Postowanje............

1. Pridavanjem paznje, onome ko ti se obrati.
2. Izrazavanjem pristojnim recima.
3. Ignorisanjem njegovih losih osobina, i ohrabrivanje pozitivnih.
4. Ne ignorisanjem njegove prisutnosti.
5. Analiziranjem njegovih ideja, stavova i izrazavanje.
6. Tolerancijom, i izkazivanjem blagog i neznog duha.

pivole2.gif
 
Koliko zele da budu postovani........postovacu ono sto je za postovanje po univerzalnom sistemu vrednosti..ali ga necu ignorisati i nametati mu moje poglede na novokomponove "NE ili VREDNOSTI' vec na one koje traju i imaju svoju potvrdu vrednosti kroz trajanje i nadogradnju na temelju istih...........trenutne ili nametnute zablude ostavljam njegovom vremenu sazrevanja koje je pred njim-za mladje-..........za starije..njima njihovo iskustvo potvrdjeno ili ne potvrdjeno, uocice godinama.......ajd ko je skonto shvatio je..........ko nije shvatice.........
 
Poslednja izmena:
Poshtovanje se ili stice, a bogami, i strahoposhtovanje:)

Da li jedno drugo iskljucuje?! U retkim slucajevima ne, najcesce da. Ako zivimo u svetu gde se postuje novac i moc, gde novac i moc cine ono sto bi trebalo biti strano ljudskom bicu, to je za mene strahoposhtovanje, odnosno - strahovlada (nema veze s politikom mada je prva isinuacija prisutna)!

Takodje mislim, da poshtovanje dolazi od licnog integriteta osobe. Postoji jedna stara izreka - da nije bitno sta (se)prica, vec KO prica, mada u nauci ne postoji pravo autoriteta, u stvarnom zivotu ima ga, postoji...

Postovanje se stiche godinama, ako govorimo o pravom postovanju, a vec pomenuh da je najvise postovan onaj koji najvise ima, a ja bih da nesto kazem o zasluzenom postovanju, radije...

Kad neko prica o vama (ili vi o nekome) -da uvek moze da kaze- On je Covek , pristojan Covek koji ima sta da kaze, a da bi imao sta da kaze, on mora da ima i kome da kaze, ali, takvi ljudi uvek pronadju tog "kome"!
On mora da poseduje Cojstvo i Junastvo (gde je Junastvo braniti sebe od drugih a Cojstvo- druge od sebe... Drzati se obecanog (biti strpljiv pri cekanju, jer obecano ne znaci sad i odmah, ali, ipak, ko prvi daje, najvise daje...Umerenost je neophodna u svemu, biti fer u svakoj situaciji, pomoci slabijem, cestitati jacem.. itd.itd.

I jedno uvek imati na umu: Nema postovanje bez samopostovanja.
 

Back
Top