onda je to druga pozicija ovog komentara.
Uzgred,te `svinje` koje pominjes,u mom izbrisanom komentaru nigde nisu pomenute.
`Ne vredi bacati bisere` ne vodi uvek asocijaciji `svinjama`.
Moj kontekst je podrazumevao nesto drugo...ali.znas kako,Logisticarko,svako se prepozna u nekom kontekstu.

A Hakima Beja,mog prijatelja,ne sputavam....on i ja razmisljamo u veoma slicnim misaonim kategorijama,tako da ne preuzimaj ponovo ulogu i njegovog advokata.
Ne poznajes coveka i ne mozes da znas da je njega nemoguce sputati.

Uzgred...svinja zna da rovi svuda,bez ogranicenja...znaci i po tudjem dvoristu.
Kao sto mnogi,nicim pozvani i prozvani,to cine na ovom prostoru koji sami gradimo/blogu.
Gradimo ga kako zelimo i mislimo da je sasvim Ok...pa rekoste `da ste ovde dosle po preporuci da je veoma zanimljivo`(vratite se na pocetak komentara,pa potvrdite ili demantujte sebe).

U tvoju cast,napisacu jedan post o ovome i posveticu ga tebi...
Kao ilustracija ide adekvatna muzicka numera sa youtube-a,a kao prilig odgovarajuci recept (dvostruki,kulinarski i poucni-tipa `draga Saveta`).
Na taj nacin cu spojitim lepo sa korisnim...ako kapiras (nadam se tome,sudeci po tvom nicku) sta sam htela da ti kazem..

I ako Raspustena banda opet ne obrise ovaj komentar...jasno.
 
@Oziman, Ljiljo MMM,

Nije u pitanju sadržaj, nego forma, izgled jednog blog sistema. Hajde,ne mrzi me da objasnim ponovo.
Klasični blog servisi ( wordpress, blogger, i nekoliko domaćih…) daju korisniku mogućnost da u okviru tog sistema sami naprave svoju blog stranicu, lični dnevnik kako vi kažete (a ja se slažem) koja ima svoju zasebnu adresu, gotovo nezavisnu od servisa koji tu uslugu pruža. Tu ne postoji razlog da se na bilo koji način utiče na korisnike da svoje blog stranice urećuju na određen način, jer je pristup blog stranici drugačiji, i sadržaj jednog bloga ni na koji način ne utiče na rejting ostalih ili kvalitet celog sistema koji pruža hosting uslugu.

Web portali koji poput Krstarice imaju brojne druge sadržaje, tipa Forum, Chat, lične strane korisnika i sl. moraju da na neki način tematski odvoje blog kategoriju i tako omoguće da se ona tematski razlikuje od ostalih sadržaja, da ne bude nastavak forumskih tema “poezija”, “omiljeni citati”, “smešne slike sa neta”. Nije bitan kvalitet napisanog, nije bitan ni sadržaj u smislu da to što se objavi kao blog mora biti tematski zanimljivo i literarno savršeno, bitan je taj lični pečat koji nedostaje blog postovima i koji bi ih odvojio od bezličnih forumskih tema.


@Hakime,

Imam problem da komuniciram sa ljudima koji svaku diskusiju spuste na lični nivo.
Što se tiče konstruktivnog dela tvog komentara, pročitaj odgovor za Ozimana i Ljilju.
Za ostalo, ne znam… ne umem da odgovaram na uvrede, a ne mogu ni da se složim sa tobom da sam nerazumna i plitka.
Za moj rejting ne brini, nikad nisam imala ambicije da budem net celebrity.


@Lejla,

Jedino neprijatnije od toga da nekog okarakterišeš kao ličnost pred “koju ne treba bacati bisere” je to da vređaš inteligenciju onih koji ovo čitaju sa konstatacijom da nastavak te rečenice može biti raznolik. Volela bih da mi u tom blogu posvećenom meni objasniš pred koga se još biseri ne bacaju, i nadam se da me nećeš razočarati sadržajem, jer to će biti prvi blog koji mi je posvetila jedna dama.
 
@logisticarka: Tvoj problem ima resenje !
ako malo pazljivije pogledas moj prethodni post, videces da si odgovorila na sadrzaj koji nije tebi namenjen
osim ako ti raspustena_banda nije drugi nick.
 
Poslednja izmena:
raspustena_banda;bt111865:
Lejlo, zlato, treba da lecis tu opsesiju svinjama! Ovde su ozbiljne teme u pitanju, nemoj stalno svinje-pa-svinje, tesko mi vise da te brisem.

Opsesija,kazes?
ha,ha,ha..
Nemoj duso da se hvatas sebi nerazumljivih pojmova,jer ne znas pravo znacenje ovog psiholoskog termina,Raspustena...
Rado bih ti zakazala dolazak u ordinaciju,ali svi su mi termini trenutno popunjeni..

Strpi se malo,ucinicu ti nesto preko veze...sto rece Acca,draga si mi,ma kako ti to neubedljivo zvucalo..

Ovo je,konacno,poslednje moje gostovanje na tvom `inovativnom` blogu,tako da se vise ne mucis oko brisanja,slatkisu...
..a neces valjda da izbrises moj poslednji komentar...a,slatka moja?
 
raspustena_banda;bt111868:
Lejla, vec treci put poslednji komentar...
Hocu, obrisacu, ali sutra... neka se malo cita tvoj uvredljivi komentar.


Pa sta cu,sestro slatka,kad odgovaras na moj komentar upucen Logisticarki.jel`?
A jasno je...ponudila sam ti samo edukaciju iz oblasti opsesija.
Nije ponudjena hospitalizacija...znaci,nema uvrede.

Ako izbrises moj komentar,izbrisaces ga zbog tvog brzopletog (i nekompetentnog) razmisljanja..
Ako si hrabra da se suocis sa greskama u celom ovom postu,ostavi moj predhodni komentar da drugi daju misljenje o njemu..
Hajde budi cool..mozes ti to,slatkice...

Laku noc mila,i lepo mi buji-paji..
 
Ne vidim potrebu da pokazujete ko može dalje da dobaci.Sve o čemu ste pisali može se napisati u par rečenica. Blogom svaki pojedinac može,ima pravo, da iskaže svoj stav,osećanje,razmišljanje,iskustvo... uz jedno malo ALI koje podrazumeva da se na blogu moraju poštovati pravila koje neko mora da propiše. Ta pravila neće ugroziti ni jednog pojedinca ali će sprečiti svakodnjevna iživljavanja nad većinom blogera.TACKA
 
q9EGB.jpg
 
hakim bej;bt111755:
Los, promasen blog, niko nece citati. Potonuce na dno.
Dobar blog ce biti zapazen, posecen, pracen, citiran, upisan u "favorites"...

Po mom misljenju, ovo sto je raspustena_banda napisala nije blog... tako da o njegovom kvalitetu i ne mogu da govorim, ali je i posecen, i pracen i citiran, a sad je i upisan kod mene u favorites :) Raspustena_bando, vrlo dobar, sedi...10+
 
Poslednja izmena:
Press_011;bt112028:
Po mom misljenju, ovo sto je raspustena_banda napisala nije blog... tako da o njegovom kvalitetu i ne mogu da govorim, ali je i posecen, i pracen i citiran, a sad je i upisan kod mene u favorites :) Raspustena_bando, vrlo dobar, sedi...10+

Kazes da los blog moze, zbog dobrih komentara, da postane dobar.
To je ono sto valja razumeti.
To jeste odgovor na temu.
Hvala.
 
hakim bej;bt112051:
Kazes da los blog moze, zbog dobrih komentara, da postane dobar.
To je ono sto valja razumeti.
To jeste odgovor na temu.
Hvala.

Ne znam zasto izvrces moje reci? Veoma jasno sam napisala da ovo nije blog nego tema za forum,
zanimljiva, citana, komentarisana... izazvala mnogo rasprave, pracena... sve je to tacno, ali je ovo i dalje tema za forum. Ni B od bloga ovde nema :)
 

Back
Top