re : VAĐENJE GLAVE IZ PESKA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

re : VAĐENJE GLAVE IZ PESKA

Oceni ovaj blog
НАБИЈАЊЕ ГЛАВЕ У ПЕСАК...
Objavljeno danas 19.9.2010 u 13:09, autor: drbob

http://forum.krstarica.com/blog.php?...18333#comments

Poštovani ’’ Drobe ’’ , postavio si izuzetno značajnu temu , bez mogućnosti komentara ili pak
dijaloga o pitanjima koja pokrećeš . Ako optužuješ SPC /sveštenstvo , a nedozvoljavaš im da
kažu bilo šta u svoju odbranu ( ili pak dobronamerniku ) , onda sprovodiš apsolutizam i to onaj
što se izmeće u tiraniju – a samim tim koristiš metod koji napadaš , pa se da zaključiti da tvoje
kritike i optužbe više liče na klevetu nego na realnost . Zdruge strane , nemaš argumentaciju čim
je ne iznosiš ( u vezi tvrdnje da SPC jedno radi a drugo govori i proklamuje narodu ) bez argumenata
pre liči na lažnu optužbu nego na zbilju . A sve ovo što pomenuh , odudara od lepog vaspitanja i
dobronamernosti – ponajviše od čovečnosti za koju se zalažeš .
Ono što crkva misli o Tvorcu , kanonizovano je saborskim većanjima i odlukama – o tome možemo otvoreno raspravljati . Šta pričaju pojedinci ( crkveni velikodostojnici / crvenjaci / religijski branioci ) , to je manje više njihova stvar ( o kojoj možemo voditi raspravu ) , ali to nije reč crkve , a nit je reč saborska - reč Tvorca . No . ja nisam neki istoričar saborskih zasedanja ,
malo sam čitao zbog sebe ; te nigde ne nađoh to da je tvorac : pretnja , mržnja , bič – kazneni prst sneba . Naročito danas kad živimo u XXI veku . Dakle , ta stvar koju ti zagovaraš manje više je na klimavim zlonamernim političkim nogama . Još da te upoznam , svi sabori ( pa i vaseljenski ) svojim izjašnjavanjima osudili su ratovanja , mržnju , diskriminaciju i tako to .
Šta su radili pojedinci , to je druga stvar .
Kome si ti verovao , to jeste crkveni problem , ali više tvoj nego njen . Ona isto osuđuje kao i ti lažna učenja i svedočenja . Dakle , kažeš da istina stiže – a ja kažem da je sveprisutna , samo treba da je spoznaš , a ne da te u svako kazivanje vodi verovanje .Imaš tvorčeve datosti : moć istraživanja , promišljanja i spoznavanja ; pa popi izvorne istine .
Pravo se od Tvorca ne prima jer bi se onda i sticalo . Šta je imao da da , dao je stvaranjem; i te datosti ne mogu da se oduzimaju ili stiču ( one su prirođena stvar – zato su i božanske , otuda je irečeno : ‘’ a sad ste kao i mi bogovi ‘’ ) , tako da nema potrebe da se veraš na zvonik i da praviš larmu ( da nas budiš – kako ti kažeš ) .
Već opusti se , uživaj u datostima i pruži šansu i drugima – ako si bogoljubiv .
Kako ti kažeš u naslovu teme - učini to , osvrni se oko sebe pa živi kao sav normalan svet .
Pzdrav !

p.s.: ja sam za otvoreni dijalog , ali mi smeta oduzimanje prava na stav ili odbranu

Pošalji "re : VAĐENJE GLAVE IZ PESKA" na Facebook Pošalji "re : VAĐENJE GLAVE IZ PESKA" na Google Pošalji "re : VAĐENJE GLAVE IZ PESKA" na My Yahoo! Pošalji "re : VAĐENJE GLAVE IZ PESKA" na Live Pošalji "re : VAĐENJE GLAVE IZ PESKA" na MySpace Pošalji "re : VAĐENJE GLAVE IZ PESKA" na Twitter Pošalji "re : VAĐENJE GLAVE IZ PESKA" na Digg Pošalji "re : VAĐENJE GLAVE IZ PESKA" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. NeshaDeBeli (avatar)
    Podržavam ovo mišljenje.
    Nemam šta da dodan, ni da oduzmem.
    @123loncar
    Pozdrav i sve najbolje od Boga.
  2. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio NeshaDeBeli
    Podržavam ovo mišljenje.
    Nemam šta da dodan, ni da oduzmem.