deo ll hotelski smeštaj

Elem obavih ja nekoliko razgovora u samoj fabrici, između ostalog i sa njihovim psihologom, odmah se videlo da je čovek psiholog. To verovatno da bi videli jesam li ja baš normalan, kada sam došao kod njih da tražim posao.
Prime oni mene i daju mi uput za lekarski pregled. Branio se ja da nisam poneo " radnočku knjižicu" ali ne mari hoće me pa hoće, donećeš kasnije rekoše.
Bilo već neko doba, posle podne, uskoro će noć, neznam gde ću prenoćiti, pa hajd u hotel. Video iz, autobusa, neki veliki hotel u samom centru grada. Naputim se ja tamo, nikada pre u životu nisam bio u hotelu, spavao sam po kolibama, zapeć, u razorima, kamenjarima ali u hotelima nikako.
Tako stignem ja u hotel, imate li sobu? pitam, Ima, reče čovek na recepciji, uze mi dokument dade ključ i hajd liftom na osmi sprat. Soba mala, jedva se okreneš, prespavam, pre toga naručim buđenje.
Ujutru na recepciju, da platim, ajoj! pokupiše mi sve pare. Jedva nakupih, siću za autobus, za Tezno, šta li je to majku mu?
Odem na lekarski pregled, i ispričam tamo, kako sam se proveo, prvi put u životu, sa hotelom.
Rekoše mi da ima tu u blizini "samački" hotel od TAM-a te da se tamo javim, a da je inače hotel u kojem sam prespavao najskuplji u gradu i da ima mnogo jeftinijih.
Svugde vide da nisam Slovenac i svako se trudi da mi objašnjava na mešavini Srpskog i Hrvatskog, neko dobro neko manje dobro.
Opazio sam jednu čudnu stvar, ko god me je pitao za adresu, svako se malo nasmešio. Adresa mi je bila Mali Rit 46 Pančevo.
Tako se, taj drugi dan naputim u "samački". Bilo opet kasno popodne, nađem upravnika kažem zašto sam došao, upravnik bio mršavi čovečuljak, sa izbuljenim očima, dadoh mu ličnu kartu i kada je video moju adresu nasmeja se čovek, baš onako šeretski.Čemu se smeje? pitam, pa na Slovenačkom, rit znači ******, reče mi buljavi. Onda mu moja adresa dođe kao mala ******.
Smesti on mene u Panonsku ulicu broj 8 u trokrevetnu sobu. U sobi nema nikog a i upravnik odjuri nekud.
Spremim se ja da legnem podignem ćebe, kad ono Bogo moj,tačkica do tačkice, ceo čaršav posran od buva, pa to nisam video niti kod naših, paora, čije su sobe bile u blizini štale, da u slučaju potrbe, čuju šta se u štali događa.
Tako ti ja legnem na tu "buvaru" i naravno od spavanja ništa, osetile, valda svežu krv pa se mrsile celu noć.
Ej Slovenijo, "deželo" kulturna i napredna, otkud mene u tebe? da me pojedu buve ni kriva ni dužna.
Eto takvi su bili moji prvi susreti sa Slovenačkim hotelima, i sa hotelima u opšte.
 

Back
Top