Društveni život Slovenaca - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

jovandro

Društveni život Slovenaca

Oceni ovaj blog
Moglo bi se rećo, da kolikogod, su Slovenci, u svojim domovima, na svojim brdima i planinama, usamljeni, da su po drugoj strani veoma društveni. Malo ih je koji nisu učlanjeni u kakvo društvo, vatrogasno, pevačko, planinarsko, lovačko,ribolovačko ili u društvo ljubitelja prženog krompira.
Veoma su im razvijena i takođe učinkovita vatrogasna društva, mislim da ni jedna, ex yu, republika nije imala i nema tako jaka i tako dobro opremljena vatrogasna društva.
Sva ta druženja se, obično završe u kakvoj kafanici, ili bifeju, kako oni zovu te hramove alkoholnih pića, kojih u Sloveniji ima zaista mnogo.
Jednom sam brojao koliko kafića, restorana, picerija i drugo, ima u jednoj varošici u jednoj ulici u dužini od 300 metara. Verovali ili ne ali nabrojao sam ih 15, što i nije neki rekord, u nekoj drugoj varošici, samo u jednoj zgradi na uglu ima ih 4.Što je interensantno, svi oni imaju dovoljno posla i dobro žive od toga.

Doktor Rugelj, poznati Slovenaćki lekar za lečenje bolesti zavisnosti od alkoholizma, je napisao u svojoj knjizi, da je, u Sloveniji, registrovno dvestotine hiljada alkoholičara.S obzirom da Slovenija broji oko dva miliona stanovnika to je veoma mnogo.
Svaki kafedžija se trudi da ima, koliko god se može, mladu i lepu konobaricu, koje se veoma brzo menjaju, najčešće posle mesec ili dva.
Evo kako izgleda jedno popodne, kolega sa posla.
Još za vreme radnog vremena se dogovore, u kom kafiću se nađu posle posla na po jedno piće. Naravno po jedno piće znači, da svaki član tog društva plati po jednu rundu. Veličina društva, najčešće, zavisi od datuma u mesecu, na dan isplate zarade je naravno najveće.
Ako društvo broji 5 članova znači da će popiti svako po isto toliko pića, e kada se to obavi treba preći u sledeći kafić, pa u sledeći jer tamo imju novu kelnericu.
I tako to zna i da potraje, a kod kuće žena i deca čekaju. A bogami i žene se baš ne daju, kada može dec ( čovek ) možemo i me. Žene su, naravno malobrojnije.

Pošalji "Društveni život Slovenaca" na Facebook Pošalji "Društveni život Slovenaca" na Google Pošalji "Društveni život Slovenaca" na My Yahoo! Pošalji "Društveni život Slovenaca" na Live Pošalji "Društveni život Slovenaca" na MySpace Pošalji "Društveni život Slovenaca" na Twitter Pošalji "Društveni život Slovenaca" na Digg Pošalji "Društveni život Slovenaca" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano