“Kako Ja Gradim Moju Email Marketing Listu?” - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Hrizantema Saksijska

“Kako Ja Gradim Moju Email Marketing Listu?”

Oceni ovaj blog
Odgovor je, na srecu, mnogo jednostavniji od pitanja. Kako ce te graditi svoju email marketing listu ce zavisiti od nekoliko faktora, ukljucujuci vrstu biznisa kojim se bavite, Vaseg budzeta (ako ga imate), da li imate ili nemate svoj web sajt ili blog, koje je Vase ciljano trziste, itd…

Ako imate Web Site ili Blog:
Prva stvar koju trebate da uradite je da napravite stranu za "hvatanje" podataka (capture page) i postavite je na Vas sajt. To Vam pomaze da pretvorite postojece posetioce Vaseg sajta u klijente nudeci im priliku da se pridruze Vasoj listi.

Ako nemate Vas Web Site ili Blog:
Zelecete da iskoristite prednosti "capture page". Postoji mnogo kompanija koje nude strane za "hvatanje" (ponekad ih zovemo “squeeze pages”). TrafficWave.net korisnici mogu da iskoriste prednosti nasih Hosted Capture Pages koje Vam dozvoljavaju da odaberete vec napravljene strane, dodate Vas naslov i tekst, i da ih postavite za par minuta.

Kako ce te promovisati svoju capture page, dovoditi posetioce do formulara na Vasem sajtu ili blogu, itd… ce zavisiti od vrste biznisa kojim se bavite. Evo nekoliko primera:
Trgovina na veliko i malo: Ponudite Vasim trenutnim klijentima priliku da se pridruze Vasoj mailing listi. Ponudite im popuste, specijalne ponude, obavestenja, itd… Dajte im da napisu svoje ime na spisak na kraju racuna, ubacite biznis karticu u ciniju, upisite ih na Vasem sajtu ili blogu, itd…
Zabavljaci: Ponudite svojim fanovima da se prikljuce Vasoj mailing listi da bi bili obavesteni kada ce te ponovo nastupiti, da poruce karte i slicno… Budite sigurni da ste im obezbedili nacin da popune formular na svim Vasim nastupima, kao i na Vasem web sajtu, blogu, itd…
Crkve i grupe: Obezbedite da Vasi clanovi saznaju da Vi imate mailing listu tako sto ce te im to saopstiti na Vasim okupljanjima. Recite im da mogu da se prikljuce Vasoj listi online ili popunjavanjem svojih podataka na papiru…
Internet marketari (Network Marketers): Mozda Vas web site ili capture page moze da ponudi besplatan probni period, besplatne informacije, ili besplatan izvestaj. Kada licno razgovarate sa klijentima, pitajte ih da li zele da primaju informacije ili novosti putem emaila. Uzmite njihove podatke i ubacite ih u svoj Autoresponder.

Osnovna ideja je:
Da im date NACIN da se upisu. Za to sluzi Vasa capture page ili formular.
Da im date RAZLOG da se upisu. Vi trazite od ljudi da Vam daju svoje email adrese. Sta mogu ocekivati za uzvrat? Besplatan izvestaj? Vasu besplatnu ponudu? E-knjigu? Besplatan download? Kupon za popust? Dajte im do znanja sta mogu da ocekuju (i budite sigurni da su to i dobili).

Bez obzira na vrstu biznisa ili organizacije koju vodite, sledeca dva koraka se mogu ubaciti u skoro svaku situaciju.

Vas sledeci korak je da ucinite da ljudi budu svesni da Vi imate NACIN i RAZLOG da ih upisete i da ce tu ici Vasa reklama.

Postoji mnogo nacina za reklamiranje. Vase najbolje opcije zavise od toga gde je Vase trziste, koliki je Vas budzet, i Vasi ciljevi.

Kratka pretraga na Googlu moze da prikaze vise besplatnih i placenih reklama nego sto mozete da procitate za sledecu dekadu.

Google nudi mocnu reklamnu opciju poznatu kao AdWords. Koriscen pravilno, AdWords moze da napravi veliki rast ciljanih posetilaca na Vas web site, blog, ili capture page. Kada posetioci traze ono sto vi nudite i vide da postoji nacin da dobiju besplatne informacije u zamenu za njihovo ime i email adresu, Vasa email marketing lista ce poceti da raste iz dana u dan.

Naravno, nikada ne propustajte priliku da jednostavno pitate ljude sa kojima razgovarate, da li mozete da ih dodate na Vasu listu. Dajte im do znanja da ce te im slati besplatne detalje, linkove ka besplatnim poklonima, (ili bilo sta sto nudite) u razmenu i uzmite njihove biznis karte ili zapisite njihove podatke kada sednete ponovo za Vas kompjuter.

Ovo su samo neki osnovni koraci da Vam pomognu da pocnete da gradite svoju email marketing listu.

Kako Vasa lista bude rasla, i Vi budete ucili vise o efektivnijem gradjenju te liste, Vas biznis ce takodje rasti.

Vas u uspehu
Marko Gojkovic

Pošalji "“Kako Ja Gradim Moju Email Marketing Listu?”" na Facebook Pošalji "“Kako Ja Gradim Moju Email Marketing Listu?”" na Google Pošalji "“Kako Ja Gradim Moju Email Marketing Listu?”" na My Yahoo! Pošalji "“Kako Ja Gradim Moju Email Marketing Listu?”" na Live Pošalji "“Kako Ja Gradim Moju Email Marketing Listu?”" na MySpace Pošalji "“Kako Ja Gradim Moju Email Marketing Listu?”" na Twitter Pošalji "“Kako Ja Gradim Moju Email Marketing Listu?”" na Digg Pošalji "“Kako Ja Gradim Moju Email Marketing Listu?”" na del.icio.us

Ažurirano 02.10.2010. u 01:37, autor: gibica

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari