Barijere - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

oziman

Barijere

Oceni ovaj blog
Barijere su svuda. Entropija vlada. Sve teži ka inertnosti. Bog nije mrtav kako je govorio Nice, nego je bog zaspao, a nase svesti su ono sto je ostalo od njegove budnosti. Svaki pokret, udisaj, napor, jeste probijanje kroz opstu inertnost materije koja "pada u san" i tezi ka mrtvilu.. ka entropiji.

Mi smo kao lososi koji se probijaju kroz nabujalu bujicu uzvodno.

Barijera samog zivota najveca je barijera a odnosi izmedju ljudi, psiholoske prepreke i razne druge banalnosti, jesu barijere ali samo posledica opste inertnosti sveta u koji smo rodjenjem dospeli.
Da bi losos izdrzao u onom brzaku, mora pobediti i pojesti drugo zivo bice . Borba vlada svuda, svi smo na bojnom polju a naši saborci su takodje naši neprijatelji .Iako nam je unutrasnje sopstvo zajednicko, u pojavi vlada borba svih protiv svih, pa ko ostane a kog bujica odnese. Da bi na kraju brzak odvukao i poslednjeg.

Jedini izlaz je naci zaspalog boga u sebi jer unutrasnje sopstvo je supstancija ovoga sveta. Jedino mirno mesto je unutar duha.

Ходите к Мени сви који сте уморни и натоварени и Ја ћу вас одморити. (Mт. 11, 28-29)

Pošalji "Barijere" na Facebook Pošalji "Barijere" na Google Pošalji "Barijere" na My Yahoo! Pošalji "Barijere" na Live Pošalji "Barijere" na MySpace Pošalji "Barijere" na Twitter Pošalji "Barijere" na Digg Pošalji "Barijere" na del.icio.us

Ažurirano 10.06.2016. u 21:08, autor: oziman

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
  2. capljara (avatar)
    Na inertnost i entropiju mozemo ( moramo ) sami da uticemo.Zasto ponekad ne zamislis sebe kao lososa koji je preplivao brzake i drugima pokazao ( ukazao ) na pravi put. Ovo je imaginacija Ozimane nije pravi zivot i niko te nece istuci ako ukazes otvoreno na nesto sto ti se ne svidja, nece boleti , veruj mi. A mozda ces se lepse osecati.
  3. oziman (avatar)
    Svi nosimo svoj krst hodajuci prema Golgoti ali ispovedanje tesko da moze taj krst olaksati Pre ce pomoci onom drugom ko to slusa a koji je takodje natovario krst na ledja.

"Ima malo stvari koje ljude tako sigurno prenose u dobro raspolozenje kao kada im pricamo neku nesrecu koja nas je nedavno zadesila ili kada im otvoreno otkrijemo svoju licnu slabost.
    Sopenhauer
    Ove misli u ovom blogu nisu odraz licnih barijera vec lament nad samom sudbinom coveka uopste.
  4. capljara (avatar)
    Upravo o tome pisem......ocigledno se ne razumemo..Ponekad je dobro imati SVOJE misljenje , a koliko mogu da primetim tii se bas nisi dobro naoruzao.
    Ne radi se ovde o ispovedanju vec o tvom licnom misljenju o barijerama.
    Evo jednog primera ( zbog kojeg sam se danas i javio )
    Danima citam vase blogove i sa dosta interesovanja pratim o cemu pisete. Jedan blog mi je posebno skrenu paznju jer se svojom vulgarnoscu i izrazenom vlastitom seksualnoscu kroz formu jasnih detalja
    a opet sa jasnim pokusajem prikaza mladosti i neiskustva nije mogao da
    me ostavi ravnodusnim. Sve bi to bilo pa proslo, da ljudi cije sam blogove rado citao, nisu poceli komentarisati pisanje ove ocigledno bolesne osobe.Nisam mogao verovati da toliko dvolicnosti postoji kod ljudi koji svakodnevno svoj zivot kuckaju na ovim stranama, za neke sam cak pomislio i da ih poznajem Zbog cega ? Nikada nisam pisao nista na svom blogu te sam smatrao da nemam prava da komentarisem tudje pisanje.....do danas .Izuzetno cenim ono sto ti pises bez obzira na razlicitosti u misljenju i nadam se da neces zameriti sto sam tvoj blog
    iskoristio za nesto sto ti ocigledno nisi imao nameru komentarisati, i o cemu nije bila tema...Ja ovu barijeru nisam mogao obici.
    Ažurirano 01.10.2010. u 00:08, autor: capljara
  5. oziman (avatar)
    Pa sve sto pisem su moja misljenja. Da li su ona iznikla iz zemljista zalivanog filozofskim znanjima nije bitno.
    Prlikom kontemplacija o raznim pitanjima ,pre svega filozofije, pokusavam dospeti do osnove stvari..do granica mogucnosti saznanja pa i preko toga.

Sto se tice bloga koji spominjes nisam upoznat. Ne znam na koji blog, kog ucesnika foruma mislis?