ИСУС ВАМ ЈЕ РЕКАО...

"Спаситељ рече: „Брате Томо, саслушај ме док имаш времена на овоме свету да бих ти открио ствари о којима си размишљао у своме срцу. Пошто је речено да си ти мој брат близанац и истински пријатељ, преиспитај себе и спознај ко си и какав си био или какав ћеш бити. Пошто те називају мојим братом, не треба да будеш лишен спознаје о себи. А ја знам да си стекао знање, јер већ си ме спознао,да сам ја сазнање истине, тако да сада корачаш крај мене чак и ако то не знаш. Већ си дошао до сазнања, и бићеш назван 'онај ко познаје себе', јер онај ко није спознао себе није спознао ништа. Али, онај ко је спознао себе већ је дошао до сазнања о дубини Свега. Због овога си, дакле, ти,брате Томо, видео оно што је скривено од људи, оно што их љути, јер га не познају“.

13. Исус рече својим ученицима: Упоредите ме и реците ми коме сам налик. Симон Петар рече му: Ти си налик праведном анђелу. Матеј му рече: Ти си налик мудром човеку пуном разумевања. Тома му рече: Господару, моје усне неће уопште бити у стању да искажу коме си налик. Исус рече: Ја нисам твој Господар, јер ти си пио, опио си се са пенушавог извора који сам одмерио. Он га узе к себи, удаљи се, рече му три речи. А када се Тома вратио својим друговима, они га упиташе: Шта ти је Исус рекао? Тома им одговори: Ако вам кажем једну од речи које ми је Он рекао, ви ћете узети камење и бацити га на мене; а из камења ће сукнути ватра и спржити вас."
 

Back
Top