Pogled

Mene je veceras jedna,sasvim mala sitnica usrecila...da ne vjerujem sama sebi..a bila sam bas lose raspolozena zadnjih par dana....
Elem,imam problema na poslu,preti mi otkaz jer ima nas previse,a ja sam kao najmladja :aha:
Mada,nikome nije bitno to sto me djeca obozavaju i sto su pisali peticiju da ja ne odem....slatki su,ali niko za to ne mari..
Od kako su nam saopstili da postoji mogucnost za ostajanje bez posla,nikako da sretnem direktoricu...Nedostupna zena stalno
Vec danima lagano umirem,jer mi nije jasno sta je zenu spopalo....zasto smo odjednom nas desetak postali visak...kao ministarstvo i te stvari..hmmm
Ali,kako tako odjednom i bez najave? S neba pa u rebra...kao da je lako danas naci posao "u kikirikiju od drzave"
Umirala sam znaci danima...i veceras je sretnem....
Ej,bre,ne moze zena u oci da mi pogleda...majke mi...cjelo vrijeme gleda okolo,nikako oci da joj vidim...prica nepovezano,nervozno,a oci uprte u asfalt
I,tad,pomislim,sad cu da je "strpam u masinu" ...pocnem ja sa neugodnim pitanjima (iako smo na ulici :lol:) a ona sve okolo,pa kao ovo,kao ono....kao ti si nadam se sigurna,djeca te vole...itd....ali bre nikako da me u oci pogleda
Vrpoljila se samo tako,a ja navalila i nikako da je pustim da ode
I tad se desilo...da li od ocajanja,ko zna...pogledi nam se sretose Cini mi se da je trajalo vjecnost
Taj jedan jedini pogled koji mi je uputila mi je rekao sve....
Ono sto sam veceras procitala u njenim ocima,je meni dovoljno...zaista jeste
Pa i ako dobijem taj otkaz lakse ce mi biti,jer sam u njenim ocima procitala da joj je zao i da ne zna sta da radi,da je nemoćna u svemu tome
Kako je moguce da osjetim srecu,olaksanje,samo zbog jednog pogleda? Nisam dobila nikakvo obecanje,ni jednu rijec koja bi mi olaksala muke,samo taj pogled,koji mi je rekao sve...bas sve...
Nije mi vise toliko tesko i ako dobijem taj otkaz,sta je tu je,sta da se radi,ali taj topli pogled jedne ljudske duse,je ispunio moju dusu,jer zivot ide dalje sa svim svojim usponima i padovima,ali taj pogled mislim da cu pamtiti dugo...a, ja cjelo vrijeme mislila da je bas ona kriva...ali nije,znam da joj je zao,znam da je nemocna....znam,znam,ministarstvo...da,da....hmmm...ebena drzava....
 
Naravno da nje ona kriva.
Da ti ona nešto zamera, znala bi ti i zašto i šta.
Nego kad su vam se pogledi ono sreli, ne vide li olakšanje i kod nje?
 
lelavi;bt106054:
Hm...Jos uvek mi nije jasno zasto si ti osetila srecu:think:
Inace,zao mi je zbog posla...

Zasto sam osjetila srecu? Mislim zbog toga sto sam naisla na razumjevanje,saosjecanje...ono kad osjetis da je nekome stalo..nekome za koga si mislio da je izvor tvog problema,a ispostavi se da taj neko saosjeca sa tobom....valjda je to saosjecanje koje sam osjetila pruzilo utjehu (koja mi je bila prijeko potrebna) ali i nadu...osjecaj srece dok se hvatas za slamku...valjda :zag:
 
MPMcB;bt106059:
Naravno da nje ona kriva.
Da ti ona nešto zamera, znala bi ti i zašto i šta.
Nego kad su vam se pogledi ono sreli, ne vide li olakšanje i kod nje?

Uh..:D kod nje nije bilo olaksanja...ne bih voljela biti ni u njenoj kozi,nije lako nekome uruciti knjizicu,bilo da to budem ja ili neko drugi..ako si covjek...a izgleda da ona jeste covjek i pored svog oklopa okrutne ledene kraljice...ipak se ispod kriju normalne ljudske osobine,za koje mi sutra nece niko na poslu vjerovati.... :confused:
 
U tom pogledu nasla si sebi neko olaksanje ili bolje reci opravdanje za njen izbor. Ne treba zaboraviti da je bez obzira na ministarstvo ipak u njenoj ruci i noz i pogaca.Ne bih ja bas tako olako prihvatio njen spusteni pogled,njeno objasnjenje ipak treba da bude kompleksnije zasto bas ti a ne vadjenje na ministarstvo koje se nece upustati u to ko ide napolje,to je njena odluka
 
SibirskiTigar;bt106063:
U tom pogledu nasla si sebi neko olaksanje ili bolje reci opravdanje za njen izbor. Ne treba zaboraviti da je bez obzira na ministarstvo ipak u njenoj ruci i noz i pogaca.Ne bih ja bas tako olako prihvatio njen spusteni pogled,njeno objasnjenje ipak treba da bude kompleksnije zasto bas ti a ne vadjenje na ministarstvo koje se nece upustati u to ko ide napolje,to je njena odluka

Da... potpuno si u pravu,ipak ce ona na kraju da donese odluku ko leti van....a posto sam ja najmladja (nek sam bar negdje najmladja,mada mi sad to ne godi ni malo),vjerovatno ce izbor da padne na mene....
Ipak,meni je nekako lakse sad,nego svih proteklih dana....iako je situacija ista... :)
 
Bas zbog toga sto si najmladja trebas najvise i da se boris i ne dozvolis da to budes ti...najllakse je pustiti se niz vodu i reci neka bude sta biti mora...zapitaces kasnije sama sebe a zasto sam ja cutala,jesam li uradila sve sto sam mogla...nisam a zasto? Zasto ti uopste razmisljas koliko je njoj tesko sto ona nekom mora da vrati knjizicu,to je njen posao za koji ona prima platu...bez obzira kome ona bude vratila knjizicu ona ce i dalje da ostane tu,na istom radnom mestu a gde ces ti koja ces se zbog njene odluke potucati po konkursima i raznim zavodima,trpeti ponizenja. Ni jednog trenutka ne razmisljaj koliko je njoj tesko jer ce tebi biti teze. A pogled ona spusta od sramote a ne zato sto ju je zao i ako joj je bas toliko tesko nek sebe stavi ministarstvu na rasplaganje kao visak radne snage
 
Poslednja izmena:
Izvini sto se petljam,stvarno mi je zao sti si u toj situaciji bas kao i mnogi drugi danas ali zbog sebe smogni jos malo snage i pokusaj nekako da ostanes pa ako se to i ne desi bar ces moci sebi da kazes...VAKA pokusala si sve
 
SibirskiTigar;bt106078:
Izvini sto se petljam,stvarno mi je zao sti si u toj situaciji bas kao i mnogi drugi danas ali zbog sebe smogni jos malo snage i pokusaj nekako da ostanes pa ako se to i ne desi bar ces moci sebi da kazes...VAKA pokusala si sve

Naravno :) Strelac sam ja i to dupli vatreni znak,optimizma mi ne manjka a,ne predajem se ja bas tako lako.:D
Pa vidi me...gluvarim na forumskim igricama do zore,niko ne moze ni naslutiti kako mi je...a,mnogi bi vec pali u depresiju na mom mjestu...a,ja se igram :confused:
Boricu se naravno
Nije Vaka bas tako nejaka ;) :zag:
 
Nazalost, tako je ovde,ali videces bice posla ,bitno da si shvatila da i njoj -direktorki-nije lako,
zapamti poglede ,ne samo njene i bces jos opustenija..........
 
Biće ono što mora biti.
Nego, mene fascinira to što si u stanju da "prohodaš tuđim cipelama", tj. da se staviš u poziciju onog drugog. Malo ljudi to može.
Na kraju krajeva.. možda baš to bude presudno da NE dobiješ otkaz.
 
Mila moja, kao i danas sve u ovoj drzavi, to jest kvazi drzavi, da ne upotrebim onaj bzv izraz banana drzava...:sad2:, mnogo je danas tesko ostati i opstati, i zaista svi se trude da sacuvaju polsic kako znaju i umeju, ali nekada je viša sila i instanca ono zapravo gde ti kao maleni covek vise nemas ama bas nikakvog uticaja na neka desavanja...ali ti si zaista sjajna osoba i iz pisanja tvog naslucjem da je toj zeni bilo starsno neprijatno, da jednostavno se nekako oseca odgovornom iako mozda nije sve do nje..jer iako Ministarstvo odluči, znaš ipak je ona ta, koja mora reci ljudima u iči, od sutra više niste tu, shvataš..teško je to, iako negde ti ne odlučuješ o tome, tesko je to...i taj pogled, to je bio baš taj pogled o tome, da se ona oseća donekle krivom iako relano mozda uopšte nema udela u tome, ali taj pogled puno znaci tebi i ja mogu da shvatim zbog cega..da i ona ipak ima dusu, da moze da se stavi u tvoju situaciju, u tvoje telo koje oseca strah od nepoznatog i neizvesnosti, da i ta zena moze negde sebe da zamilsi na tvom mestu, da je tomozda, bas mozda mogla biti ona ili da ce to mozda ko zna kad i ona sama biti..jer sve je ovde nesigurno..i zapravo to osecanje njeno da ima saosecanje, da i njoj nije lako , osecaj empatije i razumevanje tudje muke...to ponekad sve znaci, zsiat..taj osecaj da vidis da je nekome stalo..stalo do tebe, kao osobe, kao coveka...to vredi neprocenjivo...mila moja ja ti drzim palceve da sve bude u redu, da svemir nekako "odluči" ipak dtrugacije, da ne bude otkaza da se sve resi na jedan dobar nacin...ja cu milsiti na tebe i drzati ti fige, da se sve razresi na anjbolji mogući način...LJUBIM TE!!! :cmok:
 
sunasceJeca;bt106254:
Mila moja, kao i danas sve u ovoj drzavi, to jest kvazi drzavi, da ne upotrebim onaj bzv izraz banana drzava...:sad2:, mnogo je danas tesko ostati i opstati, i zaista svi se trude da sacuvaju polsic kako znaju i umeju, ali nekada je viša sila i instanca ono zapravo gde ti kao maleni covek vise nemas ama bas nikakvog uticaja na neka desavanja...ali ti si zaista sjajna osoba i iz pisanja tvog naslucjem da je toj zeni bilo starsno neprijatno, da jednostavno se nekako oseca odgovornom iako mozda nije sve do nje..jer iako Ministarstvo odluči, znaš ipak je ona ta, koja mora reci ljudima u iči, od sutra više niste tu, shvataš..teško je to, iako negde ti ne odlučuješ o tome, tesko je to...i taj pogled, to je bio baš taj pogled o tome, da se ona oseća donekle krivom iako relano mozda uopšte nema udela u tome, ali taj pogled puno znaci tebi i ja mogu da shvatim zbog cega..da i ona ipak ima dusu, da moze da se stavi u tvoju situaciju, u tvoje telo koje oseca strah od nepoznatog i neizvesnosti, da i ta zena moze negde sebe da zamilsi na tvom mestu, da je tomozda, bas mozda mogla biti ona ili da ce to mozda ko zna kad i ona sama biti..jer sve je ovde nesigurno..i zapravo to osecanje njeno da ima saosecanje, da i njoj nije lako , osecaj empatije i razumevanje tudje muke...to ponekad sve znaci, zsiat..taj osecaj da vidis da je nekome stalo..stalo do tebe, kao osobe, kao coveka...to vredi neprocenjivo...mila moja ja ti drzim palceve da sve bude u redu, da svemir nekako "odluči" ipak dtrugacije, da ne bude otkaza da se sve resi na jedan dobar nacin...ja cu milsiti na tebe i drzati ti fige, da se sve razresi na anjbolji mogući način...LJUBIM TE!!! :cmok:


Hvala Jecika..pravo si sunašce :zag:
 

Back
Top