Laka sugestija

Nemam ništa protiv drugačijeg razmišljanja i stava.Svako radi svoj posao kako zna i ume.Neki zidaju,neki ruše...Ima Velikih pisaca...ima i zaljubljenika u lepu reč...poeziju ,prozu...i oni se trude da napišu nešto pametno...Nemam ništa ni protiv kniževnih kritičara..i kvalifikovanih i onih drugih .Dobronamerni kritičari mogu da pomognu piscima amaterima ako tako nešto postoji da nadju svoj put...Medjutim ...i jednima i drugima bih preporučio pre nego što napišu bilo kakvu kritiku na račun zaljubljenika u lepu reč...da sednu i prvo sami napišu poneku pesmu ili priču..pa da je izlože javnosti...Što se tiče več potvrdjenih autoriteta u našoj književnosti njima SVAKA ČAST...njihova reč mora da se poštuje
 
Iznervirali su te. Uvek je tako. Teorija iznad prakse i to ne samo u pisanju. Lepu reč ocenjuju i ljudi koji je čak ne mogu ni osetiti a kamoli napisati......ali je zato mogu povrediti. Ali to nije razlog da se ne nastavi sa pisanjem.....jel' da?
:zag::zag::zag:
 
LJILJA MMM;bt105797:
Iznervirali su te. Uvek je tako. Teorija iznad prakse i to ne samo u pisanju. Lepu reč ocenjuju i ljudi koji je čak ne mogu ni osetiti a kamoli napisati......ali je zato mogu povrediti. Ali to nije razlog da se ne nastavi sa pisanjem.....jel' da?
:zag::zag::zag:


Apsolutno se slažem sa tobom ,LJiljo.....i još kažu da nam je stil pisanja staromodan...da nas sputava rima....ma hteo sam ovo da kažem a kad je o pisanju reč...pa još nismo ISPISALI SVOJ ŽIVOT.....pa mi smo tek na pola puta....prestaćemo da pišemo kad prestanemo da dišemo.....;):cmok::cmok::bye:
 
Uvek je bilo lako kritikovati, zato i ima vise kriticara nego onih sto delaju :) jer kritikovati moze svako i osnovano i neosnovano, ali delati :)
 
Poslednja izmena:
bracaco;bt105799:
Uvek je bilo lako kritikovati, zato i ima vise kriticara nego onih sto delejau :) jer kritikovati moze svako i osnovano i neosnovano, ali delati :)


Potpuno si u pravu, druže....prava kritika kaže kako treba ako je kompetentna a ne diskvalifikuje unapred

zarad uskih krugova...i kobajagi novih trendova....:bye:
 
Ma nek pišu šta hoće.......kritika je autosugestivan doživljav čitača kao što je pisanje isti takav čin samo pisca. Svaka kritika je samo lični doživljaj. Pa kad smo staromodni.....što nam ne prezentuju moderno.....pa da se modernizujemo.
Batalite bre to......nešto samo dodje sročeno u rimi, nešto dodje bez rime.....nekad je to stihovana proza pa bude dobro, čak odlično.
I naravno da pišemo dalje.....doduše ja ne objavljujem nigde gde me kritičari mogu dohvatiti, ali i ovo ovde je sasvim dovoljno :)
 
miwka;bt105801:
Potpuno si u pravu, druže....prava kritika kaže kako treba ako je kompetentna a ne diskvalifikuje unapred

zarad uskih krugova...i kobajagi novih trendova....:bye:

Kakvi bre novi trendovi....piše srce i duša i talenat a one su oduvek bile vanvremenske .....nepodložne trendovima i modiranju
E, sad, zamisli mene u miniću, utegnutu u bluziče do pola pupka......bolje nemoj da zamišljaš :zcepanje::zcepanje:
 
LJILJA MMM;bt105802:
Ma nek pišu šta hoće.......kritika je autosugestivan doživljav čitača kao što je pisanje isti takav čin samo pisca. Svaka kritika je samo lični doživljaj. Pa kad smo staromodni.....što nam ne prezentuju moderno.....pa da se modernizujemo.
Batalite bre to......nešto samo dodje sročeno u rimi, nešto dodje bez rime.....nekad je to stihovana proza pa bude dobro, čak odlično.
I naravno da pišemo dalje.....doduše ja ne objavljujem nigde gde me kritičari mogu dohvatiti, ali i ovo ovde je sasvim dovoljno :)
Ja pisem prevashodno za svoju dusu pa kom se svidi, kome se ne svidja nije obavezan da cita, ne odbacujem kritiku ako je dobronamerna, ali je i ne usvajam apirori.
Licno mislim da je pesmu teze urimovati a da ona bude lepa i kvalitetna, nego da je pises van rime.
 
bracaco;bt105804:
Ja pisem prevashodno za svoju dusu pa kom se svidi, kome se ne svidja nije obavezan da cita, ne odbacujem kritiku ako je dobronamerna, ali je i ne usvajam apirori.
Licno mislim da je pesmu teze urimovati a da ona bude lepa i kvalitetna, nego da je pises van rime.

Takodje.......za sebe prvo, pa ko hoće neka čita...a da li će mu se dopasti ili ne.....nije ni bitno. Ja sam amater, uživam dok pišem. To je samo moja mala sebičnost koju ne dam nikome. Znam samo da ću sve napisano ostaviti deci u amanet....jednom, kad knjigica bude gotova......
I jeste, teže je urimovati a da ima smisla i kaže ono što pisac želi da kaže.....i može se pisati o svemu.....o životu
 
LJILJA MMM;bt105803:
Kakvi bre novi trendovi....piše srce i duša i talenat a one su oduvek bile vanvremenske .....nepodložne trendovima i modiranju
E, sad, zamisli mene u miniću, utegnutu u bluziče do pola pupka......bolje nemoj da zamišljaš :zcepanje::zcepanje:


Ne volim nametanje mišljenja...sad ćeš ti meni da zabraniš da zamišljam...pa mi smo pesničke duše,Ljiljano....;):cmok::cmok::bye:
 
SibirskiTigar;bt105806:
Ne znam šta te je pogodilo ali je neko uspeo ono što je želeo...
Na kritiku se ili ne obaziri, idi putem koji si zacrtao ili je prihvati kao stimulans, sve ostalo su suvišne reči
Kupi se danima...lokalni,nadrilekari,nadriintelektualci..ponekad presole sa mozgovanjem i kap prelije....nije da ne mogu da ih ne slušam al ponekad moram da im odgovorim.....:bye::bye::bye:
 
Moram i ja da se javim....Licno volim kritiku,bila pozitivna,bila negativna,ona mi porucuje da je ostalo primjeceno ono sto sam napisala....
Naravno,one pozitivne su mi draze,iako su negativne konstruktivnije,sto rece Tigar,one mi dodju kao stimulans....
Inace,sto se tice samog sadrzaja kritike,on mi i nije toliko vazan,koliko mi je vazno ko je kriticar...drzim se one narodne"Nije vazno sta mi kaze,nego ko mi kaze"...
Drugar,tebe je nesto ovog jutra iznerviralo,zar ne....nedaj se zbuniti....samo budi ono sto jesi....to je i vise nego dovoljno....pozz.
 
Jutros sam ja dobar....mislim nisam nervozan nego sam čeko dan da sklopim u par rečenica nešto što pokušava da me sputa..ali nema od toga ništa ...Hvala Vam na podršci koja mi je uvek mnogo značila...pozdrav,drugari moji....pozdrav tebi Riada u Sarajevo...:hvala::hvala::cmok::bye:
 
nekad dodje i kritika
koja nije baš pitka
neko te izbaci iz kože
misli da se tako može
al te zabole tvoja taki
pusti budalu nek kaki
i daj mu svoju tuki
nek nosi ženi za piki
ženi to njegovoj fali
jer mu je mnogo mali
zato kritike on piše
nesreću želi da izbriše
 
Poslednja izmena:

Back
Top