Vjera - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

King of sorrow

Vjera

Oceni ovaj blog
Kažu da je grijeh sjetiti se Boga kad je najteže, ali kako smo svi grešni u mnogo čemu, i u ovome smo. Upravo tada ga se sjetimo.

Uvijek sam željela da vjerujem, da osjetim mir u crkvi, da se oslonim na Boga, da mi to olaksa život. Ali sam uvijek iz crkve izlazila sa osjećanjem nedovršenosti, nedorečenosti, neispunjenosti.

Znate li šta je duhovni otac? Ne znam ni ja, ali zvuči savršeno.

Prišao mi je u porti manastira u mom kraju. Pričao je u metaforama o životu provlačeći filmove, serije, pjesme. Došao je do moje bolesti, do izlječenja i nagrade koju Bog šalje onima što su patili. Zalutala latica je meni poklonjena jer je, kaže, znak od Boga nekad naizgled
banalan. Rekao je i da i pustinja procvjeta kad On to hoće i da ruža ne vene dok on ne poželi. Latica jos nije sasušena i nije izgubila boju, a prošlo je više od mjesec dana.

Plakala sam dok je pričao i bila nevjerovatno srećna, ispunjena, sve je bilo rečeno i dovršeno.

A onda me put odvede u susjedni grad i veliko svetilište. U trpezariji me posluzivao iguman, nagovarao me da jedem pitu, šalio se sa gostima, a drugi monah mi poklonio ikonu i pozvao da dodjem kad god mi je potrebno. Na kafu i razgovor!!!

Našla sam odgovor. Crkva može biti i biće dio mog života, još jedan krug kojem želim pripadati, u kojem mogu naći prijatelje i spas od nemira. Pljuju Nju kao instituciju, njih kao ljude i duhovnike, Njega kao fikciju, a ne vide koliko je svaka ta uvreda u govornikovoj duši. Gorčina, prezir, nerazumijevanje, prekor ili suprotno tome. Izbor je na nama. Moje oči biraju lijepo, ono drugo neka okupira misli nekom drugom.

Našla sam se u riječima duhovnika svih religija, našla sam dio sebe u vjeri. Jos jedan pozitivan ishod moje borbe.

Ostalo neka bude Volja Božija.

Pošalji "Vjera" na Facebook Pošalji "Vjera" na Google Pošalji "Vjera" na My Yahoo! Pošalji "Vjera" na Live Pošalji "Vjera" na MySpace Pošalji "Vjera" na Twitter Pošalji "Vjera" na Digg Pošalji "Vjera" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. NeshaDeBeli (avatar)
    Toliko sam srećan što si napisala novi post da ne mogu da ti opišem, a još više sam srećan što si pronašla svoj put koji je bio sve, samo ne lagan.
    Spoznala si i napisala veliku istinu koju je mogao napisati samo um koji je u skladu sa pozitivnom energijom svih Božijih svetova.
    Druge ne želim da komentarišem jer je i to vrsta suda, a ja nisam sudija.
    Meni je samo drago što si ponovo ovde sa nama i želim tebi kao i svima mir Božiji.
  2. LJILJA MMM (avatar)
    Bravo hrabra devojko.....ma osetila sam ja tu snagu. Svaka čast
  3. Felikitas (avatar)
    Kad vidim ovu mačku u tvom profilu koja samo što nije potrčala u zagrljaj, zamišljam te takvog! Samo bez kajle!
    Bogami ti uvijek sačekaš raširenih ruku!

Hvala na podršci i hvala na tome što me uvijek razumiješ!
    U poslednje vrijeme svojim prijateljima želim "samo" duševni mir i zdravlje, pa to i tebi želim! Veeeeeeeeeeeliki pozdrav!
  4. NeshaDeBeli (avatar)
    Citat Original postavio Felikitas
    Kad vidim ovu mačku u tvom profilu koja samo što nije potrčala u zagrljaj, zamišljam te takvog! Samo bez kajle!
    Bogami ti uvijek sačekaš raširenih ruku!

Hvala na podršci i hvala na tome što me uvijek razumiješ!
    U poslednje vrijeme svojim prijateljima želim "samo" duševni mir i zdravlje, pa to i tebi želim! Veeeeeeeeeeeliki pozdrav!
    U stvarnosti ja nisam takav, mislim... nemam kajlu
  5. Emin@ (avatar)
    Evo,da ponovim
    Znala sam da ces uspeti.Nisam sumnjala ni na trenutak.Jaka si,hrabra ipametna.Iznad svega,dobra dusa
    Drago mi je sto si pronasla duhovni mir.To je od svega najbitnije
  6. Felikitas (avatar)
    Pa kako ste mi divni vas troje, strašno!I da ne zaboravim i Kad bih mogla nekako da vas cut-paste u stvarni zivot!