Baza - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

dobra predskazanja

Baza

Oceni ovaj blog
E da, secam se tih dana, kada me vec pitas. Bilo je to prilikom jednog mog turistickog putovanja po arapskim zemljama. Iznajmila sam kamilu i krenula u setnju kroz pustinju…..Nego kako, nego sama……A ne, ne mogu ti otkriti u kojoj sam zemlji bila, shvatices zasto. Dakle, zapucala ja tako kroz pustinju, tamo, vamo i na kraju se skroz pogubila…….Ma imala sam mob., al’ se baterija ispraznila, ebga zaboravila sam da ga napunim. Isla sam tako dan, dva, tri, ne pitaj, ne znam tacno koliko sam lutala. Zalihe vode su se opasno smanjile, a i kamila je bila iscrpljena, kada sam ispred sebe ugledala Bazu. Prvo sam pomislila da je u pitanju fatamorgana, al’ nije bila. Bila je to prava, pravcijata baza u sred pustinje….Aman, ne mogu ti reci u kojoj sam zemlji bila. Oces i koordinate da ti dam? Cuti tu i slusaj.
Naisla sam na tu Bazu i pokucala, pristojno, a kako drugacije? Primili su me bez reci. Doduse, na ulazu su me propisno pretresli i dali mi da obucem uniformu za pridoslice, koju su nesto kasnije, nakon pretresa, zamenili uniformom za pitomce. Mislila sam da cu tu ostati dan- dva, da se oporavim, ali je ispalo da je moja kamila ozbiljno bolesna i da joj treba poduze lecenje. Ne bih bas dusu da gresima, al’ sve nesto mislim da je neko otrovao kamilu, samo da bih ostala……Jesu, trazili su me. To sam po povratku saznala. Ali su odustali od potrage i proglasili me nestalom i mrtvom…….I kamilu naravno. Jok, nju su proglasili zivom.
Bazom je upravljalo par pukovnika, nekoliko majora i gomila kapetana i kapetancica. Kazem kapetana i kapetancica, jer iako su svi oni nosili svoje uniforme iste boje i medju njima se znalo ko je ko. Valjda prema onim zvezdama i zvezdicama i ordenima za rad, trud, zalaganje i sta ti ja znam sta vec. Pripala sam jednoj gospoDZi Kapetanici, za koju sam kasnije saznala da se prilicno visoko kotira.
Eh…24 sata u bazi su odrzavane vezbe i simulacije borbi. Svaka pogresna upotreba oruzja, prema proceni kapetana, je bila kaznjavana – do 3 udarca bicem, takva udarca da se koza zacrveni, po mogucnosti i pukne i da potekne malo krvi. Posle treceg udarca pitomac bi bio poslat je u samicu, crnu kao gar…..Pa znam, jer sam i ja tamo zaglavila citavih 5 dana. Cak su nam pretili i izbacivanjem iz Baze i to bez hrane i vode u sred pustinje. Mos misliti. A himna nam je bila - U svetu postoji jedno carstvo, u kome caruje drugarstvo, tamo je sve lepo, tamo je sve nezno, tamo se sve radujeeeeeee…... Baza- oaza.
Kapetanica, kojoj sam dodeljena, je bila zeMska opasno strogog pogleda. U casovima dokolice je volela da se bavi sportom i to ne bilo kojim, vec extremnim – padobranstvom. Jos gore, uza specijalnost joj je bio skok padobranom u tandemu. Odokativno bi izabrala pitomca i on bi hteo ili ne morao da skace zajedno sa njom ili da bezi u pustinju. Izbora nije bilo……Jeste, i mene je birala i to cesto il’ se meni tako cinilo. Sve mislim da sam joj zapala za oko onda kada je ptica, o kojoj sam brinula, uletela u njene odaje, uznemirila njenu macku i razbila vazu poznate, besmrtne dinastije Mindji-Mrndji. Macka je danima bila pod traumom i sedela u jednom uglu, buljeci u zid kao hipnotisana. Grdne sam neprijatnosti zbog toga imala, cak me je i kuvar gadjao loncem.
Kapetanica je bila ubedjena da odlicno upravlja padobranom i zbog toga je bila veoma ponosna na sebe. Samo sam ja znala kakve sam muke imala. Em sto je ona bila poteza, dosta teza od mene, pa sam morala da se nosim sa njenom tezinom…..Stvarno nemam pojam koliko je zive mere mesa sa kostima imala. Kapetanice se ne pitaju za godine i tezinu. Em sto bi i ona sam nalegla, bez ikakvog osecaja, pa sam bila prinudjena da je bockam, radi upozorenja. Em sto smo se cesto otimale oko upravljanja padobranom. I to sve u vazduhu. Vrh svega je bio taj sto je imala obicaj da se koprca, i rotira nas tako da ja prva udarim o tlo. Nije mi se pricinjavalo. Tome je bila narocito sklona onda kada se taj stari, ofucani padobran, koji je koristila za vezbe, ne bi otvorio, pa smo bile prinudjene da koristimo pomocni. Kazem ti, ziva muka sa njom.
Zivotarila sam tako, prilicno dugo vremena tamo, sve dok moja kamila nije potpuno ozdravila. A onda sam jedne noci odjahala u……civilizaciju.

Pošalji "Baza" na Facebook Pošalji "Baza" na Google Pošalji "Baza" na My Yahoo! Pošalji "Baza" na Live Pošalji "Baza" na MySpace Pošalji "Baza" na Twitter Pošalji "Baza" na Digg Pošalji "Baza" na del.icio.us

Ažurirano 27.08.2013. u 18:53, autor: dobra predskazanja

Kategorije
Nekategorizovano