ИСУС ВАМ ЈЕ РЕКАО... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Библијско стварање света

ИСУС ВАМ ЈЕ РЕКАО...

Oceni ovaj blog
"Спаситељ рече: „Брате Томо, саслушај ме док имаш времена на овоме свету да бих ти открио ствари о којима си размишљао у своме срцу. Пошто је речено да си ти мој брат близанац и истински пријатељ, преиспитај себе и спознај ко си и какав си био или какав ћеш бити. Пошто те називају мојим братом, не треба да будеш лишен спознаје о себи. А ја знам да си стекао знање, јер већ си ме спознао,да сам ја сазнање истине, тако да сада корачаш крај мене чак и ако то не знаш. Већ си дошао до сазнања, и бићеш назван 'онај ко познаје себе', јер онај ко није спознао себе није спознао ништа. Али, онај ко је спознао себе већ је дошао до сазнања о дубини Свега. Због овога си, дакле, ти,брате Томо, видео оно што је скривено од људи, оно што их љути, јер га не познају“.

13. Исус рече својим ученицима: Упоредите ме и реците ми коме сам налик. Симон Петар рече му: Ти си налик праведном анђелу. Матеј му рече: Ти си налик мудром човеку пуном разумевања. Тома му рече: Господару, моје усне неће уопште бити у стању да искажу коме си налик. Исус рече: Ја нисам твој Господар, јер ти си пио, опио си се са пенушавог извора који сам одмерио. Он га узе к себи, удаљи се, рече му три речи. А када се Тома вратио својим друговима, они га упиташе: Шта ти је Исус рекао? Тома им одговори: Ако вам кажем једну од речи које ми је Он рекао, ви ћете узети камење и бацити га на мене; а из камења ће сукнути ватра и спржити вас."

Pošalji "ИСУС  ВАМ ЈЕ РЕКАО..." na Facebook Pošalji "ИСУС  ВАМ ЈЕ РЕКАО..." na Google Pošalji "ИСУС  ВАМ ЈЕ РЕКАО..." na My Yahoo! Pošalji "ИСУС  ВАМ ЈЕ РЕКАО..." na Live Pošalji "ИСУС  ВАМ ЈЕ РЕКАО..." na MySpace Pošalji "ИСУС  ВАМ ЈЕ РЕКАО..." na Twitter Pošalji "ИСУС  ВАМ ЈЕ РЕКАО..." na Digg Pošalji "ИСУС  ВАМ ЈЕ РЕКАО..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano