PRIČA O LJUBAVI, BOGATSTVU, TUGI, SUJETI I ZNANJU...... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Balkanska duša

PRIČA O LJUBAVI, BOGATSTVU, TUGI, SUJETI I ZNANJU......

Oceni ovaj blog
[COLOR="Black"][B][I] (Posveceno nekom ko razumije glas srca....i umije da hoda na rukama)[/I][/B][/COLOR]

Na jednom dalekom usamljenom ostrvu usred okeana živeli su lijepo, u slozi Ljubav, Bogatstvo, Tuga, Sujeta i Znanje....

Živeli su mirno na tom ostrvu daleko od svih svijetskih briga i događanja. Ali nakon mnogo vijekova,primijetili su da njihovo ostrvo polako i sve izvijesnije nestaje. Vrlo brzo shvatili su da ostrvo ubrzano tone. Uznemireni oni spakuju svoje stvari i krenu polako da napuštaju svoje čarobno ostrvo koje im je vijekovima pružalo sreću.

Jedino Ljubav, postojana po prirodi, odluči da ostane. Jedino je ona vierovala i nadala se da je sve to privremeno i da će doći bolji dani kada će sve biti lijepo i veselo kao nekada. Međutim vremenom i Ljubav shvati da nema nade i da mora i ona da napusti svoj dom. Spakuje lijepo ono malo stvari i puno uspomena sa sobom, ali … sada više nije bilo načina da ode sa ostrva.
Svi čamci,brodovi i splavovi već su otplovili a za pravljenje novih više nije bilo vremena.
Ljubav je počela da doziva u pomoć.

Nekako u to vreme, put tuda nanese Bogatstvo. Ljubav se obraduje sretnoj slučajnosti i zamoli Bogatastvo da

je primi na svoj brod:

- Primi me molim te, ostrvo tone, udaviću se – reče Ljubav.

- Izvini ali moj camac je pun zlata i dragog kamenja. Nema mjesta još

i za tebe Ljubavi. Ako i ti budeš ušla, bojim se potonut ćemo - reče Bogatstvo i ode.

Ljubav je počela da hvata panika. Ostrvo je više tonulo i vode je bilo sve više. U panici, Ljubav je i dalje dozivala u pomoć.
Onda je na svom splavu naišla Tuga. Ljubav se obradovala starom prijatelju:

- Tugo, molim te spasi me. Potonut ću zajedno sa ovim našim ostrvcetom. Bilo bi šteta da svijet ostane bez ljubavi.

- Žao mi je Ljubavi - odgovorila je tuga - Toliko sam tužna da ne mogu da te povedem sa sobom. Želim da budem sama. I ostavi Ljubav daleko iza sebe.

Na ostrvu Ljubav već poče hvatati očaj. Nije videla način da se spase iz nezgodne situacije u kojoj se našla i to zato što je vjerovala u bolje sutra.

Međutim, tračak nade, ili je možda u pitanju vjera, još uvek su je nagonili da i dalje doziva u pomoć. Njena dozivanja privuku pažnju Sujete koja je tuda slučajno prolazila.

- Povedi me sa sobom. Ti si mi jedina nada - zamoli Ljubav.

- Ne dolazi u obzir! Vidi kakva si prljava i mokra, hoćeš da mi pokvasiš čamac . Sama si kriva! Sad snosi posljedice. Lijepo sam ti govorila da odeš dok se još moglo. - I još uvrijeđena ode i ostavi Ljubav sa njenom tužnom sudbinom.

Izgubivši i posljednju nadu, Ljubav se predala sudbini. Sjela je na jedini nepotopljeni kamen što je ostao od njihovog, nekad velikog i divnog ostrva i čekala da i on nestane ispod vode i sa sobom odnese i nju.

U tom, niotkuda, pojavi se neki stranac u čamcu. Stranac priđe sasvim blizu i pruži ruku Ljubavi. Ona uđe u čamac i on je preveze na susjedno ostrvo. Tu je Ljubav izašla iz čamca, zahvalila se i pošla dalje. Tek par metara dalje shvatila je da ne zna ko ju je spasio. Okrenula se i dotrčala natrag do obale, ali čamac sa strancem već se izgubio na horizontu.
Tada je Ljubav tek primetila Znanje kako sjedi na obali. Prišla je i upitala:

- Reci Znanje, ko je stranac koji me je spasio sigurne smrti?

Znanje je pogleda, nasmješi se pa joj reče:- Kako,
zar ti ne znaš? To je bilo VRIJEME

- Vrijeme? - Upita zbunjeno Ljubav

- Da VRIJEME - odgovori Znanje -

Jer jedino je VRIJEME sposobno da spozna koliko je Ljubav velika....

[YOUTUBE]Hi-fuOc0fHg&feature=related[/YOUTUBE]

Pošalji "PRIČA O LJUBAVI, BOGATSTVU, TUGI, SUJETI I  ZNANJU......" na Facebook Pošalji "PRIČA O LJUBAVI, BOGATSTVU, TUGI, SUJETI I  ZNANJU......" na Google Pošalji "PRIČA O LJUBAVI, BOGATSTVU, TUGI, SUJETI I  ZNANJU......" na My Yahoo! Pošalji "PRIČA O LJUBAVI, BOGATSTVU, TUGI, SUJETI I  ZNANJU......" na Live Pošalji "PRIČA O LJUBAVI, BOGATSTVU, TUGI, SUJETI I  ZNANJU......" na MySpace Pošalji "PRIČA O LJUBAVI, BOGATSTVU, TUGI, SUJETI I  ZNANJU......" na Twitter Pošalji "PRIČA O LJUBAVI, BOGATSTVU, TUGI, SUJETI I  ZNANJU......" na Digg Pošalji "PRIČA O LJUBAVI, BOGATSTVU, TUGI, SUJETI I  ZNANJU......" na del.icio.us

Ažurirano 02.09.2010. u 14:40, autor: gost 222551

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. gost 222551 (avatar)
    [YOUTUBE]SvkPjWKE3AM[/YOUTUBE]
  2. 123loncar (avatar)
    Bravo i hvala za predivnu priču .
    Hvala za podstreh !

http://www.youtube.com/watch?v=GEM93IVD3lo
    http://www.youtube.com/watch?v=99KC5gdknhg
  3. LJILJA MMM (avatar)
    Divna priča....tera na razmišljanje...

Ljubav u vremenu
    vreme u ljubavi
    dal' ima ičeg što
    ljubav može da udavi?
  4. gagili48 (avatar)
    Upravo tako...Vreme je pokazatelj najbolji...
  5. Valeria (avatar)
    Divno ..
  6. Fiamma (avatar)
    divna priča!
  7. gost 222551 (avatar)
    [QUOTE=123loncar;bt105431]Bravo i hvala za predivnu priču .
    Hvala za podstreh !
    :hvala:

[url]http://www.youtube.com/watch?v=GEM93IVD3lo[/url]
    [url]http://www.youtube.com/watch?v=99KC5gdknhg[/url][/QUOTE]

E,to si dobro rekao,bas tako....podstreh :D Hvala za pjesmice :zag:
    Ažurirano 03.09.2010. u 01:50, autor: gost 222551
  8. gost 222551 (avatar)
    [QUOTE=LJILJA MMM;bt105448]Divna priča....tera na razmišljanje...

Ljubav u vremenu
    vreme u ljubavi
    dal' ima ičeg što
    ljubav može da udavi?[/QUOTE]

...ljubav je uvjek najjaca bila
    i ne postoji ni jedna veca sila! :D :zag:
  9. gost 222551 (avatar)
    Gago,Val,Fiamma :zag: :zag: :zag:
  10. faraonn (avatar)
    ...Vakatiki,
    -pita sebe Faraonn zašto , tek sada dolazi ovdje , ovdje gdje se mora doci i poduže ostati ...odgovora nema jer, Vrijeme ima svemu i za s v e ...

P.S.
    - hvala ti, Vakatiki, što zna Faraonn gdje si ...
  11. gost 222551 (avatar)
    [QUOTE=faraonn;bt105749]...Vakatiki,
    -pita sebe Faraonn zašto , tek sada dolazi ovdje , ovdje gdje se mora doci i poduže ostati ...odgovora nema jer, Vrijeme ima svemu i za s v e ...

P.S.
    - hvala ti, Vakatiki, što zna Faraonn gdje si ...[/QUOTE]

Hvala tebi na lijepim rjecima :) Dobrodosao si uvijek :cmok2:
  12. just men (avatar)
    Predivna prica.
    Znao sam da nas jos uvek ima koji verujemo u ljubav.
  13. gost 222551 (avatar)
    [QUOTE=just men;bt105921]Predivna prica.
    Znao sam da nas jos uvek ima koji verujemo u ljubav.[/QUOTE]

:D :cmok2:
  14. MPMcB (avatar)
    Ša na rukama?
    Ma na trepavcama bolan, dostra

Bravo Vaki,
    ovo je odlično
    pogodi me, svaka ćast

izvini, ako te vređa što sam se ovako izrazio
    nisam mislio ništa loše.
  15. gost 222551 (avatar)
    [QUOTE=MPMcB;bt106018]Ša na rukama?
    Ma na trepavcama bolan, dostra :worth:

Bravo Vaki,
    ovo je odlično
    pogodi me, svaka ćast

izvini, ako te vređa što sam se ovako izrazio
    nisam mislio ništa loše.:)[/QUOTE]

Ma gde bre da me vredja,si lud bolan :zcepanje: :zcepanje:(da se i ja izrazim :lol:)

:cmok2::cmok2:
  16. sunasceJeca (avatar)
    Prelepo, prelepo...Vreme zaista jeste najbolji pokazatelj svega .
  17. gost 222551 (avatar)
    [QUOTE=sunasceJeca;bt106255]Prelepo, prelepo...Vreme zaista jeste najbolji pokazatelj svega . :heart:[/QUOTE]

:zag: :zag: