Barijere

Баријере су свуда. Ентропија влада и све тежи ка инертности. Бог није мртав како је говорио Ниче, него је бог заспао, а наше свести су оно што је остало од његове будности. Сваки покрет, удисај, напор, јесте пробијање кроз општу инертност материје која "пада у сан" и тежи ка мртвилу, ка ентропији.

Ми смо као лососи који се пробијају кроз набујалу бујицу узводно.

jumping-socke.jpg


Баријера самог живота највећа је баријера а односи између људи, психолошке препреке и разне друге баналности, јесу баријере али само последица опште инертности света у који смо рођењем доспели.

Да би лосос издржао у оном брзаку, мора прво победити а онда појести друго живо биће. Борба влада свуда, сви смо на бојном пољу а наши саборци су такође наши непријатељи. Иако нам је унутрашње сопство заједничко, у појави влада борба свих против свих, па ко остане а ког бујица однесе. Да би на крају брзак одвукао и последњег.

Једини излаз је наћи заспалог бога у себи јер унутрашње сопство је супстанција овога света. Једино мирно место је унутар духа.

Ходите к Мени сви који сте уморни и натоварени и Ја ћу вас одморити. (Mт. 11, 28-29)
 
Poslednja izmena:
Na inertnost i entropiju mozemo ( moramo ) sami da uticemo.Zasto ponekad ne zamislis sebe kao lososa koji je preplivao brzake i drugima pokazao ( ukazao ) na pravi put. Ovo je imaginacija Ozimane nije pravi zivot i niko te nece istuci ako ukazes otvoreno na nesto sto ti se ne svidja, nece boleti , veruj mi. A mozda ces se lepse osecati.
 
Сви носимо свој крст ходајући према Голготи али исповедање тешко да може тај крст олакшати. Пре ће помоћи оном другом ко то слуша а који је такође натоварио крст на леђа.
"Ima malo stvari koje ljude tako sigurno prenose u dobro raspoloženje kao kada im pričamo neku nesreću koja nas je nedavno zadesila ili kada im otvoreno otkrijemo svoju ličnu slabost.

Šopenhauer

Ове мисли у овом блогу нису одраз личних баријера већ ламент над самом судбином човека уопште.
 
Poslednja izmena:
Upravo o tome pisem......ocigledno se ne razumemo..Ponekad je dobro imati SVOJE misljenje , a koliko mogu da primetim tii se bas nisi dobro naoruzao.
Ne radi se ovde o ispovedanju vec o tvom licnom misljenju o barijerama.
Evo jednog primera ( zbog kojeg sam se danas i javio )
Danima citam vase blogove i sa dosta interesovanja pratim o cemu pisete. Jedan blog mi je posebno skrenu paznju jer se svojom vulgarnoscu i izrazenom vlastitom seksualnoscu kroz formu jasnih detalja
a opet sa jasnim pokusajem prikaza mladosti i neiskustva nije mogao da
me ostavi ravnodusnim. Sve bi to bilo pa proslo, da ljudi cije sam blogove rado citao, nisu poceli komentarisati pisanje ove ocigledno bolesne osobe.Nisam mogao verovati da toliko dvolicnosti postoji kod ljudi koji svakodnevno svoj zivot kuckaju na ovim stranama, za neke sam cak pomislio i da ih poznajem Zbog cega ? Nikada nisam pisao nista na svom blogu te sam smatrao da nemam prava da komentarisem tudje pisanje.....do danas .Izuzetno cenim ono sto ti pises bez obzira na razlicitosti u misljenju i nadam se da neces zameriti sto sam tvoj blog
iskoristio za nesto sto ti ocigledno nisi imao nameru komentarisati, i o cemu nije bila tema...Ja ovu barijeru nisam mogao obici.
 
Poslednja izmena:
Па све што пишем су моја мишљења а да ли су она изникла из земљишта заливаног филозофским знањима није битно.

Приликом контемплација о разним питањима, пре свега филозофије, покушавам доспети до основе ствари, до граница могућности сазнања па и преко тога.

Што се тиче улога који спомињеш нисам упознат. Не знам на који блок, ког учесника форума мислиш?
 
Poslednja izmena:

Back
Top