Sestre B29 7 04

- Hans, šta to pričaš? – brzim pokretom je kresnula sveću koja je izgleda tu sve vreme stajala.
- Ne znam, ali slušaj, možda nešto naučimo.
- Kao i uvek, nisam ustvari hteo ništa, tek da im pobrkam konce. Ja nisam po prirodi ni zao ni zlopamtilo, ali ove četiri karikature prosto vape za nekom ujdurmom. E pa dobiće je, dok je mene živoga. Hansi je doplivao još malo bliže, krenuo da se kiti drezgom. Dobar ti fazon maldiću, ali samo ćeš malo da pričekaš. Ja samo na korak do vatre, naravno u njhovoj vatri nisam ni očekivao da će biti nekog, da čuva lonac. A u loncu, buć. Hm, da vidimo. Hans treba da... Ne, prvo Liza treba da bude zdrava, jaka, pametna, lepa, bogata, dobro tu su manje-više jedinstvene, tu ne mogu ništa, a i uvek sam bio slab prema damama, prema maloj bebi stvarno i nije fer. Nek bude šta treba, a osim toga mala Liza i nije glavna tema ove večeri.. Vetrovita ...... se nedavno porodila, a žene ko žene samo i sve za decu. Uvek sam govorio da porodilje i njeno društvo treba da se manu ..... dok ih te bube sasvim ne prođu. Siroto dete. Šta majka može da učini svom detetu to, valjda niko ne može. Kakva su ovo vremena došla? Evo, nek kaže ko šta oće. pogledajte njih četiri. Četiri hilade godina patrijarhata napravilo je od žena debile. Još ću početi da ih sažaljevam. Al, dobro, sad ide zvezda večeri, Hans, mladi blentavac i nešto u njemu, ha nešto. Matora ..... bi mu kožu odrala, ali samo to ne sme, jer pustila ga je unutra. Naravno, drugačije ni ne može, a jaoj, ona još uvek misli da može. Ju, ju, ju. Glupa, a matora, a još misli da je šef parade. Takvima najvolijem da smeštam. Al ćemo da se provedemo, al ček prvo da promešam čorbu jedan krug. Dalje, ,,,,, treba da ga primi, želi da ga zaštiti, ali boli je uvo u principu, samo je radoznala šta če od svega da ispadne. Vrlo lepo se projektovala, čak iz Apatina, to je rad i trud, nema šta. A osećaji sestro? Hoće samo malo da eksperimentiše, svojim idejama i predpostavkama, hoće da nauči, poznaje već zakone, Vidi ti smernosti, bar se neko ovde trudi. To cenim, ali ima se i tu šta. Nego šta? Dobro, dalje, A pa naravno ..... ga voli kao sve što zna i što ne zna. Duboka je to plava ljubav, kao njene oči. Čije si pile pirgavo, što nisi meni suđena? O majko velika, šta njoj da uradim, kada ga tako voli? Sve bi dala, a još se boji se da je to premalo. Velika mala želim ti sve ljubavi ovog sveta, nečastan sam ja kraj tebe i tvojih očiju. Šta ti radiš ovde sa ovim glupačama, nedužna. Upecala si me u ovom kotlu ko šarana. Kako da ti išta zakuvam? Pre bih se ubio. Zbog nje se vredi i pokazati, ali kome? Njoj ne treba da se pokazujem, ona me bolje vidi no ja sam sebe, a ćuti pače moje. Druga je stvar da li kapira to što vidi, ali pogledajte samo kako se smejulji i iskosa gleda ovu babetinu koja kao drži varjaču i brljavi nešto na aramejskom. Da se pokažem ovim ostalima ne bi preživele, garant, a osim toga nisam ja mečka, Šta ima da im se pokazujem. Ima kad. Nego ova vodena? Znaš šta? Daću joj sve što imam pa neka poleti, neka je njena ljubav nosi i nju njenog Hansa i neka jednom, vidi ovaj svet, šta zna jedan hij......, šta je ljubav i šta se valja, za šta dati. Baš me briga šta će biti sa mnom posle. Možda se inkarniram ako mi saturnovci oproste za sve gluposti koje sam pravio. Ipak, žrtvovao sam se. Jeste, več odavno čekam ovako nešto. Lutko lepa, nikad nećeš znati ko ti je dunuo u jedra, ali neka, samo tako, to i vredi. Dobro, to je odlučeno. Idemo sad dalje i naravno promaja. ..... Pametnica se porodila, Pa di ćeš s malom bebom u .... prakljačo? Zamisli da je umesto mene naišo neko stvarno gadan, znaš šta bi ti uradio, ne znaš. Naravno da ne znaš. Pametare su najgore, zato što misle da sve znaju. Al dobro, imaš sreće što si naletela samo na mene, a ko sam ja da ti je kvarim? Ima vremena naučićeš, a osim toga ja poštujem majke, glupave majke čak i sažaljevam. To dete ipak ima i oca, videćemo dokle, al ajd sad. Ne mogu ja baš sve i svima. Idemo još jedan krug varjačom.
Mešaj matora i samo nemoj da pevaš zagoreće ti.
- Hans.
- Tu sam Lizo. Pusti ovog da se istrese, ovo nećemo čuti nikad više. Znam, posle ovoga ću biti mrtav umoran i ne brini odmoriću se do sutra.
- Mešaj.. Da, mešaj matora, kako ste ljubazni što ste mi opet prepustili reč, mešaj stara. Kad dođe vreme dobićeš sve lepo nazad i budi srećna što mi nisi ništa skrivila, pa ti sledi samo uobičajena kamata. Hoćeš moć, da upravljaš ovim tvojim sestrama i potom svim što ti dopadne, a još se nisi ni ispilila? Da naređuješ i uređuješ Ha? A pogledaj se. Manipulišeš ovim dvema. Dovukla si u ..... glupavu porodilju i zaljubljenog anđela. Sramota, umesto da ih podučavaš ti ih koristiš. Misliš da ćeš živeti večno? HA, baš sam radoznao? Vidiš i ti da je pametna samo pametna i potpiruješ njene snove o Razumevanju Među Ljudima. Neka, to je njena lekcija, nek uči, mlada je. To ide sa materinstvom ko dupe sa najkvircom al nema veze. A ovu zaljubljenu, ako mi je takneš. Šta bleneš tako? Znam da me vidiš, bolje slušaj. Ako mi je samo takneš, biće te po svim rodinim barama, ovog puta se ne zezam i budi srećna što ti je ove što se ovde pored tebe projektuje, jer ni ovo što dobijaš nisi zaslužila.
A ti, što bi da primiš Hansovu inkarnaciju, vidim da nisi tu, nisam ćorav. Valjda razlikujem projekciju od mesa. Kako to misliš da napraviš? Šta? Da rodiš četvrto dete, pa vi stvarno pojma nemate. Posle svega ovoga, što ste petljale, ti bi još i da rodiš i da voliš i da podižeš svoj eksperiment jednako kao ono troje tebi najsvetijih, ženo misliš li ti imalo? Šta kako drugačije? Pa, valjda ima još načina majkumu.. Šta? Ma, daj ćuti molim te. Ćuti, kažem i slušaj. Hans će se inkarnirati kad dođe vreme. On ti nije novi recept za reform tortu. Postoje zakoni, tebi bar to ne moram da objašnjavam, nadam se. Zakoni koji te drže u toj epruveti zajedno sa njim i uz njega. To si htela i ako si ono što misliš da jesi, znaćeš, osetićeš i prepoznaćeš ga. Pazi, on će na tebe računati, neće imati nekog drugog. I da mu pomogneš, to će biti mnogo bitnije nego te tvoje pretpostavke. Jesi me razumela? I još nešto, on je pre svega od vode. Kako i kuda će posle ići videćeš ti, ja ne, ali pazi. Kako se ono kaže: Ako voda krene na zemlju spraće je za tren, i ništa od njene čvrstine, ali će se zamutiti, a to je nešto što sigurno ne bi htela. Grešim li? Da li će ti biti rod? E, to zavisi od tvoje karme, nemoj mi samo reći da ne znaš šta je karma. O, majko velika, ovakve četiri još nisam imao, ko ih samo sastavi? Više ne vredi ni da mešam po redu, ali šta ću kad drugačije ne znam.
Slušajte me dalje
...... kako sam ti obećao velika mala. Imaš me, pazi sad: Tako, kako ja sebe više nemam ...... . Nek ti je sa srećom, ljubavi.
...... provetrena, čuvaj sećanje na sve ovo, ne za tebe već za to dete koje si rodila, Kad dođe vreme trebaće nam.
Evo, gledajte sad šta se dešava sa vašim noćnim plivačem, dok se ja zamajavam sa vama. Slučajno, u sred noći, baš naiđe policija u ćamcu i hapsi Hansa, valjda je prekršio policijski čas šta li? Opa, imaju i Hermana stvarno su brzi. Matora to ti je podao trik, ali neće ništa izmeniti, osim što ču ti malo podmazati kamatu, kad dođe vreme Metuzalemu.
Jesu li sad vama dvoma neke stvari malo jasnije?
 

Back
Top